مرسلون

گروه تبلیغی شهید ابراهیمی

گروه تبلیغی شهید ابراهیمی

تاریخچه گروه:

گروه فرهنگی تبلیغی شهید ابراهیمی،با حدود دو سال فعالیت در عرصه های مختلف تبلیغی از جمله،تبلیغرفضای نوین با افتتاح سایت روشنگر به دو زبان فارسی و اسپانیایی، تبلیغ اماکن عمومی،تبلیغ در مناطق سنی نشین و راهیان،پروژه های تحقیقاتی، ارائه طرح های مختلف فرهنگی، همکاری با واحد دارالقرآن جمکران و...

 

اهداف گروه:

اهداف گروه به طور تفصیلی در فایل رزومه آمده است.

نشانی وبگاه: http://rowshangar.ir/
پنج شنبه, 10 آبان 1397 17:39

نه گفتن

 42877197e767c23f36f878d0c1fb4840_XL_Copy گروه تبلیغی شهید ابراهیمی

قرار بود تعطیلات آخر هفته را در کنار همسرتان بگذرانید اما این جمله را فراموش کردید که کمک به دیگران خوب است ولی نه به هر بهانه‌ای؛ در موقعيتی قرارگرفته‌اید که گفتن کلمه "نه" برایتان دشوار است مثلاً کسی کاری را به شما سپرده و شما مایل به آن کار نیستید؛ بااین‌حال "بله " را بر نه گفتن ترجیح می‌دهید؛ چه‌بسا از نه گفتن احساس گناه می‌کنید اما باید توجه کنید که اگر همیشه خود را در چنین شرایطی نادیده گرفته‌اید متحمل رفتارهای ناخواسته از سوی دیگران می‌شوید؛ با بله گفتن شما آن‌ها از درخواست غیرمنطقی خود تشویق شوند پس به این نکته توجه کنید که شما حق‌دارید کلمه نه را به کار ببرید و از این کار احساس خوبی داشته باشيد؛ نه گفتن موجب اصرار طرف مقابل بر خواسته‌اش می‌شود بااین‌حال شما بر مخالفت خود پافشاری کنيد.

پنج شنبه, 10 آبان 1397 09:24

هر دو آراسته

4d6b003541c97cc860ca02f0303b6c38_XL_Copy گروه تبلیغی شهید ابراهیمی 

خودآرایی زن و شوهر یک از راه‌های تحکيم روابط است؛ مسواک کردن، حمام رفتن، شانه کردن موی سر، ناخن گرفتن، عطر زدن و خوب لباس پوشيدن است و این امور سبب رغبت طرفين نسبت به یکدیگر می‌شود.

امام موسی بن جعفر علیه‌السلام فرموده‌اند: آراستگی و آمادگی مرد، موجب تأکید بر حفظ عفت زن می‌شود؛ همانا برخی از زن‌ها به خاطر اینکه شوهرانشان به مسئله نظافت و آرایش بیاعتنا هستند، از مرز عفت خارج می‌گردند پس ھمانطور که مرد نياز به آرایش زن دارد، زن ھم چنين نيازی را از طرف شوھر احساس می‌کند.


پی‌نوشت:
1) فروع کافی، جلد 5، صفحه 567

پنج شنبه, 10 آبان 1397 09:16

اقدام درست

 ed8701bd56276bf1432d26358a1d41c9_XL_Copy گروه تبلیغی شهید ابراهیمی

گیج شدم؛ دیگه نمی دونم چی کارکنم؛ ممکنه تو زندگی گاهی وقتا دچار چنین حالتی بشید!

برقراری ارتباطات صحيح در زندگی از اهمیت بسزایی برخورداره و نيازمند آگاهی از مهارت ھای خاصیه؛ شاید اگه از همسرت علت و چرایی کارشو بپرسی دیگه منجر به گیج شدن و یا سوءظن به همسر خود نشی؛ کافیه دقایقی به حرف ھای همسرت گوش بدی؛ اگه احساس می‌کنی ناراحته منتظر حرف زدنش نمان و آغازگر صحبت باش؛ چون 50 درصد ناراحتیشو از بين برده‌ای؛ نذار سکوت طرفين، فضای سنگينی بر خونه حاکم کنه؛ ضمناً توجه کن که در مقام داوری برنيایی.

