مرسلون

گروه تبلیغی انصار الحسین

گروه تبلیغی انصار الحسین

تاریخچه گروه:

گروه انصار الحسین از اواخر سال 1395 رسما فعالیت گروهی خود را اغاز نموده و با هدف :

تبیین اعتقادات شیعه

تولید محتوا در حوزه اخلاق و تربیت

سبک زندگی اسلامی

در فضای مجازی که امروزه به فرموده رهبری از حساس ترین نقاط است و نباید رها شود ، مشغول فعالیت می باشد .

فضای تبلیغی گروه اینستاگرام می باشد .

چهارشنبه, 08 آذر 1396 04:43

جایگاه راستگو و دروغگو

امام علی: الصَّادِقُ عَلَى شَرَفِ مَنْجَاةٍ وَ كَرَامَةٍ وَ الْكَاذِبُ عَلَى شَفَا مَهْوَاةٍ وَ مَهَانَة: راست‌گو در آستانه نجات و بزرگواری و دروغ‌گو در لبه پرتگاه و خواری است.(1)


پی نوشت ها:

1)ارشاد القلوب، نهج‌البلاغه ص۱۱۷

یکشنبه, 19 شهریور 1396 17:09

آماده‌سازی خود برای ظهور

امام باقر علیه‌السلام می‌فرمایند : اگر من زمان حضرت مهدی(عج) را درک می‌کردم ، خود را برای خدمت به او نگاه می‌داشتم و آماده می‌نمودم. از این سخن امام باقر علیه السلام اهمیت زمان ظهور و آخرالزمان فهمیده می‌شود ، و کسانی که در این زمان خود را از بی‌ایمانی و گناهان و... دورنگه می‌دارند ،اجری بسیار در نزد خداوند دارند، ان‌شاءالله که همه ما خود را چنان بااخلاق و رفتار ایمان و غیره آماده ظهور حضرت کنیم که یکی از یاران و مخلصین آن حضرت باشیم و مطیع امر ایشان باشیم.

یکشنبه, 19 شهریور 1396 16:59

بعد از ظهور

آن حضرت، در ابتدای ظهور، تنها کافرانی را که به ظلم و فساد در زمین مشغول‌اند، سرکوب می‌کند و از بین می‌برد؛ ولی با کافرانی که از ظلم و جور و فساد دورند و پذیرای حکومت دادگستر آن حضرت هستند، همانند سیره پیامبر اکرم (صلی‌الله علیه و آله) از سر مسالمت رفتار می‌کند و از آنان، جزیه می‌گیرد. به‌تدریج، با برقراری عدل و فراگیری آن در سراسر زمین و از بین بردن باطل‌ها و بدعت‌ها و آشکار شدن نشانه‌ها و آیات حق، حجت‌های روشن الهی بر مردم تمام می‌شود و دیگر جای هیچ عذری برای کفر و شرک باقی نخواهد ماند در تمامی نقاط جهان اسلام نفوذ پیدا خواهد کرد و گلبانگ‌های اشهد أن لااله‌الاالله و اشهد أن محمد رسول‌الله بلند خواهد شد .

دوشنبه, 06 آذر 1396 07:54

اخلاق و دین در انتخاب همسر

هرکدام از دخترها و پسرها ملاک‌هایی را برای انتخاب همسر خوددارند.

دختران باید توجه داشته باشند که هنگام خواستگاری بیشتر به دین‌داری و اخلاق طرف مقابل توجه داشته باشند تا اینکه ماشین ندارد! خانه ندارد! شغل خوبی ندارد! پسران هم نباید تحت تأثیر زیبایی و... قرار بگیرند بلکه حجب و حیا و دین‌داری و عفیف بودن یک دختر برایشان باید ملاک باشد. مهم‌ترین چیز برای انتخاب و ایجاد یک زندگی خوب دین‌داری او می‌باشد ... همه انسان‌ها که در هنگام شروع زندگی خود دارای ماشین و مسکن و ... نبوده‌اند، کم‌کم با کمک هم دیگر توانسته‌اند زندگی زیبایی را برای خودشان فراهم کنند... کم نبوده‌اند دخترانی که به دلیل بالا بودن توقعشان، بسیاری از فرصت‌های ازدواج را ازدست‌داده‌اند والان حسرت آن را می‌خورند و در مقابل هم چه بسیار پسرانی که با خوب و بد کردن‌های بی‌مورد و بالا رفتن سنشان، الآن به ازدواج تمایل زیادی ندارند. متأسفانه باید گفت این مسئله نه‌تنها دامن جوانان غیرمذهبی ما را گرفته که جوانان مذهبی ما هم از آسیب‌های این مشکلات مصون نمانده‌اند. باید پذیرفت که بالا رفتن توقعات چه از جنس دنیوی آن باشد و چه از جنس معنوی آن، مانند اینکه دختری فقط ازدواج با افراد مذهبی خاصی را قبول دارد و به‌غیراز آن موارد به ازدواج با هیچ شخص دیگری تن در نمی‌دهد، همه عاملی شده تا ازدواج در بین جوانان ما کم رونق شود و حال باید گفت که آسیب‌ها و خطرات هولناکی به خاطر این مسئله جوامع ما را مورد تهدید واقع می‌سازد. سفارش‌های اسلام در بحث ازدواج، به آسان‌گیری و پایین آوردن سطح توقعات است و این را به‌عنوان یک اصل معرفی می‌کند پیامبر اکرم صلی‌الله علیه وآله و سلم می‌فرمایند: هنگامی‌که مردی از شما خواستگاری کرد که از دین و اخلاق او راضی بودید به ازدواج با او رضایت دهید. مبادا فقر او تو را از این رضایت بازدارد!(1)


