آسمانی ها

آسمانی ها

گروه آسمانی ها در سال 1395 با رویکرد فعالیت فرهنگی تبلیغی تشکیل و در حوزه فضای مجازی فعالیت خود را اغاز کرده است.

 اهداف گروه :

نشر سبک و سیره  شهدا در شبکه های اجتماعی

مستند کردن خاطرات و وصیتنامه شهدا به آیات و روایات

معرفی شهدا به نسل جوان

 

 

 

 

 

چهارشنبه, 08 آذر 1396 04:48

محبت زبانی فراموش نشود

در ارتباط کلامی یکی از چیزهایی که سبب تقویت روابط همــــسران می‌شود ابراز محبت قلبی است. محبت زبانی جدای از محبت عملی است. امام صادق می‌فرماید: هرگاه کسی را دوست داشتی، به او اعلام کن، که این امر مودت بین شمارا مستحکم‌تر می‌کند.(1)


پی نوشت ها:
1)کلینی، الکافی، ج۲، ص۶۴۴

 

سه شنبه, 30 آبان 1396 16:07

توجه به همسر

.
.
مقایـــــسه
زندگی رو خـــــراب
می‌کنه اما در مقـــــابلش
توجـــــه به امتـــــیازات همسر
سبب تقویت روابط همسران خواهد شد.
شهید برونسی
در مقام تعریف از همسر خود می‌گفت:
ما صد تا حوریه‌ی آن دنیا را به مثل زن خودمان نمی‌دهیم!....اگر او مثل شیر مواظبِ زندگی و مواظب بچه‌های من نباشد، تو جبهه هیچ کاری از من برنمی‌آید.(1)
.
.


پی‌نوشت ها
1.عاکف، ساکنان ملک اعظم ۲، ص ۳۱

 

چهارشنبه, 03 شهریور 775 17:31

توجه به هدیه

بعضی
چیزها شاید
برا مردها اهمیتی
نداشته باشه ولی برا
خانوما خیلی مهمه و گاهی
توجه نکردن ما سبب میشه خانوم
احساس کمبـــــود مـــــحبـــــت بکنه
انگشتر را كه دستش ديدم، خنده‌ام گرفت. حلقه‌ی ابراهيم يك انگشتر عقيق بود. توي عمليات ركابش شكسته بود. نگين را داده بود برايش ركاب ساخته بودند. چه قیدوبندی داشت!
گفت «...دوست دارم سایه‌ی تو هميشه دنبالم باشه.» يادگاران، جلد 2


پی نوشت ها
كتاب شهيد محمدابراهیم همت ، ص 34

 

سه شنبه, 07 آذر 1396 05:58

تعریف از همسر

یکی دیگر از راه‌های ابراز محبت، تعریف کردن از همسر و بیان ویژگی‌های مثبت همسر است. این کار تأثیر بسیار عمیقی در صمیمیت زوجین دارد.
تعریف از همسر رابین حضرت زهرا و حضرت علی هم می‌توان یافت:
هنگامی‌که رسول خدا از علی(ع) پرسید: زن خود را چگونه یافتی؟ گفت: برای اطاعت خدا بهترین یار و معین است. و وقتی از حضرت فاطمه(س) راجع به علی پرسش نمود، فاطمه(س) گفت: بهترین شوهر است.(1)
#از_همسر_خود_تعریف_کنیم
#زندگی_به_دست_خودمون_شاد_میشه
#صبور_باشیم


پی‌نوشت:
(1). بحارالانوار، ج ۴۳، ص ۱۱۷

 

یکشنبه, 05 آذر 1396 05:35

دفاع از همسر

آقای خونه،
همسر شما در زندگی
دلگرمیش به شماست و برای
دفاع از خودش غیر شما کسی رو نداره.
دفاع از همسر
از مصادیق آشـــــکار
ابراز محبت محسوب می‌شود.
دختر حضرت امام نقل می‌کند:
اگر روزی خانم غذا را تهیه می‌کردند، هرچقدر هم که بد می‌شد، کسی حق اعتراض نداشت و امام از آن غذا تعریف می‌کردند و از مادر دفاع می‌کرد. امام به ما می‌گفتند: هیچ‌کس مادر شما نمی‌شود.1


پی نوشت ها
1.محمدی صیفار، مشق عشق، ص ۱۴

 

پنج شنبه, 02 آذر 1396 04:42

اهمیت شنیدن سخن همسر

شنوای خوبی باشید
روابط همسران بر پایه گفتگو استواراست.
به همین جهت لازم است زمانی که یکی از همسران در حال سخن گفتن است دیگری به‌خوبی سخنش را بشنوند و کلام را قطع نکند. رسول خدا فرمود:
هر کس کلام برادر مسلمانش را در حال سخن گفتن است، قطع کند، مانند این است که صورت او را خراشیده است.(1)


پی‌نوشت‌:
1.کلینی، الکافی، ج۲، ص ۶۶۰

 

