مرسلون

گروه تبلیغی خانواده موفق

گروه تبلیغی خانواده موفق

گروه خانواده موفق در سال 1395 با رویکرد فرهنگی تبلیغی با موضوع خانواده تشکیل و در شبکه اپیام رسان تلگرام و اینستاگرام شروع به فعالیت نموده است .

 

هدف  از تشکیل گروه :

تولیدو ترویج محتوا در راستای استحکام خانواده ها

تبیین جایگاه خانواده موفق در اسلام

پاسخگویی به سوالات همسرداری

مقابله با هجمه های دشمن که با هدف سست کردن ریشه های خانواده برنامه ریزی شده است .

 

 

کانال خانواده موفق

نشانی وبگاه: http://instagram/khanevadeh.movafagh
دوشنبه, 27 اسفند 1397 18:41

مراقبت از زندگی

رفتارهای متقابل زن و شوهر خیلی مهم است؛ چرا که می تواند هم نشاط و شادابی رو به زندگی بیاره و هم ممکن است غصه و درد و سختی را در همان زندگی بگذارد؛ ساختن زندگی مشترک مهم است.

زندگی زیبا مگر باگذشت و چشم‌پوشی و احترام متقابل ساخته نمی‌شود؛ پس مراقبت کنید؛ اختلافات رو با گفتگو حل‌وفصل کنید؛ آقایون وقت گذاشتن برای همسر را فراموش نکنند؛ وجود زوجین با تعادل در زندگی مهم است نه زوجین بی‌تعادل؛ ممکن است کسانی پیدا شوند که در پی ویران‌سازی زندگی شما باشند، این زندگی مشترک را به‌راحتی از دست ندهید.

دوشنبه, 27 اسفند 1397 18:42

بی‌توجهی به همسر

سؤال خیلی از خانومایی که به مشاور مراجعه می‌کنند این است که همسرم به من توجه نمی‌کند و فردی بی‌احساس و بی‌عاطفه است و این بی‌توجهی‌ها اثرش را در زندگی من گذاشته است.

خانومایی که موردتوجه همسر قرار نمی‌گیرند به موارد زیر توجه کنند:

-همسرتان را به دلیل بی‌توجهی مورد سرزنش قرار ندهید و بهتر است با او به گفتگو بنشینید.

-مردان به دلیل مشغله کاری فراموش می‌کنند که باید همسر خود را موردتوجه قرار بدهند پس بهتر است علاوه بر تشکر به خاطر تلاش‌های همسرت، زمینه گفتگوی دو نفره را فراهم کنید.

-در هنگام گفتگو بهتر است بازجویی نکنید و فقط در پی حل مشکل باشید.

دوشنبه, 27 اسفند 1397 18:48

شک و بدبینی بین زوجین

مچ‌گیری در زندگی زناشویی نشات گرفته از شک و بدبینی طرف مقابل (همسر) است که زمینه چنین شکی را به وجود آورده است؛ در دنیای مدرن که فضای مجازی توسعه پیداکرده و در بیشتر خانواده‌ها به‌عنوان همدم اصلی جایگزین همسر، فرزند و پدر و مادر شده و این همدم‌های حقیقی کم‌کم دارد به فراموشی سپرده می‌شوند؛ در این فضا مردان یا زنان رفتارها و کارهایی انجام می‌دهند که طرف مقابل را به خود مشکوک می‌کند و زمینه کنجکاوی همراه با تجسس را به همراه می‌آورد.

باید حواس زوجین باشد که این سوء تفاهمات رو با دلیل منطقی برای یکدیگر پاسخ دهید تا واضح شود و این بدبینی‌ها کنار گذاشته شود؛ اگر این سوءتفاهمت پاسخ منطقی داده نشود ناخودآگاه آرامش و ذهن طرف مقابل (همسر) آشوب می‌گیرد؛ زندگی همراه باصداقت معنا پیدا می‌کند و وای به حال روزی که صداقت جای خود را به بدبینی بدهد.

دوشنبه, 08 بهمن 1397 17:15

رازداری در زندگی

f920e34f24a9b23e4fe7afe8be4ca560_S_Copy_Copy گروه تبلیغی خانواده موفق

آقا و خانمی که با هم پیمان زندگی مشترک بستین و نسبت به همدیگه تعهد دارین، دلیلی نداره شما بعد از دعوا زنگ بزنید یا بروید پیش خانواده و اقوامتون کل ماجرا را تعریف کنید؛ چرا که:

اولاً که اونا یک طرفه قضاوت می کنند.

ثانیاً همسرتون رو پیش خانواده و اقوامتون خراب می کنید.

شما بعد از مدت کوتاهی آشتی می کنید و همه چیز را فراموش می کنید اما در جریان باشید که انعکاس این کار شما در بین خانواده و اقوام از بین نخواهد رفت و دیدشون نسبت به زندگی شما عوض خواهد شد.

آقا و خانم عزیز شما با این نوع رفتار از این به بعد منتظر دخالت آنها در زندگی مشترکتون باشید؛ چون شما خودتون این اجازه رو بهشون دادین که به حریم خصوصی شما وارد بشن.

