محمد فاضلی

محمد فاضلی

شنبه, 08 ارديبهشت 1397 08:33

خیر بدون شر

امام حسن علیه‌السلام: اَلخَیرُ الَّذِی لا شَرَّ فِیهِ، اَلشُّکرُ مَعَ النِّعمَة وَ الصَّبرُ عَلَی النّازِلَة (1): خیری که هیچ شری در آن نیست، شکر بر نعمت و صبر بر مصیبت ناگوار است.


پی‌نوشت:
1) تحف العقول، صفحه 234

 

پنج شنبه, 16 فروردين 1397 17:19

حمایت از لوازم برقی ایرانی

آیا می‌دانید اگر به‌جای خرید لوازم برقی چینی از مشابه با کیفیت ایرانی آن استفاده کنیم، هزاران شغل در کشور ایجاد می‌شود.

پنج شنبه, 16 فروردين 1397 17:11

حمایت از لاستیک ایرانی

آیا می‌دانید در کشور چند کارخانه تولید لاستیک خودرو وجود دارد که این کارخانه‌ها تولیدات باکیفیتی دارند و کالای خود را به کشورهای دیگر صادر می‌کنند ولی متأسفانه تعداد بسیاری از مردم ما، از لاستیک خارجی استفاده می‌کنند.

پنج شنبه, 16 فروردين 1397 17:12

کالای ایرانی و ایجاد کار

درصورتی‌که همه ما برای دوخت لباس، پرده و همچنین اگر از پارچه باکیفیت ایرانی استفاده کنیم، میلیون‌ها شغل برای جوانان کشور ایجاد می‌شود.

پنج شنبه, 16 فروردين 1397 16:51

کالای ایرانی و حمایت از جوانان

با حمایت از کالای ایرانی از بیکاری و تباهی جوانان کشور جلوگیری کنیم.

علمای وهابی جدیداً سخن مضحکی بر زبان می‌آورند که: شهادت حضرت زهرا (س) از سال 1374 شمسی به تقویم‌ها اضافه شده است و تا قبل از آن این مسئله وجود نداشته است.

 

اما پاسخ این شبهه:

1) ابن تیمیه، رهبر وهابی‎ها ـ یا بهتر است بگوییم خدا و پیغمبر وهابی‎ها (!) ـ نوشته است که: كبس بیت فاطمه (1): عوامل خلیفه وقت به‌زور وارد خانه فاطمه (س) شدند.

2) جوینی، استاد ذهبی، در کتاب فرائد السمطین آورده است که پیامبر (صلی الله علیه وآله وسلم) فرموده‌اند: بعد از من می‎بینم که دخترم (مغمومة مغصوبة مقتولة) خواهد شد.


پینوشت:

1) منهاج السنه النبویه، جلد 4، صفحه 220 

اگر کمی دقت کنیم فرزند بیشتر نه‌تنها به‌عنوان خرج زیادی برای خانواده نمی‌باشد بلکه باتربیت  صحیح فرزندان، می‌توان به آن‌ها به‌عنوان سرمایه‌های آینده والدین نگاه کرد.

جمعه, 29 دی 1396 20:38

خانواده و حمایت متقابل

همبستگی و پشتیبانی اعضای خانواده از یکدیگر در خانواده‌های پرجمعیت بیشتر است و این پشتیبانی اعضای خانواده از یکدیگر به موفقیت تک‌تک اعضا در جامعه کمک می‌کند. 

صفحه1 از3