چهارشنبه, 15 شهریور 1396 18:31

محبت زیاد زن و شوهر به همدیگر

با چند تا از بچه‌های سپاه توی یه خونه ساکن شده بودیم. یه روز که حمید از منطقه اومد به شوخی گفتم: دلم میخواد یه بار بیای و ببینی اینجا رو زدن و من هم کشته شدم. اون وقت برام بخونی، فاطمه جان شهادتت مبارک. بعد شروع کردم به راه رفتن و این جمله را تکرار کردم.
دیدم از حمید صدایی در نمیاد. نگاه کردم دیدم داره گریه میکنه، جا خوردم. گفتم: تو خیلی بی‌انصافی هرروز میری توی آتش و منم چشم‌به‌راه تو. اون وقت طاقت اشک ریختن من رو نداری و نمی‌زاری من گریه کنم، حالا خودت نشستی و جلوی من داری گریه می‌کنی؟
سرش رو بالا آورد و گفت: فاطمه جان به خدا قسم اگه تو نباشی من اصلاً از جبهه برنمی‌گردم(1)

رهبر انقلاب:
زن و شوهر هر چه بیشتر به هم محبت کنند زیادی نیست. آنجایی که محبت هر چه زیاد شود ایرادی ندارد، محبت زن و شوهر است. هر چه به هم محبت کنید خوب است و خود محبت هم اعتماد می‌آورد(2)


پی‌نوشت‌ها
1.نیمه پنهان ماه، ج ۳، ص ۳۳
شهید حمید باکری
2.مطلع عشق، ص ۶۸

یکشنبه, 21 خرداد 1396 08:05

عشق به حضرت امام (ره)

... برای رفتن به جبهه نیاز به اذن پدر داشتیم اما چه کنیم که سنّمان کم بود و اجازه نمی‌دادند. از حسن آقا خواستیم واسطه شود اما او گفت بدون اذن نمی‌شود موفق به رفتن نشدیم تا وقتی‌که تلویزیون صحبت امام را پخش کرد که (امروز رفتن به جبهه تکلیف همه است) به‌محض شنیدن این پیام سریع خودمان را به حسن آقا رساندیم و گفتیم حـــــالا چی؟ گفت حرف، حرف ولیه...(1) روایت امیرالمؤمنین از پیامبر اکرم(ص): اللهم ارحم خلفایی قیل یا رسول اللّه‏ و من خلفائک؟ قال الذین یأتون من‌بعدی یروون عنّی حدیثی و سنّتی(2) پیامبر فرمود خدا رحمت کند خلفای مرا سؤال شد یا رسول‌الله خلفای شما چه کسانی هستند؟ حضرت فرمود کسانی که بعد من می‌آیند و سخنان و سنت مرا روایت می‌کنند.


(1) یادگاران ج ۲۱ شهید رضوان خواه

(2)(وسائل الشیعه، ج 18، باب 8، ح 50)

 

یکشنبه, 21 خرداد 1396 07:35

اشک مادر

... دیدار آخرش بود به مادرش گفت آیا امام خمینی را دوست داری؟ مادر گفت: بله حسین ادامه داد و دوباره پرسید آیا حاضری از پنج فرزند یکی را درراه امام خمینی که راه انبیا و اولیـــــاست تـــــقدیم کنی؟ مادر فقط اشک ریخت و حسین رفت جبهه و دیگر برنگشت.(1) اما وقایعی که رخ خواهد داد و مسائل مستحدثه، پس در مورد آن‌ها به راویان احادیث ما رجوع کنید که آنان حجت من بر شما و من حجت خداوند بر آنان هستم.(2) با این بیان، حضرت مهدی(عج) فقها را به‌عنوان نوّاب عام خود بر مسلمانان قرارداد.


(1) سیرت شهیدان ص ۱۴۱شهید حسین عباسیان

(2) وسائل الشیعه ج ۱۸ ص ۱۰۱

یکشنبه, 21 خرداد 1396 07:29

سخت گیری در بیت المال

... در مصرف بیت‌المال دقت خاصی داشت اون زمان که گروه‌های ضدانقلاب قد علم کرده بودن سبب می‌شد خریدهایی که می‌خواست انجام بشه باعجله و بدون دقت انجام بشه تو یک نشستی دیدم شهید کلاه دوز نگاهی به کالاهای خریداری‌شده انداخت و با اعتراض گفت چه ضرورتی دارد این چیزها از خارج خریداری شود و ارز مملـــــکت صـــــرف آن‌ها بـــــشود(1) امام رضا - علیه‌السلام - فرمود: بیزاری از کسانی که به آل محمد علیهم‌السلام، ظلم روا داشتند ... و برائت از پیمان‌شکنان و منحرفان و مرتدان ... و برائت از ویژه سازان اموال عمومی مسلمانان بر خود، ... از شرایط اسلام راستین است.(2)


(1) هاله‌ای از نور ص ۴۴ شهید کلاه دوز

(2) عیون اخبار الرضا ج ۲ ص ۱۲۶

 

صفحه1 از2