دوشنبه, 08 بهمن 1397 17:28

خانواده و فضای مجازی

54d1ee9b7797c6d4c77270c1428fef0d_S_Copy گروه تبلیغی خانواده موفق

یکی از مسائلی که روزبه‌روز دامنه آن گسترش‌یافته و به‌سرعت وارد زندگی شخصی خانواده‌ها شده است، همین شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها هستند؛ طوری خانواده‌ها را اسیر خودکرده که اگر لحظه‌ای از آن دور باشند احساس تنهایی می‌کنند؛ یک مثال خدمت شما عرض می‌کنم:

آقای خونه از محل کار برمی‌گردد، نهار یا شام می‌خورد، بعد برای استراحت به رختخواب رفته و با استفاده از این فضای مجازی خود را سرگرم می‌کند؛ زن خونه از دور می‌بیند که مرد توجهی ندارد فکر می‌کند پای کسی در میان است و شک‌های ذهنی خود را بر همین اساس تقویت می‌کند؛ مجدد از دور نگاهی به همسرش می‌اندازد؛ می‌بیند که همسرش در حال چت کردن و خندیدن است؛ نکند که با زن دیگری در حال خوش‌وبش هست.

همین فکرها او را اذیت می‌کند و کم‌کم به تجسس روی می‌آورد و همین تجسس، آرامش او را می‌گیرد.

یکشنبه, 07 بهمن 1397 22:35

دمنوش محبت

 387fa2df99750771bccbc05eebc14aa3_S_Copy گروه تبلیغی خانواده موفق

همه زن و شوهرها از ابتدای شروع زندگی به دنبال، زندگی آرام و آرامش‌بخش هستند؛ برای کسب آرامش در خانواده و ایجاد حس نشاط و شادابی راه‌های مختلف و کارهای بزرگ را اجرا می‌کنند؛ اما گاهی از برخی کارهای کوچک با تأثیر فوق‌العاده زیاد غفلت دارند؛ یکی از شایع‌ترین گله‌های زن‌ها این جمله است: همسرم خانه می‌آید، وقتی برای خانواده نمی‌گذارد؛ بیرون که مشغول کار است، داخل خانه هم یا پای تلویزیون هست یا پای گوشیش! یکی از راه‌های ایجاد حس خوب همدلی و آرامش در خانواده، خندیدن، صحبت کردن و نوشیدن یک نوشیدنی در کنار همسر است.

اثر این دورهمی ساده و شاد آن‌قدر زیاد است که پیامبر خوبی و مهربانی در روایت نورانی، آن را جزء یکی از محبوب‌ترین رفتارها، نزد خداوند بیان می‌فرمایند؛ خوشا به حال همسرانی که از هر فرصتی برای آوردن ابر محبت بر سرخانه‌شان دریغ نمی‌کنند و باران نشاط و شادابی را در خانه به ارمغان می‌آورند. (1)

در پیشگاه خداوند، نشستن مرد در کنار همسر خود، از اعتکاف در این مسجد من، محبوب‌تر است.


پی‌نوشت:
1) بحارالانوار، جلد 104، صفحه 132

یکشنبه, 07 بهمن 1397 22:49

محبت کلامی زوجین

 a78258bcfb1babca45cd6cb8658cb43f_S_Copy گروه تبلیغی خانواده موفق

برخی از والدین جلوی بچه‌هاشون به هم محبت نمی‌کنند، نوازش کلامی ندارند، قربون صدقه هم نمی‌روند؛ ولی به‌راحتی جلوی بچه‌ها عصبانی می‌شوند و دعوا می‌کنند؛ این کودکان محبت کردن و مهرورزی را می‌آموزند یا خشونت را؟

رسول خدا صلی‌الله علیه وآله وسلم فرمود: هر چه ایمان انسان کامل‌تر باشد به‏ همسرش بیشتر اظهار محبت می‌نماید. (1)


پی‌نوشت:
1) مکارم الاخلاق فی حق الزوج و المراة، به نقل از رساله امام سجاد علیه‌السلام، شرح نراقی

یکشنبه, 07 بهمن 1397 19:08

همسران، لباس یکدیگر

c18cee3f2b41afb0facdd1267b33a406_S_Copy گروه تبلیغی خانواده موفق 

زن و شوهر در ابتدای زندگی باید با هم دوست، رفیق و شریک باشند؛ چون در تلخی و شیرینی‌ها، سختی و آسانی‌های زندگی باید با هم باشد، نه یکی همه مشکلات و سختی‌ها را به دوش بکشد و دیگری بی‌مسئولیت باشد!

دوست و رفیق باشند که برای رشد زندگی یکدیگر تلاش کنند و کاستی‌های یکدیگر را بپوشانند؛ واقعاً هنر هر زن و شوهر این است که آینه هم باشند، در کنار دیدن خوبی‌های همسرانه، کاستی‌های همدیگر را هم رفع کنند؛ برخی فقط عیب‌های طرف مقابلشون را می‌بینند و بدتر اینکه آن را برای دیگران، نقل و بازگو می‌کنند.

هر که عیب دگران پیش تو آورد و شمرد

بی‌گمان عیب تو پیش دگران خواهد برد (1)

خوشا به حال همسرانی که باهم در یک ریل، سوار بر قطار سعادت و شادابی حرکت می‌کنند و دست هم را در پیچ‌وخم‌های مسیر زندگی رها نمی‌کنند.

دوست دارم که دوست همچو آیینه عیب مرا روبرو گوید

نه که چون شانه با هزار زبان پشت سر رفته و موبه‌مو گوید

ما برای پریدن دو بال نیاز داریم، یکیش را با دست‌های خودمون قطع نکنیم.


پی‌نوشت:
1) گلستان سعدی

صفحه1 از2
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.