پنج شنبه, 10 آبان 1397 09:03

تو هم می‌توانی

38adfb3ab963f57899d3a4901f75a781_XL_Copy گروه تبلیغی شهید ابراهیمی

اگه فکر می‌کنی شوهرت همه‌ی کارهاشو به‌خوبی انجام می‌ده اما تو از عهده‌ی کارات بر نمیای باید خودتو بندازی تو دل اون کار. یکی از دوستام استخر که می ره بلد نیست شنا کنه چون همیشه میره قسمت کم‌عمق پس باید خودتو باور داشته باشی؛ باور به اینکه می تونی هر کاری رو انجام بدی؛ کلمات «اگر ای‌کاش، شاید، اميدوارم، آرزومندم» را از تکیه‌کلام ھات حذف کن.

سه شنبه, 23 آبان 1396 05:19

غائب نزدیک

یکی از بهترین اسباب، جهت توبه به درگاه الهی، یادآوری مرگ و بازگشت به اوست که «کفی بالموت واعظا».
درواقع یادآوری این نکته که اگر به اختیار خود به درگاه الهی بازنگردیم و توبه نکنیم، ما را به‌سوی او خواهند برد و مرگ به سراغ ما خواهد آمد که «انا لله و انا الیه راجعون».
به عبارت دیگر، بازگشت اختیاری، مقدمه‌ای است برای بازگشت اجباری که فراگیر است و هیچ فردی از آن استثناء نمی‌باشد.
حضرات معصومین علیهم‌السلام، مستمراً مرگ را برای اصحاب خود یادآوری می‌کردند و این پدیده‌ی غائب را، نزدیک می‌شمردند و از دوستان خود می‌خواستند که با انجام واجبات و ترک محرمات و استغفار و توبه و بازگشت به درگاه الهی، خود را محیای این سفر کنند.
به فرموده‌ی امیر بیان، اگر خود را برای مرگ، آماده کنید که به آن خواهید رسید و اگر خود را مهیا نکنید، بازهم او شمارا خواهد گرفت.

 

 

پنج شنبه, 02 آذر 1396 05:07

مراحل توبه

در نهج‌البلاغه از امیر بیان این‌گونه نقل‌شده است که استغفار، درجه علیین می‌باشد و شش مرحله دارد:

1)پشیمانی نسبت به گذشته
2)عزم بر بازنگشتن به گناه
3)پرداخت و ادای حق‌الناس
4)انجام واجبات ترک شده
5)آب کردن گوشتی که از طریق گناه روییده است.
6)چشاندن سختی طاعت به بدن، همان‌گونه که شیرینی گناه را چشیده است.
7)پس‌ازاین شش مرحله، حال زبان به استغفار گشاید.

یکشنبه, 21 آبان 1396 18:23

مدال‌های توبه‌کنندگان

خداوند به بندگان توبه‌کننده‌ی خود، ویژگی‌های داده است که بنابر روایات اگر حتی یکی از این مدال‌ها را به‌تمامی اهل آُسمان و زمین می‌داد، همگی نجات پیدا می‌کردند:
مدال اول: دوستی خداوند (ان الله یحب التوابین و یحب المتطهرین)؛ و کسی که خداوند او را دوست داشته باشد، مورد عذاب الهی واقع نمی‌شود.
مدال دوم: دعای عرشیان برای توبه‌کننده (فاغفر للذین تابوا)
مدال سوم: تبدیل گناه به حسنه (فاولئک یبدل الله سیئاتهم حسنات)
کسی که توبه می‌کند، نه‌تنها عرشیان برای او دعا می‌کنند، محبوب خداوند می‌گردد و با تبدیل گناهان به نیکی، در رتبه‌ی متطهرین قرار می‌گیرد.

استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.