مرسلون

گروه تبلیغی آسمانی‌ها

گروه آسمانی ها در سال 1395 با رویکرد فعالیت فرهنگی تبلیغی تشکیل و در حوزه فضای مجازی فعالیت خود را اغاز کرده است.

 اهداف گروه :

نشر سبک و سیره  شهدا در شبکه های اجتماعی

مستند کردن خاطرات و وصیتنامه شهدا به آیات و روایات

معرفی شهدا به نسل جوان

 

 

 

 

 

نشانی وبگاه: http://https://www.instagram.com/zendegizibast313/

گروه تبلیغی آسمانیان

از سال 1384 با هدف استفاده از بستر آفرینش های نوین ارتباطی در تبلیغ کارآمد و به روز معارف اسلامی آغاز به فعالیت نموده است.

 

اهداف گروه:

تبلیغ دین مبین اسلام و ایجاد ارتباط سازنده با قشر جوان در فضای مجازی

برگزاری جلسات آموشی و توانمند سازی

ایجاد صفحات ، پروفایل ها ، کانال ها و سایت های مناسب

نشانی وبگاه: http://www.asemanian.org/fa/

گروه تبلیغی آکادمی تمدن اسلامی

 

مجموعه آکادمی تمدن اسلامی  در سال 91 با هدف معرفی اسلام ناب و افق روشن تمدن اسلامی در جهان اسلام تاسیس گردید، و تا به امروز دهها دوره تخصصی از معارف اسلامی را برگزار نموده است و بیش از 600 دانشجو را از حدود 16 ملیت یا کشور از: عربستان، مصر ، امریکا ، فرانسه ، لبنان، فلسطین و... به روش آموزش مجازی (elearning) را آموزش داده است.-این مجموعه کاملا خود جوش و با عزم و تلاش جمعی از طلاب و فضلا و با پشتیبانی اساتید حوزه علمیه قم تاسیس گردیده است.-برخی از دوره هایی که تا به امروز برگزار گردیده اند عبارتند از: الاسلام الاصیل، الوحدة الاسلامیة، الصحوة الاسلامیة، نظریة المعرفة و...

اهداف گروه:

صدور اسلام ناب محمدی به جهان-تبیین افق روشن تمدن اسلامی به عنوان مسیر پیش روی امت اسلامی-عمق بخشی و پشتیبانی علاقمندان انقلاب اسلامی در جهان اسلام.

صفحه گروه در یوتیوب

صفحه گروه در اینستاگرام

نشانی وبگاه: http://www.islamiccoa.com/

گروه تبلیغی إِنَّكَ بِالْوادِ الْمُقَدَّسِ طُوىً

تاریخچه گروه:

گروه وادی مقدس از خرداد ماه سال 1395 رسما فعالیت خود را در قالب گروهی در حوزه فضای مجازی شروع  وباموضوع تربیت  و خودسازی این فعالیت را ادامه می دهد . فعالیت گروه محدود به یک فضا نمی باشد بلکه با حضور در فضاهای مختلف وبلاگ ،شبکه های اجتماعی و پیام رسان با استفاده از قالب های گرافیکی و متون کوتاه پیام دین مقدس اسلام را به کاربران فضای مجازی میرساند.

 

اهداف گروه:

شبکه تخصصی وادی مقدس به صورت تخصصی پیرامون مسایل خودسازی وتربیتی فعالیت دارد و در هر موضوعی از موضوعات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی واقتصادی که وارد میشود رویکرد تربیتی و آموزشی مطابق با آموزهای قرآنی وروایی را دنبال میکند

(در حوزه تبلیغ هنری علاوه بر ظرفیت  گرافیک و طراحی  در قالب عکاسی ،متون کوتاه ادبی و دیگر فعالیت های هنری را دارا می باشد )

وبلاگ وادی مقدس

وادی مقدس در تلگرام

وادی مقدس در کلوپ

وادی مقدس در فیس نما

وادی مقدس در لنزور

نشانی وبگاه: http://https://www.instagram.com/vademoghadas/

گروه تبلیغی ابناء روح الله

تاریخچه گروه:

سال تشکیل 1391

البته این گروه علاوه بر فعالیت در حوزه مجازی فعالیت درعرصه‌های دیگر هم دارد که در قالب گزارشات مکتوب اطلاع رسانی خواهد شد.

اهداف گروه:

خوراک دهی مخاطب هدف بین‌الملل بوسیله بازخوانی راهبردهای بنیادین از کلام امام خمینی و امام خامنه‌ای؛
بیان ابعاد وسیع و تکامل یافته «زندگی اسلامی» و معرفی آن به عنوان الگوی برتر برای حقیقت طلبان جهان؛
معرفی قول و فعل و تقریر ائمهِ‌ معصومین به عنوان سنت واقعه‌ای و حقیقی پیامبر اکرم صلّ‌الله‌علیه‌وآله با تدبیر در تدوین مطالب؛
ارائه الگوی مناسب تمدن سازی اسلامی جهت حرکت مسلمین جهان بدین سمت و گسترش نظام جمهوری اسلامی و تحقق اهداف بنیانگذار آن؛
جهت دهی فکری بوسیله معرفی صحیح حرکت بیداری اسلامی مد نظر امام خامنه‌ای ، در مقابل مطالب انحرافی موجود در این باب؛
افزایش بصیرت جامعه شیعی و ایجاد بیداری جوامع اسلامی‌ای که از فرهنگ جهاد و مبازه با استکبار جا‌مانده‌اند؛
بیان جایگاه فرهنگی و سیاسی و تمدنی ملل اسلامی و معرفی آنها به مخاطبین بین‌الملل؛
شاخص نشان دادن شخصیت های ماثر اسلامی در طول تاریخ و عصر معاصر به عنوان بزرگترین فرهیختگان و اندیشمندان جهان؛

 

صفحه گروه در اینستاگرام

نشانی وبگاه: http://ar1979.com/

گروه تبلیغی امیران کلام

تاریخچه و اهداف گروه:

 

شیعه هستیم و عاشق امیرالمومنین علیه السلام و آرزوی رسیدن به گرد پای عمار داریم. در حسرت یک نگاه مولا و نوازشِ حضرت و امضا شدن سربازی و نوکری خود هستیم. اما روزگار دارد غربت نهج البلاغه را به خود می‌بیند که عاشقان و سینه‌چاکان امیرالمومنین علیه السلام در عمر خود حتی یک بار هم نهج البلاغه را ورق نزده‌اند. گرچه نهج البلاغه قابل مقایسه با قرآن نیست ولی بیشتر از قرآن مهجور واقع شده است و چقدر حیف که دنیا بر ما بگذرد و تمام شود و با حلاوت و شیرینیِ کلام، درددل‌ها و مظلومیت‌های امیرالمومنین علیه السلام آشنا نشویم. کلام نافذ فردی که فرموده‌اند: نحن اُمَراءُ الکَلام. ما امیران و فرماندهان بیان و کلام هستیم.

شرمندگی و حسرتمان وقتی کامل شد که جمله مرحوم حجت الاسلام و المسلمین محمّد دشتی، مترجم و محقّق نهج البلاغه را در سرآغاز ترجمه خود بر نهج البلاغه، صفحه 14 دیدیم:

«از آغاز تحصیلات حوزوی که ترجمه‌های موجود را مطالعه می‌کردم و کاستی‌های مفهومی را می‌یافتم، نگران و در فکر چاره اندیشی بودم که یکی از نوشته‌های جُرج جُرداق مسیحی (استاد ادبیّات عرب در لبنان) را خواندم که اعتراف کرده بود:

«جاذبه‌های کلمات امام علی علیه السلام، شوری در من ایجاد کرد که 200 بار نهج البلاغه را مطالعه کردم!» چنان بر خود لرزیدم و به تعصب و غرورِ اعتقادی من ضربه وارد شد که تا مدتی حال عادی نداشتم. بر خود نفرین کردم که چرا یک مسیحی، 200 بار نهج البلاغه را می‌خوانَد، اما من که خود را از شیعیان امام علی علیه السلام می‌شمارم و ادعای محبت و ولایت او را دارم، به راستی چند بار نهج البلاغه را خوانده‌ام؟ و با مفاهیم ارزشمند آن به چه میزان آشنایی دارم؟»

نام مبارک امیران کلام علیهم السلام را برای گروه خود انتخاب کردیم. می‌خواهیم همراه هم و با کمک هم، با زیباییِ کلام و معارف عمیق و ناب اهل بیت علیهم السلام آشنا شویم و مطالعه دست‌جمعی داشته باشیم. چقدر دلنشین است کلام امام رضا علیه السلام آنجا که می‌فرمایند: رَحِمَ اللَّهُ عَبْداً أَحْيَا أَمْرَنَا فَقُلْتُ لَهُ وَ كَيْفَ يُحْيِي أَمْرَكُمْ قَالَ يَتَعَلَّمُ عُلُومَنَا وَ يُعَلِّمُهَا النَّاسَ فَإِنَّ النَّاسَ لَوْ عَلِمُوا مَحَاسِنَ‏ كَلَامِنَا لَاتَّبَعُونَا. (عيون أخبار الرضا عليه السلام، ج‏1، ص: 308) رحمت خدا بر آن کسی که امر ما را، مطلب ما را زنده کند. راوی می‌گوید چگونه امر شما، مطلب شما، موضوع مورد اهتمام شما زنده می‌شود؟ امام می‌فرمایند: علوم ما را فرا بگیرند، معارف اهل‌بیت را فرا بگیرند، آن را به مردم، به دل‌های مشتاق، به ذهن‌های جستجوگر منتقل کنند. چرا که اگر مردم زیبایی کلام ما را بدانند، حتما از ما پیروی می‌کنند.

حدود 30 صفحه از تفسیر نهج البلاغه (با نام پیامِ امام امیرالمومنین علیه السلام، اثر ارزشمند آیت الله مکارم شیرازی دام ظله) مشخص می‌شود و پس از ده روز اعضای سایت در مسابقه‌ای که حداکثر ده سوال دارد، شرکت می‌کنند. زمانی که برای مطالعه و پاسخگویی به سوالات لازم است کمتری از یک ساعت و نیم است.

پس از اعلام نتایج به نفرات برتر، بسته به تعداد شرکت کنندگان و امتیازات جوایزی اهدا می‌شود. کاربرانی که امتیاز آنها به 1000 و 2000 و 3000 و 5000 و 14000 برسد در قرعه کشی جوایز ویژه‌ای چون کمک هزینه سفر به عتبات عالیات، مشهد مقدس، سکه بهار آزادی، موبایل و تبلت، قلم قرآنی و محصولات فرهنگی شرکت داده می‌شوند. کاربران فعال نیز در این قرعه کشی‌ها نیز شرکت دارند. اگر قرعه کشی انجام شد و چند ماه بعد، کاربران جدیدی به این امتیازات دست یافتند، قرعه کشی جدیدی صورت خواهد گرفت.

افرادی که تمایل دارند حامی مالی مسابقه شوند به ما اعلام آمادگی کنند. موسسه‌ها، شرکت‌ها، کارخانه‌ها و ارگان‌هایی که از مسابقه حمایت می‌کنند برای همیشه لوگوی آنها در سایت ما خواهد بود. إن شاء الله لبخند رضایت امیرالمومنین و معصومین علیهم السلام و برکت دنیوی و آرامش اخروی برایشان داشته باشد.

لازم به ذکر است که مطالعه دست‌جمعی نهج البلاغه، سال 92 در فضای مجازی (شبکه اجتماعی پارسی یار) آغاز شد و تا 23 مرحله پیش رفت.

