محمد فاضلی

محمد فاضلی

علمای وهابی جدیداً سخن مضحکی بر زبان می‌آورند که: شهادت حضرت زهرا (س) از سال 1374 شمسی به تقویم‌ها اضافه شده است و تا قبل از آن این مسئله وجود نداشته است.

 

اما پاسخ این شبهه:

1) ابن تیمیه، رهبر وهابی‎ها ـ یا بهتر است بگوییم خدا و پیغمبر وهابی‎ها (!) ـ نوشته است که: كبس بیت فاطمه (1): عوامل خلیفه وقت به‌زور وارد خانه فاطمه (س) شدند.

2) جوینی، استاد ذهبی، در کتاب فرائد السمطین آورده است که پیامبر (صلی الله علیه وآله وسلم) فرموده‌اند: بعد از من می‎بینم که دخترم (مغمومة مغصوبة مقتولة) خواهد شد.


پینوشت:

1) منهاج السنه النبویه، جلد 4، صفحه 220 

اگر کمی دقت کنیم فرزند بیشتر نه‌تنها به‌عنوان خرج زیادی برای خانواده نمی‌باشد بلکه باتربیت  صحیح فرزندان، می‌توان به آن‌ها به‌عنوان سرمایه‌های آینده والدین نگاه کرد.

جمعه, 29 دی 1396 20:38

خانواده و حمایت متقابل

همبستگی و پشتیبانی اعضای خانواده از یکدیگر در خانواده‌های پرجمعیت بیشتر است و این پشتیبانی اعضای خانواده از یکدیگر به موفقیت تک‌تک اعضا در جامعه کمک می‌کند. 

سه شنبه, 27 مهر 775 17:45

فرزند آوری و تربیت صحیح

فرزند آوری و تربیت نیک آن نه‌تنها برای این دنیا می‌تواند مفید باشد و موجب دستگیری فرزند از والدین و کمک به آن‌ها در طول زندگی و دل‌خوشی و شادابی بیشتر آن‌ها شود، بلکه برای بعد از فوت والدین نیز مفید است زیراکسی که فرزندی از او به‌جای مانده است و کار نیک‌، انجام می‌دهد؛ برای والدین او هم ثواب نوشته خواهد شد.
پیامبر اکرم صلی‌الله علیه وآله وسلم: خَمْسَةٌ فی قُبُورِهِمْ وَ ثَوابُهُمْ یَجْری اِلی دیوانِهِمْ: مَنْ غَرَسَ نَخْلاً، وَ مَنْ حَفَرَ بِئْراً، وَ مَنْ بَنی لِلّهِ مَسْجِداً، وَ مَنْ کَتَبَ مُصْحَفاً، وَ مَنْ خَلَّفَ اِبْناً صالِحاً: پنج نفر از دنیا رفته‌اند، ولی پرونده آنان بسته نشده، دائم به آنان ثواب می‌رسد: کسی که درختی کاشته، چاه آبی برای بهره‌برداری مردم حفر کرده، مسجدی ساخته، قرآنی نوشته، فرزند شایسته‌ای از او به‌جامانده.» (1)


پی‌نوشت:
1) بحار، ج 104، ص 97

 

جمعه, 19 آبان 1396 13:45

ثواب زیارت امام حسین(ع)

امام صادق علیه‌السلام در مورد زیارت بامعرفت امام حسین علیه‌السلام می‌فرمایند:
مَنْ زَارَ قَبْرَ الحُسَیْنِ لِلّهِ وَ فِی اللّهِ، أعْتَقَهُ اللّه مِنَ النَّارِ، وَآمَنَهُ یَوْمَ الفَزَعِ الأکبَرِ، وَلَمْ یَسئَلِ اللّهَ حَاجَةً مِن حَوَائِجِ الدُّنیَا وَالآخِرَةِ إلّاأعطَاهُ (1) کسی که قبر حسین (علیه‌السلام) را برای خدا و درراه خدا زیارت کند خدا او را از آتش دوزخ آزاد می‌کند و روز فزع اکبر به او امان می‌دهد و از خدا حاجتی از حاجات دنیا و آخرت را نخواهد مگر اینکه خدا به او عطا کند.


کامل الزیارات:

1)145، باب 57، حدیث 7؛ بحار الأنوار: 98/ 20، باب 3، حدیث 9

شنبه, 20 آبان 1396 05:31

امام صادق(ع) و زیارت کربلا

امام صادق علیه‌السلام:
زُورُوا كَرْبَلَاءَ وَ لَا تَقْطَعُوهُ فَإِنَّ خَيْرَ أَوْلَادِ الْأَنْبِيَاءِ ضُمِّنَتْهُ: كربلا را زيارت كنيد و اين كار را ادامه دهيد، چراکه كربلا بهترين فرزندان پيامبران را در آغوش خويش گرفته است.(1)


پی نوشت:

1)كامل الزيارات، ص 269 - بحارالانوار (ط-بیروت) ج 98، ص 109

 

قال الرضا علیه‌السلام:
من کان یوم عاشورا یوم مصیبته و حزنه و بکائه جعل الله عز و جل یوم القیامه یوم فرحه و سروره: امام رضا علیه‌السلام فرمود: هر کس که عاشورا، روز مصیبت و اندوه و گریه‌اش باشد، خداوند روز قیامت را برای او روز شادی و سرور قرار می‌دهد.(1)


پی نوشت:

1)بحارالانوار، ج ۴۴، ص.۲۸۴

 

یکشنبه, 26 شهریور 1396 07:46

اخذ حق مظلوم از ظالم

رسول اكرم صلی‌الله ‏عليه ‏وآله وسلم: مَنْ أَخَذَ لِلْمَظْلومِ مِنَ الظّالِمِ كانَ مَعىَ فِى الْجَنَّةِ مصاحُبا؛ هر كس داد مظلوم را از ظالم بگيرد، در بهشت با من يار و هم‏نشين باشد.(1)


پی نوشت:
1)کنز الفؤاد ج 1، ص 135 - بحارالانوار (ط-بیروت) ج 72، ص 359، ح 74

 

صفحه1 از3