پی نوشت:
1)مستدرالوسائل ج 14 ص 188

 

سه شنبه, 14 شهریور 1396 14:44

وساطت در ازدواج

در دین مبین اسلام بسیار تأکید بر ازدواج شده، به‌طوری پیامبر اکرم می‌فرمایند: ازدواج دین را کامل می‌کند. وساطت در ازدواج دو جوان بسیار زیبا و خداپسند هست، وساطت هم مواردی دارد مثلا ما دو جوان را که هم دین‌دار هم بااخلاق و ... هستند را به یکدیگر معرفی می‌کنیم که ازدواج کنند و یا زمینه ازدواج دو جوان را با کمک‌های مالی و یا مشاوره و یا کمک در فراهم‌سازی مسکن و جهیزیه و ... ایجاد کنیم. این وساطت‌ها برای ازدواج و تشکیل خانواده برای شخص وساطت کننده هم دارای برکات دنیوی و هم اخروی بسیار زیادی می‌باشد و در همین مورد پیامبر عظیم‌الشأن می‌فرمایند: ازجمله بهترین وساطت، وساطت در میان دو کس در کار زناشویی است.(1)


پی نوشت:
1)نهج الفصاحه، ح 3073

سه شنبه, 14 شهریور 1396 08:36

ازدواج آسان

ازدواج مایه آرامش روحی و روانی برای جوانان می‌باشد و جوانان در شروع زندگی خود باید ازدواجی آسان داشته باشند.
آن‌ها ازدواج می‌کنند که به یک آرامشی برسند نه اینکه بعد از ازدواج با هزینه‌های بی‌مورد در مراسم جشن عروسی و یا خرید گران‌قیمت‌ترین وسایل و مایحتاج زندگی خود، خود را در میان قسط و وام ببینند و آرامش روحی خود را بهم بزنند که چگونه باید این هزینه‌ها و اقساط را پرداخت کنند!
به‌جای مراسمات آن‌چنانی می‌توان یک جشن کوچک گرفت بدون هیچ ریخت‌وپاشی
گاهی می‌بینیم جوانان برای غذای مراسم جشن عروسی چند نوع غذای مختلف تهیه می‌کنند!
جدای از اسراف‌های زیادی که در آخر مراسم انجام می‌شود به نظر شما آیا با یک نوع غذا نمی‌شود مراسم را برگزار کرد؟
چرا باید در شروع زندگی این‌گونه هزینه‌های بی‌مورد کرد؟!
و یا در شروع زندگی خود جهیزیه بسیار بسیار گران‌قیمت تهیه می‌کنند!
به نظر شما این‌گونه بهتر نیست که به‌جای این‌همه اضافه‌هزینه و هزینه‌های بی‌مورد، آن را به‌عنوان یک پس‌انداز به جوانان داد که در طول زندگی نیازمند کسی نباشند!
برخلاف تصور خیلی‌ها که میگویند باید همه‌چیز فراهم باشد تا بتوان یک زندگی بی‌دردسر و آرام را شروع کرد، می‌بینیم که زندگی‌هایی که با کمترین شرایط و امکانات ممکن شروع‌شده‌اند از استحکام بیشتری برخوردارند و عشق در میان آن‌ها بیشتر موج میزند.
پیامبر اکرم می‌فرمایند:
بهترین ازدواج‌ها آن است که آسان انجام گیرد.(1)


پی نوشت:
1)نهج الفصاحه ح ۱۵۰۷

استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.