و در پایان فرمایش امام خامنه‌ای حفظه الله را چراغ راه خود قرار می‌دهیم: «عزيزان، با نهج ‌البلاغه انس پيدا کنيد. نهج ‌البلاغه، خيلي بيدار کننده و هوشيار کننده و خيلي قابل تدبّر است. در جلساتتان، با نهج البلاغه و کلمات اميرالمؤمنين صلوات‌ الله‌ و سلامه ‌عليه انس پيدا کنيد.» بیانات در دیدار از دانشگاه صنعتی شریف 01/09/1378

 

با توکل و توسل بر خداوند و اهل بیت علیهم السلام، هدف و نتیجه طرح، مطالعه کل نهج البلاغه با تفسیر است که با تدبر و عمل به معارف و تعالیم آن إن شاء الله نتایج کلان ذیل را در بر خواهد داشت:

1. ایجاد بصیرت و بیداری و هوشیاری در مخاطب

2. عبرت گرفتن از حوادث زمان امیرالمومنین علیه السلام

3. آشنایی با مظلومیت امیرالمومنین علیه السلام

4. آشنایی با فصاحت و بلاغت کلام امیرالمومنین علیه السلام

5. ترویج افکار اهل بیت علیهم السلام

6. راهنمای زندگی سعادتمندانه

7. آشنایی با مفاهیم اسلامی

نکات فوق از بیانات امام خامنه ای حفظه الله استخراج شده است:   http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=7868

 

نشانی وبگاه: http://www.amiranekalam.ir/

گروه تبلیغی اندیشمندان جوان مجازی

گروه اندیشمندان مجازی در سال 1395 با رویکرد فرهنگی تبلیغ تشکیل و حوزه فضای مجازی فعالیت خود را شروع کرده است .

"فضای مجازی حقیقتا قتلگاه جوانان ما شده است"
مقام معظم رهبری
- حضور در عرصه بین المللی مجازی برای بیان ظرایف و لطایف فرهنگ ناب اسلامی
- پرداخت به امر تبلیغ دینی در فضای آلوده مجازی آماده شده برای جوانان
- اثر گذاری کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در تبلیغ نوین

صفحه گروه در اینستاگرام

نشانی وبگاه: http://https://telegram.me/Tahora_313

گروه تبلیغی اندیشه تمدنی اسلام

تاریخچه گروه:

گروه تبلیغی اندیشه تمدنی، بخش تبلیغی موسسه معارف و اندیشه تمدنی اسلام(قم) است. موسسه مزبور در حوزه های مختلفی از قبیل فقه حکومتی و سبک زندگی و وحدت اسلامی فعالیت پژوهشی، آموزشی و تبلیغی انجام می دهد.

 

اهداف گروه:

گروه تبلیغی اندیشه تمدنی در راستای اهداف کلان موسسه که تبیین و بسط اندیشه تمدنی اسلام است فعالیت می کند.
در حال حاضر علاوه بر کارهای پژوهشی متعدد در حوزه های پیش گفته، فعالیت در فضای مجازی نیز در دستور کار گروه است. قریب به سه سال است که پایگاه اینترنتی فقه حکومتی فعال است و در زمینه فقه حکومتی به فعالیت پژوهی-آموزشی و تبلیغی فعالیت می کند.
اه نادازی پورتال اینترنتی موسسه معارف و اندیشه تمدنی نیز در دستور کار است که یکی از بخش های اصلی  پورتال فوق مربوط به معاونت تلبیغ موسسه خواهد بود.

پایگاه فقه حکومتی

نشانی وبگاه: http://www.seratemostaqim.ir/

گروه تبلیغی انصار الحسین

تاریخچه گروه:

گروه انصار الحسین از اواخر سال 1395 رسما فعالیت گروهی خود را اغاز نموده و با هدف :

تبیین اعتقادات شیعه

تولید محتوا در حوزه اخلاق و تربیت

سبک زندگی اسلامی

در فضای مجازی که امروزه به فرموده رهبری از حساس ترین نقاط است و نباید رها شود ، مشغول فعالیت می باشد .

فضای تبلیغی گروه اینستاگرام می باشد .

نشانی وبگاه: http://https://www.instagram.com/hadis.zendegi/

گروه تبلیغی انصار ولایت

تاریخچه گروه:

گروه انصار ولایت در سال 1393 با رویکرد فرهنگی تبلیغی تشکیل و فعالیت خود را در فضای مجازی شروع کرد.

 

اهداف گروه:

1- قالب دینی مذهبی با محوریت روحانیت و خط مقدم هجمه های فرهنگی بطور مصاحبه و تهیه عکسها و خاطارتشان از دوران طلبگی و زمان اتقلاب تا کنون .
2- ایجاد سایت جدید فرهنگی با محوریت ولایت فقیه و سبک زندگی دینی سنتی مطابق با آموزه های علمی .
3- ارتباط گیری و دستیابی به عضوهای مردمی در کشور و ارسال بسته های عضوگیری پستی یا ایمیلی برای اعضاء مردمی در محوریت ایامهای تبلیغی اعم از اعیاد و وفیات و سایر مناسبتها .
4- عضویت در انجمن ها و سایتهای اجتماعی بطور همزمان توسط اعضای گروه تبلیغی انصار ولایت .
5- حمایت از تمامی فعالیتهای فرهنگی کشوری ، استانی و شهرستانی توسط اعضای گروه و ارسال یادداشتها برای سایت یا وبلاگهای متفاوت توسط اعضاء به سایتهای خبری تحلیلی فرهنگی .
6- ایجاد طرحهای تذهیبی گرافیکی توسط اعضاء با توان رقابت با سایتهای عکاسی حرفه ای مذهبی .
7- استفاده از rrs خوان و یا استفاده از شیوه های خبری جدید در سایتی که ثبت خواهد شد

نشانی وبگاه: http://mysulduz.ir/

گروه تبلیغی ایده‌ها

 

گروه ایده ها از سال 1390 فعالیت خود را در فضای مجازی اغاز کرده است .

ایم گروه با رویکرد فرهنگی تبلیغی در فضای انجمن و بعد در سایت فعالیت خود را ادامه داده و در حال حاضر به صورت مناسبتی در سایت فعالیت میکند.

 

نشانی وبگاه: eideha.com

گروه تبلیغی بشارت

تاریخچه گروه:

از سال 1387 با تشکیل گروه کودک ونوجوان و تبلیغ و اجرای برنامه در حرم مطهر امام رضا و پارکها و مکانهای فرهنگی و تبلیغی سطح شهر مشهد شروع به فعالیت نمودیم و هم اکنون نیز  ضمن ادامه فعالیتها ،سایت پرسمان کودک را نیز به روز رسانی و بارگزاری محتوایی می کنیم

 

اهداف گروه:

تبلیغ معارف دینی و روانشناسی 

تولید و نشر محتوا متناسب با سنین کودکان

پایگاه خبری رسانه کودک

کانال نی نی وبلاگی ها

نشانی وبگاه: http://www.porsemanekoodak.ir/

گروه تبلیغی بشیران

گروه بشیران در سال 1394 با رویکرد فرهنگی تبلیغی و هدف ارائه مفاهیم دینی در فضای مجازی تشکیل و فعالیت خود را در این حوزه شروع کرده است .

 اهداف گروه:

تولید و نشر معارف دینی

تولید محتوای چند رسانه ای (عکس نوشته ،کلیپ کوتاه و نرم افزاری)

 

کانال بشیران

تالار گفتگوی بشیران

نشانی وبگاه: http://bashiran.ir

گروه تبلیغی بلاغ مبین

گروه بلاغ مبین در سال 1393 با رویکرد فرهنگی تبلیغی تشکسل و در فضای مجازی فعالیت خود را اغاز کرده است .

اهداف گروه:

1: تولید و ترویج محتوای دینی و فرهنگی در راستای دفاع ازفرهنگ قرآن و مکتب اهلبیت”علیهم السلام” در فضای مجازی

۲-  مقابله و پاسخگویی به هجمه های دشمن و فرق انحرافی در فضای مجازی  

3:  ترویج سبک زندگی اسلامی

4: استفاده از ظرفیت فضای مجازی جهت تبلیغ و نشر معارف اسلامی

نشانی وبگاه: http://balagh.mihanblog.com/

گروه تبلیغی بنیان مرصوص

مجمع جهادی بنیان مرصوص در حدود دو سال است که با راه اندازی سایت مکاسب الطلاب و رسائل الطلاب با قدرت در عرصه فضای مجازی وارد کارزار گشته و خدمات ارائه میدهد
همچنین برگزاری دوره های وبلاگ نویسی مهدوی ویژه اعضای گروه سعی در ارتقاء اعضا در کار جمعی مجازی داشته است.

 

اهداف گروه:

1. ورود در حوزه فعالیت مجازی و خالی نگذاشتن عرصه فعالیت در این فضا
2. جواب به روز شبهات مهدوی ارائه شده در سایتهای معاند و سایتهای زرد و در فرومها و انجمنها
3. اقدام هماهنگ و فعالیت منسجم در فضای مجازی مطابق برنامه مصوب مدیران گروه
4. ایجاد مکانی برای ارائه آخرین تولیدات فکری طلاب حوزه علمیه قم در انجمن رسائل الطلاب www.qmt.ir/Forum
5. راه اندازی سایت مادر جهت تولید و انتشار محتوای فرهنگی به شکل هرمی!! با نام www.mjbm.ir

نشانی وبگاه: http://www.qmt.ir/

گروه تبلیغی بیان هدایت

تاریخچه:

این گروه با عناوینی دیگر از سال 1389 مشغول به فعالیت بوده است . ارتباط موسس این گروه با برنامه نویسان و طراحان موجب شد که نرم افزار های متنوعی تولید شده و کلیپ های زیادی تدوین شود . در سال 1393 به جهت تمرکز فعالیت ها سایت گروه راه اندازی شد و این گروه علاوه بر سایت خودش برای گروه های دیگر نیز برنامه های آموزشی و طراحی سایت گذاشته است (از جمله گروه مصباح الهدی) .

 

 

اهداف:

تولید نرم افزار های اسلامی مختلف اندروید و ios
تولید محتوای نرم افزار های رایانه و تدوین کلیپ ها و صوت های مختلف . ایجاد فضای گفتمان مجازی با موضوعیت سبک زندگی اسلامی - پژوهش های مختلف در زمینه نقد فیلم و نقد موسیقی و نقد فیلم - گسترش فرهنگ استفاده از فضای مجازی در بین سایر گروه های تبلیغی - آموزش رایگان و عمده ی طلاب

نشانی وبگاه: http://diniapps.com/

گروه تبلیغی گروه تبلیغی بیسیمچی

 

گروه بیسیمچی از ابتدای  سال 94 در حوزه فضای مجازی با رویکرد فرهنگی تبلیغی تشکیل و اقدام به فعالیت مجازی نموده است.

 

اهداف گروه:

دریافت ایده های فرهنگی و طرحهای فرهنگی و نشروگسترش ایده ها در فضای مجازی جهت استفاده تشکلهای دینی

 تولید و ترویج محتوای دینی و فرهنگی در راستای دفاع ازفرهنگ قرآن و مکتب اهلبیت”علیهم السلام” در فضای مجازی

 مقابله و پاسخگویی به هجمه های دشمن و فرق انحرافی در فضای مجازی  

  ترویج سبک زندگی اسلامی

 استفاده از ظرفیت فضای مجازی جهت تبلیغ و نشر معارف اسلامی

 

 

نشانی وبگاه: http://https://telegram.me/bisimchee

گروه تبلیغی پایگاه تخصصی منبرها

تاریخچه گروه:

این گروه در سال 1391 با هدف ارائه محتوای منبر به مبلغان جوان راه اندازی شد.
پایگاه تخصصی منبرها  به آدرس menbarha.ir با همین هدف ایجاد شد و مطالب تولیدی و محتوای منبر در این پایگاه بارگزاری می شود.
تاکنون محتوای بیش از 170 محتوای منبر توسط جناب حجت الاسلام والمسلمین محمد علی عدالت تولید شده و در سایت بارگزاری شده است.

