مرسلون

گروه تبلیغی خانواده موفق

گروه تبلیغی خانواده موفق

گروه خانواده موفق در سال 1395 با رویکرد فرهنگی تبلیغی با موضوع خانواده تشکیل و در شبکه اپیام رسان تلگرام و اینستاگرام شروع به فعالیت نموده است .

 

هدف  از تشکیل گروه :

تولیدو ترویج محتوا در راستای استحکام خانواده ها

تبیین جایگاه خانواده موفق در اسلام

پاسخگویی به سوالات همسرداری

مقابله با هجمه های دشمن که با هدف سست کردن ریشه های خانواده برنامه ریزی شده است .

 

 

کانال خانواده موفق

نشانی وبگاه: http://instagram/khanevadeh.movafagh
پنج شنبه, 02 آذر 1396 05:45

آشنائی کودکان با دین

فرد با فطرتی خدایی و پاک پا به عرصه وجود می‌گذارد و به همین علت کودکی بهترین زمان برای آشنائی با معارف دین(تربیت دینی)و نشستن این معارف بر لوح سپید جان است. البته این کار باید به‌صورت تدریجی و متناسب با میزان درک و رشد کودک باشد تا بتواند ثمره‌ی خوبی دهد. در این راستا می‌توان از روش‌های مختلفی اعم از بازی کردن، قصه‌گویی، کتاب، عکس و فیلم‌های جذاب کودکانه بهره گرفت. همچنین التزام عملی والدین به آموزه‌های دینی بسیار مهم بوده و ابراز محبت و خوش برخوردی و دوری از پرخاش، تشویق و جایزه نیز اهمیت بسزایی دارد.

سه شنبه, 09 آبان 1396 18:27

مادر و تربیت فرزند

متأسفانه در عصر حاضر زنانی هستند که تمایلی به فرزند و تربیتش ندارند، این رویه با تعالیم اسلام سنخیتی ندارد. همچنین عده‌ای از بانوان هستند که اگر هم باردار شوند وقتی برای تربیت فرزند که مهم‌ترین واصلی‌ترین وظیفه‌شان است نمی‌گذارند و چه‌بسا آنان فرزند و انجام امورات وی را مخل و مانعی برای پیشرفت خود تلقی می‌کنند! درحالی‌که اگر زن قصدش از پیشرفت مثلا شاغل شدن باشد می‌تواند با اشتغال به کاری نیمه‌وقت و صرف همت بسیار به تربیت فرزند نیز بپردازد. همسرداری و تربیت زن نوعی جهاد است و قطعاً اجر آن از اشتغال به هر امر غیرضروری دیگری بالاتر خواهد بود.

جمعه, 17 شهریور 1396 06:55

یادت است که سال قبل ...

یادت است که سال قبل در حین دعوا خانم به شوهرش گفت: یادت هست که در عروسی من غذا کم آمد و آبرویم را بردی. دعوای شدید، در حال کم رنگ شدن بود، ولی کینه یکی باعث شد که شعله های آتش دعوا فوران کند. ممکن است برای شما اتفاق افتاده باشد که بخاطر یک مسئله کوچک با همسرتان دچار بگومگو شده اید، بعد همسرت یا شما بخاطر مرور یک رفتار بدِ دیگری، آتش دعوا را شعله ور تر نموده اید. چه خوب است که زندگی شیرین خود را همین الان، بسازید؛ یعنی تمام خاطرات تلخ گذشته خود را فراموش کنید تا قلک عاطفه تان با پس اندازهای محبت هایتان خیلی زود پر شود. یادآوری رفتارهای زشت همسرت و نداشتن روحیه بخشش، تنها سودش ایجاد سدی در ارتباط عاطفی می شود و باعث مشکلات می شود وجود نورانی امام علی(ع) فرمودند: شرّ النّاس‏ من لا يقبل العذر، و لا يقيل الذّنب. بدترين مردمان كسيست كه قبول نكند عذر را، و در نگذرد از گناه. يعنى هر گاه كسى نسبت باو گناهى كرده باشد و عذرى از براى آن گويد عذر او را قبول‏ نکندو یا او را نبخشد. (1)


پی نوشت ها:
1.شرح آقا جمال خوانسارى بر غرر الحكم و درر الكلم ؛ ج‏4 ؛ ص165، نشر دانشگاه تهران، تهران، 1366ش
توضیحات بیشتر: http://moshavere.org/node/1123

استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.