مرسلون

علی علی پور

علی علی پور

جمعه, 06 مهر 1397 06:56

ثواب اشک بر امام حسین (ع)

امام صادق (علیه‌السلام): گریه کننده جدم از جاى خود برنمی‌خیزد مگر اینکه مانند روزى که از مادر متولدشده از گناهان پاک است.

براى هر چیزى ثوابى معین است؛ جز اشکى که براى ما ریخته می‌شود که ثواب آن باخداست؛ این حجم از ثواب‌ها همگی حقیقت اشک بر امام حسین علیه‌السلام رو نشون میدن و ارزش ارتباط و اشک بر حضرت علیه‌السلام رو نمایان میکنه و واقعاً چنین پاداشی رو به دنبال داره البته به شرطی که بعدش با گناهان خرابش نکنیم؛ و همچنین حق‌الناس هم با گریه بخشیده نمیشه.

جمعه, 06 مهر 1397 07:16

فلسفه‌ی عاشورا

به خدا مدیونتم حسین

امام صادق (علیه‌السلام): وَ بَذَلَ مُهجَتَهُ فی الله لِیَستَنقِذَ عِبادَهُ مِنَ الجَهالَةِ وحَیرَةِ (1): حسین خون قلبش را درراه خدا بخشید تا بندگان را از گمراهی نجات دهد.


پی‌نوشت:

1) زیارت اربعین

یکشنبه, 17 تیر 1397 05:30

حاج احمد متوسلیان

حاج احمد متوسلیان یکی از فرماندهان ارشد جنگ، در سن 29 سالگی و در سال 1361 برای مأموریتی جهت بررسی راه‌های مساعدت لبنان در برابر حمله‌ی اسرائیل، به همراه یک هیئت سیاسی_نظامی راهی لبنان شد؛ اتومبیل ایشان هنگام ورود توسط فالانژیست ها متوقف و توسط نیروهایی اسرائیل ربوده و گروگان گرفته شدند؛ سمیر جعجع یکی از رهبران فالانژها پس از آزادی از زندان اعتراف کرد که گروگان‌های ایرانی به نیروهای وی تحویل داده‌شده؛ پس از گذر 35 سال هنوز سندی مبنی بر شهادت حاج احمد متوسلیان و 4 دیپلمات ربوده‌شده در دست نیست.

 

برخی مستندات زنده‌بودن ایشان:

سید حسن نصرالله: نشانه‌هایی وجود دارد که دیپلمات‌های ایرانی در زندان‌های اسرائیل به سر می‌برند. حسین دهقان وزیر دفاع: در سوم خرداد 1395 خبر داد احمد متوسلیان و دیپلمات‌های ربوده‌شده ایرانی زنده‌اند و در اسارت اسرائیل هستند.

یک زندانی یونانی آزادشده از زندان‌های اسرائیل با مراجعه به سفارت ایران در یونان ادعا کرده که هر چهار ایرانی را در زندان‌های اسرائیل دیده است.

به‌تازگی امیر عبداللهیان مدیرکل امور بین‌الملل مجلس نیز به همین مطلب اذعان کرد.

 

اللهم فک کل اسیر

سه شنبه, 01 خرداد 1397 12:04

خاک، بهار کودکان

چرا خاک‌بازی و گل بازی برای کودک لازم است؟

1) تقویت سیستم ایمنی بدن تحقیقات نشان داده‌اند که بازی با خاک و گل کاملاً خیس، سیستم ایمنی کودکان را تقویت می‌کند و درنتیجه آن‌ها کمتر مریض می‌شوند.

2) ایجاد شادی و نشاط دانشمندان طی تحقیقاتی، متوجه شدند که خاک‌بازی، موجب افزایش سطح سروتونین در مغز می‌شود؛ سروتونین، یک انتقال‌دهنده عصبی است که بر خُلق، حافظه، یادگیری، اشتها، خواب تأثیر دارد؛ تأثیر بازی با خاک مشابه تأثیر داروهای ضدافسردگی است؛ بنابراین خاک‌بازی برای کودک و بزرگ‌سال شادی‌بخش و نشاط‌آور است.

3) خلاقیت و EQ & IQ گل و خاک جزء اسباب‌بازی‌های سازمان نایافته هستند؛ این نوع اسباب‌بازی‌ها روش مشخصی برای بازی کردن ندارند و می‌توانند تأثیر بسیار خوبی برافزایش هوش، هوش اجتماعی و پرورش خلاقیت در کودکان داشته باشند.

4) ویتامین طبیعت کمبود یا فقدان ارتباط با طبیعت در زندگی‌های مدرن امروزی ما، موجب اختلالات رفتاری بسیاری در بشر، به‌ویژه کودکان شده است؛ طبیعت برای انسان‌ها همچون یک ویتامین است و همان‌طور که بدن ما، روزانه به میزان معینی از سایر ویتامین‌ها نیاز دارد، هرروز به ویتامین طبیعت نیز نیاز دارد. (1)


پی‌نوشت:
1) رسول رحمت صلی‌الله و علیه وآله وسلم: خاک، بهار کودکان است؛ شهاب الاخبار، صفحه ۸۹

سه شنبه, 01 خرداد 1397 11:48

سرگرم زندگی

وقتی میان نَفْس و هوس جنگ می‌شود، شیطان دوباره دست به نیرنگ می‌شود، نقشه کشیده است، مرا دشمنت کند با لشگر گناه هماهنگ می‌شود ‌، دارد حنای توبه و شرمی که داشتم پیشت عزیز فاطمه بی‌رنگ می‌شود؛ ‌با هر گناه فاصله می‌گیرم از شما کم‌کم وجب وجب، دو سه فرسنگ می‌شود؛ ‌ اشکم چه شد؟! به جان تو باور نداشتم، روزی دلم ز فرط حسد سنگ می‌شود، ‌ آقا ببخش، بس که سَرَم گرم زندگی ست کمتر دلم برای شما تنگ می‌شود. (1)


پی‌نوشت:
1) ‌وحید قاسمی

 

صفحه1 از3
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.