 

 

اهداف گروه:

تولید و ارائه محتوای سخنرانی دینی در مناسبت  های مختلف مذهبی

ایجاد زمینه مناسب جهت ارتقائ سطح علمی و کیفی منبر طلاب و مبلغان جوان

تسهیل در دستیابی به منابع و متون مورد نیاز منبری

ایجاد بانک جامع منابع منبر (متن ،صوت،فیلم )

ایجادروزشماردینی منبر (تقویم مذهبی)

ارائه  کلیپ های موبایلی در راستای تبلیغ دین

نشانی وبگاه: http://menbarha.ir/

گروه تبلیغی تاریخ اسلام

گروه تاریخ اسلام با رویکرد فرهنگی تبلیغی در سال 1395 تشکیل و در حوزه فضای مجازی شروع به فعالیت نموده است .

این گروه متشکل از دانشجویان دانشگاه باقر العلوم در رشته تاریخ اسلام مقطع کارشناسی ارشد می باشند

 اهداف گروه :

تبلیغ در زمینه تاریخ اسلام

مقابله و پاسخگویی به شبهات در حوزه تاریخ اسلام

مقابله با انحرافات مطرح شده در حوزه تاریخ اسلام

 

 

نشانی وبگاه: http://tarikheeslam.mihanblog.com/

گروه تبلیغی تخصصی طب اسلامی شفا

گروه طب اسلامی شفا در سال 1394  با موضوع طب اسلامی و تکیه بر آراء ایت الله تبریزیان در حوزه طب اسلامی تشکیل شده است .

هدف از تشکیل گروه ترویج طب اسلامی در فضای مجازی می باشد .

نشانی وبگاه: http://tebeislami.com/fa/

گروه تبلیغی تذکره

 

گروه تذکره در سال 1394 با رویکرد فرهنگی تبلیغی ،با موضوع قرانی با هدف :

پاسخ به شبهات مطرح در مورد دین اسلام

شفاف سازی در زمینه مسائل دینی 

جذب اقشار مختلف جامعه به سمت اسلام تشکیل و در حوزه فضای مجازی فعالیت خود را آغاز نموده است .

کانال تذکره

نشانی وبگاه: http://www.tazkerah.ir

گروه تبلیغی ترنج

گروه ترنج در سال 1390 با رویکرد فرهنگی تبلیغی تشکیل و فعالیت خود را در حوزه فضای مجازی آغاز نموده است .

اهداف گروه:

تولید و ترویج محتوای دینی و فرهنگی در راستای دفاع ازفرهنگ قرآن و مکتب اهلبیت”علیهم السلام” در فضای مجازی

 مقابله و پاسخگویی به هجمه های دشمن و فرق انحرافی در فضای مجازی  

  ترویج سبک زندگی اسلامی

 استفاده از ظرفیت فضای مجازی جهت تبلیغ و نشر معارف اسلامی

نشانی وبگاه: http://anardon.ir/

گروه تبلیغی تسنیم

از سال 1384 ابتدا وبلاگ صراط ایجاد و در سال 1387 تبدیل به سایت گردید تولید بیش از 500 برنامه رادیویی و تلویزیونی در موضوعات محتلف که در حال حاضر 343 برنامه موجود است و بصورت dvd در سطح جامعه توزیع شده است و فعالیت سایت هم با ارائه مباحث مختلف و مراجعه گسترده کاربران فعالیت دارد
از زحمات ارزشمند برادر معزز جناب آقای زین العابدینی که نسبت به مساله تبلیغ مجازی دغدغه دارند و مبلغین این عرصه را یاری می کنند کمال تشکر و قدردانی داریم

 

ارائه مبانی و معارف غنی اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و اله وسلم و پاسخ به شبهات موجود در سطح جامعه مخصوصا قشر جوان اعم از شیعه و اهل سنت

نشانی وبگاه:

گروه تبلیغی تمدن اسلامی اشراق

گروه تمدن اسلامی اشراق در سال 1393 تشکیل و با رویکرد فرهنگی تبلیغی و پرداختن به موضوع تمدن نوین اسلامی فعالیت خود را آغاز نموده است .

 

نشانی وبگاه: http://tamaddoneslamieshraq.mihanblog.com/

گروه تبلیغی تیسیر

تاریخچه گروه:

گروه تیسیر در مهر ماه سال 94 با رویکرد فرهنگی تبلیغی و تربیتی تشکیل و در حوزه فضای مجازی فعالیت خود را آغاز نموده است .

 

اهداف گروه:

تولید و ترویج محتوای دینی و فرهنگی در راستای دفاع ازفرهنگ قرآن و مکتب اهلبیت”علیهم السلام” در فضای مجازی

پرداختن به مسائل تربیتی و اخلاقی

  ترویج سبک زندگی اسلامی

 استفاده از ظرفیت فضای مجازی جهت تبلیغ و نشر معارف اسلامی

 

نشانی وبگاه: http://hoopoe.parsiblog.com/

گروه تبلیغی جهاد فرهنگی

 

گروه جنگ فرهنگی  از ۱۳آبانماه 1395  به مناسبت استکبارستیزی در فرهنگ و گسترش فرهنگ ناب اسلامی تشکیل و فعالیت خود را در فضای مجازی آغاز نموده است .

 

اهداف گروه:

 

مقابله و مبارزه با هجمه های دشمن و همپنین پاسخگویی به مسائل مطرح شده از سوی جریانات معاند و مخالف نظام مقدس جمهوری اسلامی

گسترش فرهنگ دینی و اسلامی

ترویج سبک زندگی اسلامی 

 

نشانی وبگاه: http://https://www.instagram.com/jangefarhang/

گروه تبلیغی حجره مجازی

تاریخچه گروه: ابان ماه 91 با وبلاگ شروع کردیم. تابستان 93 به خاطر استقبال از وبلاگ ، سایت تشکیل شد. تقریبا 300پست . 1000پرسش و پاسخ ، 50 عکس نوشته با محوریت سخنان امام نقی علیه السلام بر علیه کمپینی که بود و هست زده شد. یک کلیپ هم با موضوع خودارضایی ساخته شد که 1ماه روی آن تلاش گردید. 70هزار بازدیدکننده داشته ایم.در اینستا ، تلگرام. لنزور ، کلوب و توئتر و یوتیوب و فیس هم تاحدودی هستیم.

 

 

اهداف گروه:

پاسخ به شبهات به صورت رسانه ای و عکس نوشته با حالتی تهاجمی .

فعالیت در مدارس بصورت غیر مستقیم با نصب صندوق

رد شبهات پروفایل من خدا هستم که تاکنون بیش از 180 کلیپ  از سال 2012 تولیده کرده است و از این دست فعالیت ها.

کانال حجره مجازی

صفحه گروه در کلوپ

نشانی وبگاه: http://hojrehmajazi.ir/

گروه تبلیغی خانه طلاب جوان

تاریخچه گروه:

خانه طلاب جوان از سال 1387 در قم تاسیس شده است و هم اکنون به شماره ثبت 1467 و شناسه ملی 10590046995 از وزارت کشور مجوز فعالیت دارد. این مجموعه در عرصه ترویج سبک زندگی طلبه عصر انقلاب،به تولید دوماهنامه خط و دوهفته نامه عهد  اقدام نموده است. همچنین همایشها و نشستهای علمی-فرهنگی برگزار کرده است و ...

 

اهداف گروه:

زمینه سازی و کمک به رشد طلاب جوان به منظور بالندگی حوزه های علمیه شیعی برای حرکت به سوی تحقق اهداف انقلاب اسلامی

نشانی وبگاه: http://www.khanetolab.ir/

گروه تبلیغی خانواده اسلامی

 

تاریخچه گروه:

گروه خانواده اسلامی در دی ماه 95 تشکیل و در حوزه خانواده و تربیت اسلامی فعالیت میکند . فضای فعالیت گروه شبکه های اجتماعی می باشد .

 

اهداف گروه:

تولید و ترویج محتوای تربیتی  در راستای تبیین جایگاه خانواده اسلامی

  ترویج سبک زندگی اسلامی

 استفاده از ظرفیت فضای مجازی جهت تبلیغ و نشر معارف اسلامی

نشانی وبگاه: http://www.plus.google.com/u/o/+rezanaserifard

گروه تبلیغی خانواده موفق

گروه خانواده موفق در سال 1395 با رویکرد فرهنگی تبلیغی با موضوع خانواده تشکیل و در شبکه اپیام رسان تلگرام و اینستاگرام شروع به فعالیت نموده است .

 

هدف  از تشکیل گروه :

تولیدو ترویج محتوا در راستای استحکام خانواده ها

تبیین جایگاه خانواده موفق در اسلام

پاسخگویی به سوالات همسرداری

مقابله با هجمه های دشمن که با هدف سست کردن ریشه های خانواده برنامه ریزی شده است .

 

 

کانال خانواده موفق

نشانی وبگاه: http://instagram/khanevadeh.movafagh

گروه تبلیغی خط

 

گروه فرهنگی تبلیغی خط در سال 1394 تشکیل و در حوزه فعالیت های جهادی در حال فعالیت می باشد .

اهداف گروه :

تقویت و ترویج روحیه جهاد و خدمت رسانی به محرومین

ترویج سبک زندگی اسلامی

 

 

نشانی وبگاه: http://tablighejahadi.ir/

گروه تبلیغی خواجه نصیرالدین طوسی

گروه خواجه نصیر الدین طوسی در سال 1394 با رویکرد فرهنگی تبلیغی تشکیل و مشغول فعالیت هستند .

اهداف گروه:

ارائه محتوای چند رسانه ای تبلیغی

اموزش های سواد رسانه 

بازی های رایانه ای و نقد فیلم

 

نشانی وبگاه: http://tusi.ir/

گروه تبلیغی داناکده

گروه داناکده در سال 1394 با هدف پاسخگویی به سوالات اعتقادی. مذهبی. خانواده. تربیت کودک. ایجاد مقاله های کوتاه. ایجاد کلیپ های مفید و صوتی در زمینه نقد وهابیت تربیت فرزند خانواده احکام. ایجاد کتاب های مذهبی و همچنین

مقابله و پاسخگویی به شبهات مطرح شده از سوی جریانات معاند

گسترش فرهنگ دینی و اسلامی

ترویج سبک زندگی اسلامی

 تشکیل شده است .

کانال داناکده

نشانی وبگاه: http://danakadeh.ir/

گروه تبلیغی دعوت برتر

 

گروه دعوت برتر از سال 1391 به صورت غیر رسمی فعالیت خود را آغاز کرد. تولد گروه با فعالیت در شبکه نوپای google plus شکل گرفت. 

به مرور زمان و در سالهای 1392 دامنه فعالیت ها به شبکه تصویر محور اینستاگرام مبتنی بر پلتفرم های اندرویدی، گسترش یافت. در اواخر سال 1392 تا سال 1393 فعالیت چشمگیر در شبکه اجتماعی فیسبوک بروز پیدا کرد. و با توجه به خلا های مورد نیاز در شبکه های اجتماعی کلان دیگر مانند تویتر، از سال 1393 به بعد این فعالیت ها علاوه بر پلاس و اینستاگرام و فیس بوک، شامل شبکه اجتماعی گسترده تویتر نیز شد.... در کنار این فعالیت ها، اعضای گروه به صورت پراکنده در برخی نرم افزارهای مشابه مبتنی بر پلتفرم اندروید (مانند واتس اپ و وایبر و تانگو و...) و همچنین شبکه های مجازی تحت وب مانند لنزور و کلوپ فعالیت داشتند. هم اکنون چهارشبکه اصلی فیسبوک و اینستاگرام و تویتر و گوگل پلاس جزو حیطه های مهم کاری تیم هادیان بصیر به شمار می رود.

اهداف گروه

به صورت خلاصه: تبلیغ دین مبین اسلام و پاسخ به شبهات روز در فضای مجازی و ارائه مسیر سیاسی نظام جمهوری اسلامی ایران مطابق با اهداف و نظرات مقام معظم رهبری.

 1. فعالیت در شبکه های اجتماعی مانند Facebook  و Google plus  و  Instagram  و  با اولویت Twitter   در اولویت دوم موسسه قرار خواهد داشت.
 2. تعریف و تبلیغ محتوای دین اسلام برای مخاطبین ایرانی و غیر ایرانی و بستر سازی مناسب برای پاسخ به سوالات و شبهات از سراسر جهان.
 3. شناسایی شبکه های ضد دینی و آی دی هایی که صرفا جهت شبهه پراکنی ایجاد شده و در شبکه های مجازی مشغول به فعالیت هستند و ارائه راهکارهای مناسب برای مقابله با آنها.
 4. ارائه پاسخ های مدون و مرتب به شبهات ارسالی در شبکه های مجازی که پیرامون دین اسلام و انقلاب اسلامی ارائه می شود.
 5. ایجاد ارتباط با مسلمانان خارج از کشور و شناسایی آنها و همکاری دورادور و تامین محتوای مناسب دینی برای آنها.
 6. حرکت های منظم و منسجم و برنامه ریزی شده و همسوی مذهبی و علمی در فضای شبکه های مجازی و همسوسازی اهداف در بازه های زمانی مختلف.
 7. ارسال اخبار و سیاست های داخلی بر محور سخنرانیهای مقام معظم رهبری. تاسیس بخش خبری برای تزریق اخبار ایران در شبکه های اجتماعی با توجه به سانسور خبری درکشورهای گوناگون.
 8. شناسایی پتانسیل های مذهبی و دینی در شبکه های مجازی و جذب آنلاین آنها و جهت دهی و همگام سازی میان آنها به عنوان نیروها و بازوهای موسسه.

 

نشانی وبگاه: http://https://www.instagram.com/hosein.amin/

گروه تبلیغی دین پژوهی

بیش از 5 سال با دوستان دیگری در سایت مشغول انجام وظیفه بودیم و کمتر از 2 سال است که به صورت غیرمتمرکز با برخی از دوستانی که نام شریفشان در بالا ذکر شد، در قالب نقد و بررسی برخی فرق فعالیت هایی صورت گرفته است.

اهداف گروه:

- بهره مندی و بکارگیری مطلوب ابزار نوین در راستای اشاعه مبانی و معارف توحیدی

- نیازسنجی و موضوع شناسی مباحث حوزه دین و اندیشه شیعی
- بهره مندی از خرد و توان جمعی در حوزه تبلیغ و اطلاع رسانی دینی

- کمک به برطرف کردن خلأ محتوایی موجود در فضای مجازی

- استخراج و تولید محتواهای عمومی و تخصصی جهت استفاده کاربران فضای مجازی با تاکید بر شبکه های کاربر محور

نشانی وبگاه: http://adyannews.com/

گروه تبلیغی ذکری

گروه ذکری در سال 1395 با رویکرد فرهنگی تبلیغ تشکیل و در حال فعالیت در فضای مجازی می باشد .

هدف از تشکیل گروه ارائه مفاهیم دینی با استنفاده از ابزار های نوین می باشد .

نشانی وبگاه: http://https://t.me/bargiazbagh

گروه تبلیغی ذوالفقار

با استعانت از خداوند متعال ودر ذیل توجهات حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف پس از گذشت سه سال از اجرای طرح حوزه مجازی مهندس طلبه و با کسب موفقیت های شگرف این طرح و جلب نظر مسولین ذیربط که بیانگر توجهات ویژه حضرت صاحب به این مجموعه می باشد، روایتی کوتاه از چرایی و چگونگی بوجود آمدن مجموعه و کارهای انجام گرفته تا به حال و اهداف و قله های پیشروی این مجموعه به رشته تقریر درآمده است. در ادامه نمودار ارکان مسولیتی و شرح وظایف سایر معاونت ها گردآوری شده است.
امید است که مجموعه اقدامات انجام شده و منویات پیش بینی شده برای آینده این مجموعه، مورد حمایت خاصه حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف  قرار گیرد.

 

اهداف گروه:

در ابتدای امر فکر ایجاد چنین مجموعه ای توسط یکی از طلابی که به تازگی دروس دانشگاهی را در مقطع کارشناسی به اتمام رسانده بود و هجرت به حوزه علمیه را آغاز کرده بود بوجود امد. از خلأ هایی که در رابطه فراگیری دروس حوزه محسوس بود، نبودن امکانات و شرایطی که دانشجویان و سایر افرادی که بنا به دلایلی از فیض امدن به حوزه علمیه محروم بودند ولی در دل تمنای فراگیری این دروس را داشتند، و میخواستند در کنار انجام سایر فعالیت هایشان این معارف را نیز کسب نمایند، بود که اهمیت وجود این مجموعه را بیش از پیش نمایانتر می کرد.
 در این میان تلاش دشمن در ایجاد انواع پایگا ههای مجازی برای نشر اکاذیب و موهومات خود و تبلیغ بدون پشتوانه توهمات خود، نیاز ایجاد محیطی مجازی که اولا در دسترس همه باشد ثانیا دارای برنامه ای منسجم و همه جانبه برای فراهم کردن آنچه می تواند در عرصه مجازی از حوزه علمیه به نمایش درآید، باشد ثالثا داشتن همه مسائل مربوط به برگزاری دروس از برگزاری کلاس ها گرفته تا امتحانات منسجم، را پر رنگ تر کرده بود.
در این بین مجموعه هایی این کار را آغازکرده بودند ولی از نقاط ضعف بزرگ انها می توان به فراگیر نبودنشان و شرایط سخت ورودی و از همه مهمتر طلاب این مجموعه ها باید دروس و جزوات را به صورت خودخوان فرا می گرفتند و تنها در اخر ترم به برگزاری امتحانات و قبولی در انها بسنده می کردند، اشاره کرد.
با دیدن این ضعف ها این مجموعه برای رفع موانع چاره ای اندیشید که اعم ان عبارتند از قراردادن شرایط ورودی آسان و برگزاری کلاس های آنلاین که در ساعت های مشخص اساتید و طلاب در فضای مجازی حاضر شده و با گفت و شنود و ارائه انلاین دروس توسط اساتید و پرسش وپاسخ طلاب ادامه می یابد. در کنار همه اینها با بوجود اوردن سامانه طلاب و اساتید و سامانه آزمون و حضور و غیاب و چندین سامانه دیگر سعی شد که به کارایی و منسجم تر شدن مجموعه همت گماشته شود.
اما از نظر محتوا سعی شده که دروس انتخابی از دروس متداول یا نزدیک به دروس حوزه باشند تا طلابی که در ادامه قصد ادامه تحصیل در حوزه های علمیه را می نمایند با برخورداری از مطالب متداول دورس حوزه، با قبولی در امتحانات ارتقایی که توسط حوزه علمیه برگزار می گردد، به امر تحصیل در حوزه های علمیه مبادرت ورزند.
اما در این مجموعه سعی شد برخی از معارفی که جای خالی انها در میان دروس حوزه علمیه حس می شد را نیز، در ذیل واحدهای درسی به طلاب ارائه گردد. از میان انها می توان به اجرای طرح قرآنی با عنوان "انس با قرآن در 12 قدم" و نیز سایر مباحث معرفتی اشاره کرد که از دو منبع جوشان قرآن و عترت در این طرحها کمال بهره برداری انجام گرفته است. این طرح ها که توسط نخبگان و اساتید مجرب حوزه علمیه طراحی و تنظیم شده بودند با تلاش مستمر بومی سازی شده این مجموعه شدند و فرصت طرح و اجرا در این مجموعه را یافتند.
از دروس ارائه شده در این مجموعه می توان به عناوین زیر اشاره کرد:
1. ادبیات
2. احکام
3. منطق
4. اصول
5. فقه
6. عقاید
7. قرآن و عترت
8. دروس معرفتی

نشانی وبگاه: http://zolfaqar.ir/

گروه تبلیغی راشد

گروه فرهنگی تبلیغی راشد در سال 1393 با رویکرد فرهنگی تبلیغ و متمرکز بر منطقه تربت حیدریه تشکیل و در فضای مجازی فعالیت میکند.

این گروه با هدف ارتباط مبلغین با مخاطبین خود در شهرستان ،پاسخگویی و پرداختن به اسیب های فرهنگی منطقه راه اندازی شده است .

نشانی وبگاه: http://www.rashed-torbat.ir/

گروه تبلیغی رسانه تخصصی فقه و احکام

تاریخچه گروه:

تبلیغ بصورت آنلاین به مدت 10 سال - وبلاگ نویسی به مدت 5 سال - حضور در شبکه های اجتماعی به مدت 5 سال - حضور در اتاق های گفتگو به مدت 5 سال - ایجاد سایت تخصصی احکام به مدت یکسال

 

اهداف گروه:

هدف اصلی به توفیق الهی : تولید محتوی جهت استفاده در سایت ها و شبکه های اجتماعی به صورت تخصصی در حیطه فقه و احکام – پاسخگویی تخصصی به سوالات فقهی - تولید محتوا در موضوع اعتقادات و اخلاق

نشانی وبگاه: http://www.askahkam.ir

گروه تبلیغی ره پویان

تاریخچه گروه:

گروه راه روشن در سال 1389 با فعاليت در شبكه اجتماعي كلوب راه اندازي شد و پس از آن فعاليت رسمي خودش رو در همه شبكه هاي اجتماعي ايراني و خارجي به صورت اشتراك گذاري مطالب ديني و با بازنشر عكس و تصاوير مذهبي آغاز كرد . هدف اصلي گروه جریان شناسی و جریان سازی مطالب ديني و تبليغ مطالب ديني و پاسخگويي به سوالات ديني در شبكه هاي اجتماعي بوده است.

 

اهداف گروه:

1 . رصد شبهات و القاعات دشمن كه به صورت جريان در جوامع مجازي و سايت ضد انقلاب مطرح شده مانند بحث حجاب و ازدواج سفيد و سكسيزن و ... و در كنار آن پاسخگويي و جريان سازي به شبهات مطرح شده دشمن

2 . فعاليت و هماهنگي در راستاي جريان شناسي عمل آمده در قالب شبهات اعتقادي و ديني

3 . جريان سازي سبك زندگي اسلامي و اقتصاد جهادي و همچنين شعارهاي مناسبي كه هر سال بنابر فرموده رهبر معظم انقلاب در اوايل سال نامدگذاري مي شود .

4 . جريان سازي و به راه انداختن شبهات عليه دشمنان اسلام و شيعه (وهابيت)

5 . راه اندازي سايت مرجع به صورت غير رسمي و غير ديني و جذب كاربراني كه زياد با سايت هاي مذهبي رابطه خوبي نداشته

نشانی وبگاه: http://www.yeknet.ir/

گروه تبلیغی رهرو ولایت

تاریخچه گروه:

گروه رهرو ولایت در سال 1388 فعالیت خود را در کلوب شروع کرد با توجه به استقبال اعضای کلوب از مشاوره های ما،  تصمیم گرفتیم فعالیت خود را در قالب وبلاگ ادامه دهیم و در این راستا وبلاگ مشاوره ازدواج و خانواده را ایجاد کردیم در کوتاهترین زمان ممکن این وبلاگ به یکی از مهمترین سایتهای مشاوره ای تبدیل شد بعد از آن فعالیت را از وبلاگ به وبسایت تغییر دادیم و از طرف دیگر با حضور خود در شبکه های اجتماعی به پاسخگویی مسائل ازدواج و خانواده پرداختیم.

هم اکنون گروه رهرو ولایت در سایت ها، وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی مختلف مشغول تبلیغ می باشد.

 

اهداف گروه:

 

مهمترین هدف گروه اصلاح فرهنگ ازدواج و خانواده بر اساس موازین شرعی است و مبارزه با فرهنگ غلط فعلی ازدواج د در جامعه و بعضی از رسومات وام گرفته شده از غرب که در قالب موارد زیر  پی گیری خواهیم کرد:
این گروه ضمن پایبندی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در راستای فرمایشات امام و مقام عظمای ولایت در زمینه های زیر با نصب العین قرار دادن فرمایشات رهبری فعالیت می نماید.
-ترویج و تبلیغ ازدواج آسان و ازدواج به سبک اسلامی یا به عبارتی تلاش برای جا افتادن فرهنگ اسلامی در ازدواج به جای فرهنگ غلط ایرانی.
1- ترویج سبک زندگی اسلامی
2- تلاش برای پایین اوردن توقعات زوجین
3- ترویج فرهنگ تحمل و صبر و از خود گذشتگی به جای طلاق
4- ترویج و تبلیغ مباحثی که در فرهنگ غلط جامعه تبدیل به قبح شده اند مثل الزام زنان شوهر متوفی به وفاداری و زندگی با عکس شوهر مرده یا ازدواج زنان مطلقه و در مواردی ازدواج مجدد و ازدواج موقت .
5- تبیین عواقب طلاق و مبارزه با جدایی های بدون دلیل
6- فرهنگ سازی برای ازدواج در سنین پایین
7- اسیب شناسی شبکه های اجتماعی
8- تبیین اثرات منفی دوستی های قبل از ازدواج
9- آسیب شناسی روابط نامشروع
10- تحلیل و تبیین اسیب های استفاده از شبکه های ماهواره ای و روشن گری در زمینه ضربات مهلک این شبکه ها به بنیان های خانواده.
11- آموزش های لازم برای فرایند ازدواج مثل عقد، عروسی، زناشوئی و...
12- آموزش مهارت های زندگی
13- آموزش همسرداری و سبک زندگی اسلامی
14- آموزش استفاده صحیح از شبکه های نو ظهور اجتماعی
15- تشویق و ترغیب زوجین به تولید نسل
اهداف پیش رو
1-ایجاد دایره المعارف ازدواج و خانواده
2- نقد ونظرنسبت به مطالب سایتهای مشابه
3--برگذاری سمینار و جلسات پرسش و پاسخ دانشجویی در دانشگاههای سراسر کشور
4- -ایجاد سایتی جامع و مخصوص مشاوره ازدواج و خانواده
5- -تبلیغ سایت در رسانه های جمعی و عمومی و در صورت امکان از شبکه های صدا وسیما
6--تولید مطلب و محتوی برای رسانه های مکتوب
7--تولید نرم افزار مشاوره خانواده برای اندروید و ویندوز

نشانی وبگاه: http//www.topfamily.ir/

گروه تبلیغی زمان اندیشه

تاریخچه گروه:

بدون تاریخ رسمی ... اما حدود یکسال کم و بیش بر روی طرح جامع سایت کار شده و نیاز سنجی شده و طرح شکل گرفته است

 

اهداف گروه:

ارائه جامع مطالب خداشناسی؛

1- خداشناسی عقلی فلسفی ( با کمک کتب علامه طباطبایی ره، شهید مطهری، استاد جوادی آملی خاصه براهین اثبات خدا، استاد مصباح خاصه خداشناسی ایشان، استاد سبحانی و کتاب خداشناسی فلسفی استاد عبودیت و..، )

2- خداشناسی نقلی ( با بهره کامل از کتبی مانند قرآن کریم، توحید صدوق ره، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، ادعیه قطعی الصدور، روایات و ...)

3- خداشناسی علمی تجربی (با کمک کتبی مانند نهج البلاغه، توحید مفضل، خداشناسی استاد ری شهری و براهین اثبات وجود خدا ترجمه آرامی...)

4- مکاتب خداشناسی و موافقان ...

5- مکاتب شکاک در خداشناسی از جمله آگنوستیک ها (ندانم گراها)، معرفی ، ادله و نقد

6- مکاتب منکر خداشناسی از جمله آتئیست ها، معرفی، ادله و نقد

در کل اهداف گروه ارائه جامع و بروز مطالب خداشناسی و پاسخ به شبهات عقلی و علمی در این باره است، که تکمیل پاسخ شبهات سایر سایتها نیز در دستور کار است و ارائه معرفی کتب برای مراجعه و روش تحقیق و نیز ارائه آدرس مقالات نور در این زمینه ها است که هم ارتباط با سایت نور است برای نشر مقالات و هم زمینه ساز تحقیقات بهتر و تولید علمی قوی تر در کشور در این باب خواهد بود. ان شاءالله

برنامه بر رصد مناسب سایتهای کلامی و پاسخگو و ارائه سایتی متفاوت و جامع است. ان شاءالله

در هر موزد طرح های گرافیکی و اینفوگراف و پوستر از جملات کلیدی  و مهم نیز تهیه و ارائه می شود و اگر امکانش مهیا شد کلیپ نیز انجام می شود. طرح هایی برای کلیپها علمی اعتقادی هست که اگر آمادگی باشد قابل تهیه است.

نشانی وبگاه: http://khodajo.ir/

گروه تبلیغی ستام

تاریخچه گروه:

رساندن آموزه های عقیدتی، عملی و اخلاقی اسلام به جوانان، و تلاش و مجاهده برای تربیت معنوی نسل جوان بر مبنای معارف قرآن و اهل بیت (علیهم السلام)،از رسالت های اساسی  موسسه محسوب می شود. ایفای این مأموریت، در مواجهه با شبیخون فرهنگی در مقابل دشمن مسلح به ابزارهای نوین تبلیغی در فضای مجازی است، مستلزم بازنگری در روش ها و نوآوری در الگو های تبلیغی در مقابله با این هجمه ها و معرفی اسلام ناب به شیفتگان به مکتب اهل بیت علیهم السلام است که رسالت اصلی سَتام براین مبنی است.

 

اهداف گروه:

 

1. هویت بخشی به تبلیغ اسلام ناب در فضای مجازی (سایت، وبلاگ، مسنجر، شبکه اجتماعی).

2.شناسایی ویژگی ها و تدوین روش های تبلیغ در فضای مجازی و مسلّح کردن طلاّب مستعد و علاقه مند برای بهینه سازی تبلیغ درآن فضا.

3. ترویج و توسعه ی الگو های تدوین شده در گروه های تبلیغی در فضای مجازی.

4. زمینه سازی و حمایت مادی و معنوی از مبلّغین فعال و خوش فکر در این عرصه.

5. بستر سازی برای مبلغین مسلّح به روشها، جهت فعالیت در فضای مجازی  و معرفی به نهاد های  و سازمانهای مربوطه، برای جلو گیری از موازی کاری.

6. اجرای برنامه های آموزشی با هدف ارتقاء مهارت های رایانه ای برای تبلیغ در فضای مجازی.

7. برنامه ریزی و حمایت از فعالیت های پژوهشی، در راستای تهیه ی محتوای غنی برای مخاطبین در فضای مجازی.

8.فرهنگ سازی استفاده مناسب نسل جوان از فضای مجازی.

9. مطالعه و تحقیق میدانی جهت موضوع شناسی و نیازسنجی برای تولید محتوا.

10. تولید محتوای اسلامی با توجه به نیاز مخاطب. 

نشانی وبگاه: http://satam.ir/

گروه تبلیغی سحاب

تاریخچه گروه:

گروه کار خود را از شش ماه گذشته با ایجاد صفحه‌ی امام خمینی در شبکه‌ی اجتماعی توییتر آغاز کرد. طرح‌ریزی محتوایی و اجرای عملیات کمی زمان‌بر بود اما بعد از گذشت حدود دو ماه کار آغاز شد و حساب‌های کاربری امام خمینی به زبان‌های فرانسوی، انگلیسی و عربی راه‌اندازی شد. الان هم مطابق فرمایشات حضرت آقا که فرمودند جوانان امروز باید حقایق بیشتری رو از زمان پهلوی بدانند، برنامه‌ی حساب کاربری حقیقت طاغوت در توییتر داریم که ان‌شاءالله بزودی راه‌اندازی خواهد شد.

 

اهداف گروه:

فعالیت در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و همچنین آماده‌سازی بستری برای صدور انقلاب اسلامی از طریق فضای مجازی

نشانی وبگاه: http://www.twitter.com/imamkhomeini_en

گروه تبلیغی سربازان مجازی انقلاب اسلامی(سما)

تاریخچه گروه:

گروه سما از سه ماه پیش با گردهمایی جمعی از طلاب و دانشجویان فعال و غالبا مشهور اینستاگرامی جهت تولید محتوا و ارائه ی نقد و تحلیل سیاسی، فرهنگی و مذهبی جوان انقلابی در فضای اینستا و تلگرام احداث شده است و اکنون در حدود چهل و پنج عضو فعال دارد.

 

اهداف گروه: ارائه ی تحلیل و نقد و بررسی حوادث مهم هفتگی در باب موضوعات سیاسی اجتماعی هفته از زبان جمعی از فعالان حوزوی و دانشگاهی انقلابی فعال در عرصه ی مجازی که به تشخیص و انتخاب خود هر هفته در مورد مهم ترین مسائل مبتلابه اجتماعی تعیین موضوع، گفتمان، نقد و بررسی، تحلیل، تبادل اطلاعات و تولید محتوای متنی و تصویری دارند تا مخاطبین خود را نسبت به فهم درست موضوعات روز روشن ساخته و در آنان بصیرت دینی و سیاسی درستی ایجاد نمایند. این فعالیت در صفحات یکایک اعضا و بصورت گروهی و منتخب در صفحه ی مخصوص سما و کانال اطلاع رسانی تلگرامی سما بازتاب رسانه ای دارد.

نشانی وبگاه:

گروه تبلیغی سنگر مجازی طلاب انقلابی

تاریخچه:

سنگر مجازی توییتر، در سال 93 به همت تعدادی از طلاب فعال در شبکه های اجتماعی و خصوصا توییتر تشکیل شد. در ابتدا فعالیتهای اعضای گروه از ساماندهی مناسبی برخوردار نبود، اما دغدغه حضور اثر گذار، پر رنگ و هدفمند در این شبکه اجتماعی مهم سبب شد تا در سال 94 با سازماندهی و برنامه ریزی مناسب، فعالیت حرفه ایی در توییتر از سر گرفته شود و اهداف بلند مدت و کوتاه مدت تعریف شده محقق گردد. در این راستا عمیاتهای گوناگونی از سوی گروه طرح ریزی و اجرا شده است که نتایج حضور فعال و موثر با رویکرد انقلابی در توییتر است. سنگر مجازی توییتر بعد از حدود یکسال فعالیت و جذب نیروهای توانمند در شبکه اجتماعی توییتر اقدام به ثبت رسمی گروه کرده است.

 

اهداف گروه:

1- برقرار ارتباط با کاربران این شبکه اجتماعی مهم و پر نفوذ.

2- ایفای نقش موثر و هدایتگرانه در تحولات سیاسی اجتماعی

3- انتشار و تیلیغ معارف دینی و دیدگاههای حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری

4- جریان سازی و ایجاد موجهای فرهنگی در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی

5- مقابله با حرکتهای مخرب فرهنگی در شبکه های اجتماعی با محوریت توییتر

6- رصد تحرکات رسانه ایی دشمن جهت جلوگیری از نفوذ در لایه های فکری فرهنگی جامعه

7- پاسخ به شبهات فکری و اعتقادی کاربران

8- آموزش نیروهای کارآمد برای حضور فعال در عرصه توییتر

نشانی وبگاه:

گروه تبلیغی شهید ابراهیمی

تاریخچه گروه:

گروه فرهنگی تبلیغی شهید ابراهیمی،با حدود دو سال فعالیت در عرصه های مختلف تبلیغی از جمله،تبلیغرفضای نوین با افتتاح سایت روشنگر به دو زبان فارسی و اسپانیایی، تبلیغ اماکن عمومی،تبلیغ در مناطق سنی نشین و راهیان،پروژه های تحقیقاتی، ارائه طرح های مختلف فرهنگی، همکاری با واحد دارالقرآن جمکران و...

 

اهداف گروه:

اهداف گروه به طور تفصیلی در فایل رزومه آمده است.

نشانی وبگاه: http://rowshangar.ir/

گروه تبلیغی شیعه شناسی

تاریخچه گروه:

تیم سایبری شیعه شناسی 5 سال است که فعالیت خود را با همکاری انجمن شیعه شناسی دانشجویان دانشگاه ادیان و مذاهب آغاز نموده است شروع با وبلاگ شیعه شناسی بود و در ادامه سایت شیعه شناسی طراحی و ارائه گردید. 

سایت شیعه شناسی تنها سایتی است که سرفصل های مصوب این رشته تخصصی و متعهد به روش شناسی خاص آن می باشد و توانسته نظر نخبگان را به خود جلب کند و بخش زیادی از مخاطبینش از کشورهای دیگر است. لذاست که تیم شیعه شناسی تصمیم به سه زبانه کردن سایت گرفتند. هم اکنون قالب و بیش از نیمی از مسیر طی شده است. 

لازم به ذکر است که این گروه در کنار سایت در شبکه های اجتماعی نیز حضور فعال دارند و در گوگل پلاس 5 هزار عضو و در فیسنما، کلوپ و نرم افزار های پیام رسان موبایلی نیز فعالیت دارند.

 

نشانی وبگاه: http://shiastudy.ir/

گروه تبلیغی صباح

تاریخچه گروه:

حوزه مجازی آموزش علوم اسلامی صباح، حرکتی فرهنگی با اولویت تعلیم و نشر معارف اصیل اسلامی (قرآن کریم و معارف حضرات معصومین علیهم السلام) است. پایگاه اینترنتی ehowzeh.com، تنها پایگاه رسمی این حوزه و برگزار کننده آموزش های مجازی آن است . حوزه مجازی صباح در سال توسط برخی طلاب حوزه علمیه مشکات برپا شده است.

صباح در سال نود و دو، همزمان با سالروز ولادت با سعادت آقا علی بن موسی الرضا علیه آلاف التحیة و الثناء، فعالیت خود را آغاز نمود.

ترجمه قرآن کریم و ادبیات عرب دو درس اصلی این دوره بودند که به صورت اینترنتی و برخط(آنلاین) در محدوده زمانی بین الطلوعین برگزار می شدند. به لطف خداوند متعال، از ابتدای قرآن کریم تا انتهای جزء بیست و پنجم در مدت تقریبی دو سال، تدریس شد. طی این دو سال کتاب "صرف ساده" و بخش هایی از کتاب "الهدایة فی النحو" در کنار ترجمه و مفاهیم قرآن کریم به طلاب گرامی ارائه شد.

پس از گذشت تقریبی دو سال از شروع کار و برگزاری بیش از پانصد جلسه کلاس آنلاین، جهت تدوین و بازنگری نظام ومنابع آموزشی، حوزه مجازی از تابستان سال نود و چهار فعالیت های آموزشی خود را به مدت تقریبی نه ماه تعلیق کرد.

صباح هم اکنون، در رشته ترجمه و مفاهیم قرآن کریم و در دو سطح آموزشی آماده پذیرش فراگیران محترم است. ان شاء الله.

 

اهداف گروه:

هدف اصلی:

 • ایجاد مهارت فهم ظاهری و بدون واسطه قرآن کریم (و سایر منابع اسلامی).

استراتژی و رویکردها:

 • آموزش کل قرآن کریم از ابتدا تا انتها.
 • قرار دادن قرآن کریم به عنوان متن اصلی و سایر علوم در حاشیه آن.
 • نگاه ابزاری به سایر علوم، جهت فهم قرآن.
 • استفاده از آموزش های مجازی جهت کاهش محدودیت های زمانی و مکانی.
 • تمرکز بر مهارت استفاده از منابع آموزشی و پژوهشی به جای افزایش محفوظات.
 • تمرکز بر آموزش های مناسب برای جوانان.
 • پرهیز از معضلات نوین آموزشی همچون مدرک گرایی.
 • تربیت مربیان و مبلغان قرآنی از دانش آموختگان دارای صلاحیت.

 

نشانی وبگاه: http://ehowzeh.com

گروه تبلیغی ضیاء الصالحین

تاریخچه گروه:

از سال 1386 این گروه بصورت فردی با وبلاگ نویسی -وبلاگ انتظار118-  اغاز بکار کرد که به تدریج با عضو گیری و همکاری دوستان طلاب و ... ادامه دادتا اینکه هم اکنون در فضای مجازی - اعم شبکه های اجتماعی و مسنجرهاو ساخت چندین نرم  افرار - بصورت کامل تر و منسجم تر و قوی تر ادامه دارد....

 

اهداف گروه:

تبلیغ اخلاق و دین ناب محمدی صلوات الله علیه و معرفت افزایی هرچه بیشتر و تمام تر

نشانی وبگاه: www.ziaossalehin.ir

گروه تبلیغی طارق

تاریخچه گروه:

بسم الله الرحمان الرحیم
✔️✔️تاریخچه ی گروه مباحثه ی مذهبی

گروه مباحثه ابتدا با نام  میثاق با تعداد اندکی در مهر ماه سال 93شروع به فعالیت کرد. در ابتدا بیشتر مباحث خداشناسی مطرح می شد وسپس با استقبال خواهران و عضو گیری بیشتر
گروه برنامه ای منظم را در پیش گرفت و با نام مباحثه ی مذهبی فعالیت خود را ادامه داد.
برنامه ی گروه طی هر هفته کامل تر  و اعضا زیادتر میشدند و دو گروه با دو عنوان «پرسمان دینی» و «مباحثه» تشکیل شد.
در ادامه با ارتقا یافتن برنامه واتس آپ، گروه پرسمان در گروه مباحثه  ادغام و گروههای مباحثه ی 1 و مباحثه ی 2 به فعالیت خود ادامه دادند.
 با توجه به استقبال زیاد و درخواست اعضا فعالیت گروه وارد تلگرام و گروه مباحثه 3 در تلگرام تشکیل شد.
برنامه ی گروه مباحثه به این شرح است:
شنبه ها: احکام و پاسخ به سوالات شرعی.
یک شنبه ها: هر هفته دو ختم قرآن و در ادامه پاسخگویی به سوالات احکام.
دو شنبه ها: مطالب مرتبط با خانواده و تربیت کودک و ازدواج.
سه شنبه ها: مباحثه و اظهار نظر بانوان در مورد مسائل روز و موضوعات مورد نیاز خانواده ها.
چهار شنبه ها: خلاصه ی کتاب های معتبر اسلامی و (کتاب فرزندم این چنین باید بود نوشته ی آقای طاهر زاده //کتاب بشقابهای سفره ی پشت باممان نوشته ی محسن عباسی ولدی)
پنج شنبه ها: مسائل مربوط به قبر و قیامت و برزخ و روح و ...(خلاصه ی کتاب معاد، بازگشت به جدی ترین زندگی، نوشته ی آقای طاهر زاده) و در ادامه پاسخ به سوالات اعتقادی.
جمعه ها: ختم صلوات و مطالب در مورد امام زمان (عج)
 

 

اهداف گروه:

اهداف:
1.  استفاده‌ي مناسب و بهينه از فضاي مجازي
2.  جهت دهی به وقت گذرانی مخاطبان در فضای مجای
3.  حل شبهات و سؤالات مخاطبين
4.  تقويت محبت اهل بيت در مخاطبان و مرتفع شدن شبهات در اين زمينه
5.   تقويت گرايشات توحيدي و سبک زندگي اسلامي
6. رساندن به آرامش نسبی در زندگی با تغییر نگرش با استفاده از مبااحث توحیدی فطری به زبان ساده

نشانی وبگاه: https://telegram.me/besooyeoo2

گروه تبلیغی طلبه پاسخگو

تاریخچه گروه:

از سال 92 شروع به فعالیت نموده ایم

 

اهداف گروه:

پاسخگویی به سوالات و مشاوره دینی

نشانی وبگاه: http://t-pasokhgoo.ir/

گروه تبلیغی فائزون معرفت

تاریخچه گروه:

گروه فائزون معرفی از سال 1390 تشکیل و اقدام به فعالیت و تبلیغ دینی در فضای مجازی کرده است . این گروه در زمینه تامین محتوا در قالب فیش های منبر فعالیت میکند.

 

اهداف گروه:

آماده سازی محتوای تبلیغی با دسترسی از طریق فضای مجازی. (با رویکرد تعاملی مبلغان)
تولید آثار مکتوب تبلیغی.
تولید نرم افزار های تبلیغی.
تولید طرح ها و قالبهای مذهبی و ترویج در فضای مجازی.

نشانی وبگاه: http://www.menbarnegar.ir/

گروه تبلیغی فرهنگ راهبردی

گروه فرهنگ راهبردی با رویکرد فرهنگی تبلیغی تشکیل و در فضای مجازی در حال فعالیت می باشد .

اهداف گروه:

1- تعالی فرهنگی کشور
2- رشد دینی و معرفتی جامعه ایرانی
3- ارتقای مذهبی و معنوی فضای مجازی

نشانی وبگاه:

گروه تبلیغی فصل رویش

تاریخچه گروه:

گروه شامل طلاب و فضلای حوزه میباشد که بعضا از سال 1383 با وبلاگ نویسی شروع به فعالیت کرده اند و هم اکنون در پروژه های علمی و پژوهشی مختلفی با یکدیگر همکاری دارند .با توجه به فعالیت های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه بر آن شدیم که با تشکیل گروه و ایجاد چشم اندازی در فضای مجازی اقدام به فعالیت گروهی و هدفمند کنیم

 

 

اهداف گروه:

گروه در جهت اهداف زیر تشکیل و اقدام به فعالیت میکند :
1- راه اندازی سایت جامع فرهنگی، تربینی

2- تولید و انتشار مطالب و محتوای دینی و تبلیغی در قالب های مختلف

3-ایجاد صفحات و پیجهایی در شبکه های اجتماعی

نشانی وبگاه: www.zarbat.ir

گروه تبلیغی سیصد و سیزده

تاریخچه گروه:

بسم الله الرحمن الرحيم
از حدود يك سال و نيم  پيش  وبلاگهاي مسيحيت شناسي، گناه شناسي، گلي از گلهاي بهشت و 73 فرقه و كمي بعد وبلاگهاي روضه و احكام بانوان توسط برادر علوي زاده آغاز بكار كرد كه همزمان اهم مطالب اين وبلاگها در شبكه هاي اجتماعي هم منتشر مي شود.
در ضمن در آپارات هم فعال هستيم.
انشاءالله با توجه به تسلط اعضاي گروه به زبان انگليسي بزودي سايت تبليغ تشيع به زبان انگليسي راه اندازي خواهد شد.

 

اهداف گروه:
ترويج مسائل ديني از قبيل عقائد، احكام و اخلاق

نشانی وبگاه: http://313fadai.ir/

گروه تبلیغی ثائر

تاریخچه گروه:

وب سایت ثائر[قرارگاه سایبری]در سالروز ولادت سالارشهیدان مصادف با سوم ماه شعبان سال ۹۰ راه اندازی گردید، در اولین سال فعالیت ثائر با تلاش سربازان ثائر، سایت تبدیل به یک مرجع فرهنگی مذهبی شد و جایگاه خاص خود را در فضای سایبر پیداکرد بطوری که در همان سال اول دایمن دات کام سایت توسط وهابی ها هک شد اما این پایان کار نبود بلکه کلید شروع کار و فعالیت دو‌چندان سربازان ثائر با دایمن جدید دات اورگ، در اواخر سال ۹۳با تلاش مدیر سایت گروه تبلیغی با محوریت مجوز رسمی از سازمان تبلیغات شروع به فعالیت کرد و حجم مباحث مذهبی و فرهنگی قوت بیشتری گرفت.گروه های فعال در قرارگاه سایبری ثائر عبارت است از:

*گروه تبلیغی ثائر:محوریت بر روی مباحث فرهنگی و مذهبی

*گروه گرافیک ثائر:محوریت بر خلق و نشر طرح های مذهبی و اسلامی

*گروه مستند سازی ثائر:محوریت بر تولید و نشر مستند های فعالیت گروه در رشته های مختلف

*گروه رصدخانه ثائر:محوریت رصد و گزارش فعالیت رسانه ها و مرجع های غربی

*گردان نظامی سایبری ثائر:محوریت مبارزه با گروه ها و سایت های معاند نظام اسلامی مخصوصا سایت های مستهجن با رویکرد گزارش و انهدام

 

رزومه گروه تبلیغی:

انجام طرح های تبلیغی کشوری در فضای مجازی با رویکرد طراحی و‌گرافیک و نرم افزار که سعی در نمایش و نشر مستندات شرعی و فرهنگی در قالب نو دارد از جمله فعالیت های انجام شده:برگزاری طرح دعای همه گانی ظهور در زمان های مختلف، طراحی و نشر پوستر های مذهبی در مناسبت ها، طراحی و نشر نرم افزار های موبایل و‌رایانه در مناسبت ها

اهداف مجموعه ثائر:

*ایجاد فضای درک و رشد اخلاقی و‌معنوی برای جوانان

*بصیرت بخشی به قشر های موثر جامعه

*تبیین دشمن شناسی و فرقه شناسی

*مبارزه با گروه های معاند نظام اسلامی

*ترویج و اشاعه مکتب حقه ی اسلامی در فضای سایبر

*مشاوره گروه های مذهبی سایبری

*انجام طرح های تبلیغی سایبری

نشانی وبگاه: http://saeer.ir/

گروه تبلیغی گل نرگس

گروه گل نرگس در سال 1393 با هدف تبلیغ دینی در فضای مجازی تشکیل و تا به امروز به فعالیت خود در قالب های مختلف ادامه داده است .

نشانی وبگاه:

گروه تبلیغی لایو منبر

تاریخچه گروه:

شروع کار در سال 1395

 

اهداف گروه:

باسمه تعالی

الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِسَالاتِ اللَّهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلا اللَّهَ

 

در جهان امروز كه بحران‌های فرهنگی درصدد تهی كردن انسان از معنویت می‌باشند، تبلیغ دین و ارزش‌های نشأت‌گرفته‌ی از آن به جهت مقابله‌ی این بحران‌ها ضرورت ویژه‌ای پیدا می‌كند.

اگر رسالت یك مكتب محدوده خاصى را در برگیرد، قهراً شعاع پیام‌رسانی و تبلیغِ آن نیز محدود خواهد بود، امّا ازآنجاکه رسالت مكتب اسلام جهانى و جاوید است، گستره پیام‌رسانی آن نیز نامحدود است.

ازاین‌رو در دین اسلام امر تبلیغ از جایگاه بسیار والایى برخوردار است به‌گونه‌ای كه اساسى‏ترین وظیفه انبیا در قرآن، تبلیغ دانسته شده است.

در اهمیت تبلیغ همین بس که هر مکتب و مذهبی برای شناساندن و پاسداری از اصول و مبانی خود، نیاز به تبلیغ دارد؛ همچنین برای حفظ پیروان خود، تقویت بنیه معنوی و آگاهی آنان، جذب دیگران، پاسخ‌گویی به شبهات و اشکالات، جلوگیری از انحرافات و بدعت‌ها و حضور درصحنه جهانی و بین‌المللی، احتیاج مبرم به اهرم تبلیغ دارد.

تبلیغ ، زنده کردن انسان‌ها است، ازاین‌رو خداوند می‌فرماید:

«أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اسْتَجیبُوا لِلَّهِ وَ لِلرَّسُولِ إِذا دَعاكُمْ لِما یُحْییكُم ؛ای کسانی که ایمان آورده‌اید! دعوت خدا و پیامبر را اجابت کنید، هنگامی‌که شمارا به‌سوی چیزی می‌خواند که مایه حیاتتان است.» (انفال: 24)

 آیه فوق، با صراحت می‌گوید که دعوت اسلام، دعوت به‌سوی حیات و زندگی در تمام زمینه‌ها است؛ این تعبیر، کوتاه‌ترین و جامع‌ترین تعبیری است که درباره اسلام و آیین حق آمده است.

 پس تبلیغ دین اسلام، موجب هدایت انسان‌ها به‌سوی حیات برتر می‌گردد و درواقع هدایت یک انسان، به‌منزله احیای او است و احیای یک انسان به‌مثابه احیای همه انسان‌ها است«وَ مَنْ أَحْیاها فَكَأَنَّما أَحْیَا النَّاسَ جَمیعا» (مائده:32)

در میان نعمت‌های الهی، هیچ نعمتی برتر از نعمت هدایت نیست و هیچ خدمتی برتر از اعطای این نعمت به انسان‌ها نیست؛ به همین دلیل است که پاداش این کار، برترین پاداش‌ها است.

آگاه‌سازی بندگان از دین و پیام‌های سازنده آن‌چنان ارجمند و والاست که رسول خدا «صلی‌الله علیه و آله» به پیشوای پارسایان فرمودند:

«یَا عَلِیُّ! لَأَنْ یَهْدِیَ اللَّهُ عَلَى یَدَیْكَ رَجُلًا خَیْرٌ لَكَ مِمَّا طَلَعَتْ عَلَیْهِ الشَّمْس ؛ ای علی! اگر خداوند به دستان تو انسانی را هدایت کند، ازآنچه خورشید بر آن تابیده برای تو بهتر است».

رساندن پیام‌های زندگی آفرین خداوند، رسالتی بزرگ است که دست‌های یاری‌دهنده همگان را می‌طلبد.

 آنچه امروزه جایگاه و اهمیت تبلیغ را بیش‌ازپیش می‌سازد، تلاش مستمر و بی‌وقفه سازمان‌های ضد اسلامی و ضد شیعی است که با تکیه ‌بر بودجه‌های کلان، برای تبلیغ علیه اسلام و اندیشه‌های ناب شیعه ، به‌منظور ویران ساختن بنیاد عقیده و اخلاق با ایجاد شبهه در مبانی دینی و ترویج مفاسد اخلاقی است.

 شاید نتوان هیچ دوره‌ای از تاریخ مسلمانان را با این دوره، مشابه و مماثل انگاشت. از هر سو و در شیوه‌های گوناگون و با استفاده از مدرن‌ترین شیوه‌ها و اسلوب‌ها، تفکر دینی اسلامی، در فشار قدرت‌ها و فرهنگ‌های مخاصم و رقیب است و این خود، اهمیت و مسؤولیت همگان را برای رساندن پیام‌های نورانی اسلام به سرزمین تفتیده دل‌های تشنه حقیقت، در اقصی نقاط جهان را دوچندان می‌سازد.

در عصري كه فنّاوری ارتباطات، جهان را به‌صورت يك دهكده‌اي كوچك درآورده است و هر جامعه يا فردي مي‌تواند، از اوضاع ديگري به‌طور كامل، مطلع گردد، ابزارهاي نوين و مدرن تبليغ و شيوه‌هاي جديد آن براي انجام تبليغ ، سلاح كارآمدي است كه براي رسيدن به اهداف بلند تربیت دینی می‌توان از آن بهره برد. لذا مسئوليت تبليغات ديني در عصر ارتباطات، بسيار سنگين و خطير است

اما اولین موضوع در بحث تبلیغ دسترسی به عالمان و متخصصان واقعی دین است

همه می‌دانیم كه حجت‌های واقعي خدا بر روي زمين، انبياء عظام و ائمه اطهار (علیهم‌السلام) هستند كه به نور علم و معرفت الهي مزين هستند و به معناي حقيقي، منصوب پروردگارند وليكن در زمان غيبت، علما وارثان زمين و حجت‌های حق از ناحيه امامان معصوم و حجت غايب خویش‌اند كه آن حضرت خود فرموده‌اند:

« وَ أَمَّا الْحَوَادِثُ الْوَاقِعَةُ فَارْجِعُوا فِیهَا إِلَى رُوَاةِ حَدِیثِنَا فَإِنَّهُمْ حُجَّتِی عَلَیْکُمْ وَ أَنَا حُجَّةُ اللَّهِ ؛ در امور مستحدثه به علما مراجعه كنيد كه آن‌ها حجت من بر شمايند و من حجت خدا بر آن‌ها.»

 در عصر پرالتهاب كنوني، یکی از عمده‌ترین مشکلات دامن‌گیر جوامع بشری در تمام عرصه‌های مختلف اجتماعی سخن گفتن افراد ناآگاه از موضع متخصصان آگاه است این اتفاق در عرصه مباحث دینی نیز تاکنون مشکلات فراوانی را به همراه داشته است رویکرد به دین اگر از مجاری صحیح و الهی و فهم عمیق صورت نگیرد به کج‌فهمی،‌ قشری گرایی و خودمداری می‌انجامد. روشن است دینی که قرار باشد بدون اتکاء به عالمان وارسته و فقهای متعهد فهمیده شود، فهمی آسیب‌دیده و دریافتی آفت‌زده در انسان به وجود خواهد آورد و چنین فهمی از دین قطعاً راهبر به مقاصد دین نخواهد بود؛ چنین درک ناقصی به فرموده مولای متقیان حضرت علی (علیه السّلام) نتیجه‌ای جز گرد خود گشتن و ره به‌جایی نبردن نصیب صاحبش نخواهد کرد.

اما دسترسی به عالمان عامل و کسانی که با شناخت منطق و زبان روز و آشنا با انديشه‏هاي نوين بتوانند پاسخگوی این نیاز باشند بسیار مشکل است.

امروز با پيچيدگي فرايند تبليغ و تأثيرگذاري و از طرفی با توجه به گستره دامنه‏دار تبليغ ديني و تنوّع و تکثّر مخاطبان و نو به نو گشتن انديشه‏ها و نيازهاي متفاوت جوامع و نگرش‏هاي فرهنگي و عقیدتی قشرهاي گوناگون، وجود خبرگاني کارشناس و اثربخش و از ديگر سو، متعهد، بسيار ضروري به نظر مي‏رسد که این مهم از عهده یک نفر خارج است و نیاز به اندیشمندان دینی متخصص در زمینه‌های مختلف را می‌طلبد که دسترسی به این تعداد علمای مختلف، کار را بر نظام تبليغ ديني بیش‌ازپیش دشوار ساخته است.

از سوی دیگر، بازسازي و تحول در روش‏ها و وسايل در مسير تأثير مؤثر تبلیغ دین بيش‏تر جلوه مي‏کند که ضمن حفظ ارزش‏ها و سنّت‏هاي تبلیغی ديرين و پاسداری از ميراث گران‏سنگ و پربهاي تجارب و آموزه‏هاي گذشتگان، نگاهي به روش‏ها و ابزار  نوين انداخت و با تجهيز به فناوری‌های نوین، به این مهم پرداخت.

از ديگر رسالت‏هاي مهم تبليغ ديني، هماهنگ نمودن و سازمان‏دهي منابع انساني و هم‌طیف نمودن آن‏ها در جهت رسيدن به هدف مشترک تبلیغی است که نیازمند برنامه ایی تبلیغی منسجم و برگزاری دوره‌های تربیت دینی است که این مسئله نیز به علت عدم دسترسی آسان به مبلّغان ديني آگاهي و متخصص، با مشکل روبروست.

لذا با توجه به مشکلات ذکرشده در امر تبلیغ و اهمیت تبلیغ در دنیای امروز، سایت live menbar   پایه‌گذاری شد تا ارتباط سهل‌تری را میان مبلغین متخصص و گروه‌های دینی به‌خصوص جوانان ایجاد گردد و ندای حیات‌بخش اسلام و شیعه را با استفاده از ابزار پیشرفته و فضای مجازی به اقصی نقاط جهان برساند.

مزایای گروه تبلیغی لایو منبر:

1- مؤسسین live menbar   از طلاب متخصص فضای مجازی و تبلیغ در حوزه ایران و بین‌الملل می‌باشند.

2- استفاده از مبلغان و خطیبان توانا, متعهد و قابل‌اعتماد.

3- استفاده از مبلغان متخصص با تحصیلات عالی حوزوی و دانشگاهی.

4- استفاده از به‌روزترین و پیشرفته‌ترین نرم‌افزار ارائه کلاس مجازی (ADOBE CONNECT)

5- برگزاری دوره‌های تبلیغی (تربیت فرزند، دانش‌افزایی همسران، عقیدتی و...) با به‌کارگیری مجرب‌ترین کارشناسان دینی.

6- ارتباط آسان جهت برگزاری مراسم‌های مذهبی.

7- عدم محدودیت زمانی و مکانی در ارائه سخنرانی‌های مذهبی جهت اقصی نقاط دنیا.

8- هدفمندی موضوعات تبلیغی و ارائه محتوای سخنرانی با توجه به درخواست مخاطبین.

9- عدم محدودیت جهت برگزاری انواع مراسم‌های مذهبی (سخنرانی، کنفرانس، خواندن خطبه عقد و...)

نشانی وبگاه: http://www.liveminbar.com/

گروه تبلیغی مبین 110

گروه مبین 110 در سال 1394 با رویکرد فرهنگی تبلیغی تشکیل و با استفاده از نرم افزار های اموزشی به اموزشی مجازی معرف دینی میپردازند .

هدف از تشکیل گروه استفاده از ابزارهای نوین ارتباطی در انتقال معارف و مفاهیم دینی می باشد .

 

نشانی وبگاه:

گروه تبلیغی مرکز مطالعات اسلام مسیحیت

تاریخچه گروه:

اعضای گروه مرکز مطالعات اسلام مسیحیت مدت 4 سال است که در موضع مقابله با هجمه مسیحیت تبشیری در حال فعالیت هستند. و همه این اعضا در موضع مسیحیت شناسی تخصص کامل دارند.

 

اهداف گروه:

1. مقابله با هجمه مسیحیت تبشیری

2. تبدیل فعالیت تهاجمی مسیحیت تبشیری به تدافعی

3. معرفی اسلام حقیقی

4. معرفی حقیقت مسیحیت تبشیری

5. واکسینه کردن افراد در معرض آسیب مسیحیت تبشیری

6. کمک رسانی به آسیب دیده های عرصه مسیحیت تبشری

نشانی وبگاه: http://https://www.facebook.com/profile.php?id=100008483715059&fref=ts

گروه تبلیغی معراج اندیشه

گروه معراج اندیشه با رویکرد فرهنگی تبلیغی تشکیل و در فضای مجازی در حال فعالیت می  باشد .

هدف از تشکیل این گروه اراده و انتقال معارف دینی با استفاده از بستر فضای سایبر می باشد .

نشانی وبگاه:

گروه تبلیغی معراجیان

 گروه معراجیان در سال 1393 با رویکرد فرهنگی تبلیغی و با هدف ارائه محتوای اخلاقی در قالب هایی که مورد پسند عموم باشد و همچنین تسهیل در ارائه و انتقال محتوای دینی در فضای مجازی تشکیل و در حال فعالیت می باشد .

 

نشانی وبگاه: http://www.tavasool.parsiblog.com/

گروه تبلیغی منادی

تاریخچه گروه:

 

بعد از نامه مقام معظم رهبری دامت برکاته به جوانان اروپایی و آمریکای شمالی ، گروه تبلیغی منادی با هدف ارائه ی چهره ای صحیح و درست و هنری از دین مبین اسلام در سطح بین المللی تشکیل شد. 

این گروه که متشکل از جمعی طلاب هنر مند انقلابی می باشد بعنوان اولین پروژه سایت پیام محمد (ص) را راه اندازی کرده اند که در طول 6 ماه گذشته بیش از 7 هزار بازدید کننده داشته است.

این سایت که فعلا به زبان فارسی راه اندازی شده است دارای بخش های مختلفی همچون مقالات علمی و اخبار و نیز صوت، فیلم و همچنین پاورپوینت میباشد. از دیگر بخش های جالب این سایت نیز بخش معرفی آثار میباشد که در آن به معرفی آثار برتر در تبلیغ چهره ی نبی اسلام (ص) پرداخته میشود.

 

 

اهداف گروه:

 

پژوهش، آموزش و تبلیغ پیرامون:

 1. دین مبین اسلام و قرآن کریم
 2. سبک و سیره ی زندگی پیامبر اعظم (صلوات الله علیه) و اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام)
 3. انقلاب اسلامی و بیانات امام خمینی (رحمه الله تعالی علیه) و مقام معظم رهبری (دامت برکاته)
 4. شهدای عزیز و گرانقدر انقلاب اسلامی
 5. مسائل فرهنگی و اجتماعی جمهوری اسلامی و دیگر نظام های دنیا
 6. جذب و راهنمایی جوانان مستعد این مرز و بوم.

نشانی وبگاه: http://www.payamemuhammad.ir/

گروه تبلیغی منجی دوازدهم

تاریخچه گروه:

فعالیت گروه "منجی دوازدهم" در تیرماه سال 1391 با انجمن منجی دوازدهم آغاز شد و هم اکنون عمده فعالیت ما در انجمن منجی دوازدهم میباشد.
با توجه به تجربیاتی که در انجمن بدست آوردیم وارد شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی شدیم و فعالیتهایی به صوت گروهی در آن فضاها داریم.
تصمیم بر این شد که، سایتی به نام "منجی دوازدهم" راه اندازی کنیم و در این فضا هم نام مقدس منجی دوازدهم را نشر دهیم،و ان شاءالله بتوانیم روز به روز فعالتر باشیم.
 
خوشحال میشویم اگر به جمع ما بپیوندید و با اتحاد و همدلی و همفکری بتوانیم برای اعتلای نام امام زمان(عج)در فضای سایبری قدمی برداریم.
 
 

اهداف گروه:

تولید محتوا با موضوع مهدویت درقالبهای متن کوتاه،عکس نوشته و پوستر وکلیپ نرم افزار های امروزی و نشر در همه فضاهای موجود
خلاصه نمودن محتواهای طولانی موجود و نشر آن با زیبایی در عکس نوشته ها و پوستر ها
مبارزه با مدعیان دروغین مهدویت که در قالب محتواهای ناب تولیدی میسر است
و....

نشانی وبگاه: http://monji12.com/

گروه تبلیغی منهاج ولایت

تاریخچه گروه:

این تیم تبلیغی پژوهشی در حدود 10 سال است که مشغول فعالیت های مختلف در عرصه های تبلیغی و پژوهشی بوده است که حاصل آن اجرای برنامه های تبلیغی ، تولید محصولات محتوایی ، اسناد مطالعات راهبردی ، بانک های اطلاعات پژوهشی و محتوایی است . نام های سابق این تیم نصر جوان و مطالعات راهبردی نصر بوده که در چند ماه گذشته فعالیت های این تیم در سطح جدیدی با نام منهاج ولایت شکل گرفته است که قالب ساختاری آن تحت عنوان اندیشکده مجازی منهاج ولایت در حال پیاده سازی می باشد . اظلاعات تکمیلی در این خصوص و سوابق تیم در آدرس زیر موجود است :

http://menhajevela.com/fa/ 

همچنین تیم مدیریت چند سامانه پژوهشی را به صورت مستقل و یا مشارکتی با نهادهای پژوهش یو فرهنگی بر عهده دارد که آدرس های آن در زیز می آید 

سامانه پژوهشی سیمپا ( مدیریت یکپارچه پژوهش های اسلامی ) : http://sympa.ir/fa/

سامانه اطلاعات انسان شناسی ( موسسه منتظران منجی ) http://humanology.ir/fa/

سامانه اطلاعات علوم انسانی اسلامی ( شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی http://iuecis.ir/ 

سمپا (سامانه داده پردازی قطب اخلاق و سبک زندگی دفتر تبلیغات اسلامی ) http://smpa.dte.ir/fa/

اهداف گروه:

اجرای فعالیت های تبلیغی و پژوهشی در بستر فضای مجازی

ایجاد شبکه اندیشه ورزان جوان گفتمان انقلاب اسلامی

مسئله یابی ، مسئله شناسی ، مسئله پردازی و سناریو سازی در خصوص موضوعات و مسائل اولویت دار در حوزه گفتمانی انقلاب اسلامی

نشانی وبگاه: http://menhajevela.com/fa/

گروه تبلیغی ندای حجاز

گروه ندای حجاز در سال 1394 با رویکر فرهنگی تبلیغ تشکیل و در حال فعالیت در فضای مجازی می باشد

اهداف گروه:

- نشر و ترویج احکام شرعی در فضای مجازی

-پاسخ به شبهات اعتقادی

-نشر و ترویج معارف اسلامی

-نشر و ترویج فایلهای صوتی و تصویری مذهبی و دینی

نشانی وبگاه: http://www.nedayehejaz.ir/

گروه تبلیغی نسیم زندگی

گروه نسیم زندگی در دیم اه 1395 تشکیل و در حال فعالیت در فضای مجازی می باشد .

 

اهداف گروه:

1- ترویج سبک زندگی اسلامی در فضای مجازی

2- مشاوره در امور خانواده و ازدواج

3- ترویج اصول تربیت فرزند با نگاه به سیره اهلبیت علیهم السلام در فضای مجازی

4- ...

نشانی وبگاه: http://https://telegram.me/m313serat

گروه تبلیغی نسیم مهر

تاریخچه گروه:

این گروه فعالیت خود را از سال 88آغاز کرد.
مدیریت محتوایی سایت های مختلف حوزه. عضویت فعال در گروه قاریان وحافظان استان وکشوری. فعالیت رسانه ای وآموزشی در موضوع قرآن وفعالیت های هنری رایانه ای.

 

اهداف گروه:

ترویج سنت حسنه حفظ قرآن کریم در فضای مجازی. تولید محتواهای آموزشی هنری ورسانه ای در موضوع قرآن واهل بیت وتاریخ اسلام. ایجاد گروههای جریان ساز در شبکه های اجتماعی مدیریت محتواهای سایتهای اسلامی بنابر قرارداد های فیما بین والخ...

نشانی وبگاه:

گروه تبلیغی هدهد

تاریخچه گروه:

این گروه پس از آشنائی جمعی از طلاب مبلغ مسلط به زبان اسپانیایی و آغاز فعالیت های مجازی جهت مخاطبین اسپانیایی و پرتغالی زبان در حوزه کشورهای آمریکای لاتین و اسپانیا تشکیل شده است و تاکنون حدود دو سال از فعالیت های مجازی این گروه می گذرد.

 

اهداف گروه:

1-شناساندن اسلام به مسیحیانی که به زبان اسپانیایی تکلم می کنند.

2- شناسائی و برقراری ارتباط با مسلمانان بومی و مهاجری که در کشورهای آمریکای لاتین و اسپانیا زندگی می کنند.

3- تولید محتوای اسلامی جهت مراکز اسلامی مستقر در منطقه آمریکای لاتین

4- شناساندن فرهنگ اسلامی و ایرانی جهت مقابله با جو اسلام هراسی و ایران هراسی که توسط رسانه های آمریکایی ترویج می شود.

5- ایجاد بانک اطلاعاتی کننتاکت های همسو با نظام جمهوری اسلامی جهت استفاده و ارتباط گیری در ایام خاص

6- ایجاد جو عمومی در حمایت از آرمان فلسطین و برعلیه رژیم غاصب صهیونیستی و جریان سازی در آستانه روز قدس

7- ترویج نامه مقام معظم رهبری به جوانان کشورهای غربی به زبان اسپانیایی

8- ترویج گرامیداشت مناسبت های اسلامی (اعیاد و وفیات و رمضان) در فضای مجازی و نیز در مراکز اسلامی

9- رصد فعالیت های اهل سنت و رقبای جمهوری اسلامی در سطح منطقه آمریکای لاتین

نشانی وبگاه: calendarioislamico.com

گروه تبلیغی هدیه آسمان

گروه هدیه آسمان با رویکرد فرهنگی تبلیغ و تامین محتوا در حوزه کودک و نوجوان تشکیل و در فضای مجازی در حال فعالیت می باشد .

 

نشانی وبگاه: http://www.hadyeaseman.ir/fa

استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.