مرسلون

گروه تبلیغی لایو منبر

گروه تبلیغی لایو منبر

تاریخچه گروه:

شروع کار در سال 1395

 

اهداف گروه:

باسمه تعالی

الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِسَالاتِ اللَّهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلا اللَّهَ

 

در جهان امروز كه بحران‌های فرهنگی درصدد تهی كردن انسان از معنویت می‌باشند، تبلیغ دین و ارزش‌های نشأت‌گرفته‌ی از آن به جهت مقابله‌ی این بحران‌ها ضرورت ویژه‌ای پیدا می‌كند.

اگر رسالت یك مكتب محدوده خاصى را در برگیرد، قهراً شعاع پیام‌رسانی و تبلیغِ آن نیز محدود خواهد بود، امّا ازآنجاکه رسالت مكتب اسلام جهانى و جاوید است، گستره پیام‌رسانی آن نیز نامحدود است.

ازاین‌رو در دین اسلام امر تبلیغ از جایگاه بسیار والایى برخوردار است به‌گونه‌ای كه اساسى‏ترین وظیفه انبیا در قرآن، تبلیغ دانسته شده است.

در اهمیت تبلیغ همین بس که هر مکتب و مذهبی برای شناساندن و پاسداری از اصول و مبانی خود، نیاز به تبلیغ دارد؛ همچنین برای حفظ پیروان خود، تقویت بنیه معنوی و آگاهی آنان، جذب دیگران، پاسخ‌گویی به شبهات و اشکالات، جلوگیری از انحرافات و بدعت‌ها و حضور درصحنه جهانی و بین‌المللی، احتیاج مبرم به اهرم تبلیغ دارد.

تبلیغ ، زنده کردن انسان‌ها است، ازاین‌رو خداوند می‌فرماید:

«أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اسْتَجیبُوا لِلَّهِ وَ لِلرَّسُولِ إِذا دَعاكُمْ لِما یُحْییكُم ؛ای کسانی که ایمان آورده‌اید! دعوت خدا و پیامبر را اجابت کنید، هنگامی‌که شمارا به‌سوی چیزی می‌خواند که مایه حیاتتان است.» (انفال: 24)

 آیه فوق، با صراحت می‌گوید که دعوت اسلام، دعوت به‌سوی حیات و زندگی در تمام زمینه‌ها است؛ این تعبیر، کوتاه‌ترین و جامع‌ترین تعبیری است که درباره اسلام و آیین حق آمده است.

 پس تبلیغ دین اسلام، موجب هدایت انسان‌ها به‌سوی حیات برتر می‌گردد و درواقع هدایت یک انسان، به‌منزله احیای او است و احیای یک انسان به‌مثابه احیای همه انسان‌ها است«وَ مَنْ أَحْیاها فَكَأَنَّما أَحْیَا النَّاسَ جَمیعا» (مائده:32)

در میان نعمت‌های الهی، هیچ نعمتی برتر از نعمت هدایت نیست و هیچ خدمتی برتر از اعطای این نعمت به انسان‌ها نیست؛ به همین دلیل است که پاداش این کار، برترین پاداش‌ها است.

آگاه‌سازی بندگان از دین و پیام‌های سازنده آن‌چنان ارجمند و والاست که رسول خدا «صلی‌الله علیه و آله» به پیشوای پارسایان فرمودند:

«یَا عَلِیُّ! لَأَنْ یَهْدِیَ اللَّهُ عَلَى یَدَیْكَ رَجُلًا خَیْرٌ لَكَ مِمَّا طَلَعَتْ عَلَیْهِ الشَّمْس ؛ ای علی! اگر خداوند به دستان تو انسانی را هدایت کند، ازآنچه خورشید بر آن تابیده برای تو بهتر است».

رساندن پیام‌های زندگی آفرین خداوند، رسالتی بزرگ است که دست‌های یاری‌دهنده همگان را می‌طلبد.

 آنچه امروزه جایگاه و اهمیت تبلیغ را بیش‌ازپیش می‌سازد، تلاش مستمر و بی‌وقفه سازمان‌های ضد اسلامی و ضد شیعی است که با تکیه ‌بر بودجه‌های کلان، برای تبلیغ علیه اسلام و اندیشه‌های ناب شیعه ، به‌منظور ویران ساختن بنیاد عقیده و اخلاق با ایجاد شبهه در مبانی دینی و ترویج مفاسد اخلاقی است.

 شاید نتوان هیچ دوره‌ای از تاریخ مسلمانان را با این دوره، مشابه و مماثل انگاشت. از هر سو و در شیوه‌های گوناگون و با استفاده از مدرن‌ترین شیوه‌ها و اسلوب‌ها، تفکر دینی اسلامی، در فشار قدرت‌ها و فرهنگ‌های مخاصم و رقیب است و این خود، اهمیت و مسؤولیت همگان را برای رساندن پیام‌های نورانی اسلام به سرزمین تفتیده دل‌های تشنه حقیقت، در اقصی نقاط جهان را دوچندان می‌سازد.

در عصري كه فنّاوری ارتباطات، جهان را به‌صورت يك دهكده‌اي كوچك درآورده است و هر جامعه يا فردي مي‌تواند، از اوضاع ديگري به‌طور كامل، مطلع گردد، ابزارهاي نوين و مدرن تبليغ و شيوه‌هاي جديد آن براي انجام تبليغ ، سلاح كارآمدي است كه براي رسيدن به اهداف بلند تربیت دینی می‌توان از آن بهره برد. لذا مسئوليت تبليغات ديني در عصر ارتباطات، بسيار سنگين و خطير است

اما اولین موضوع در بحث تبلیغ دسترسی به عالمان و متخصصان واقعی دین است

همه می‌دانیم كه حجت‌های واقعي خدا بر روي زمين، انبياء عظام و ائمه اطهار (علیهم‌السلام) هستند كه به نور علم و معرفت الهي مزين هستند و به معناي حقيقي، منصوب پروردگارند وليكن در زمان غيبت، علما وارثان زمين و حجت‌های حق از ناحيه امامان معصوم و حجت غايب خویش‌اند كه آن حضرت خود فرموده‌اند:

« وَ أَمَّا الْحَوَادِثُ الْوَاقِعَةُ فَارْجِعُوا فِیهَا إِلَى رُوَاةِ حَدِیثِنَا فَإِنَّهُمْ حُجَّتِی عَلَیْکُمْ وَ أَنَا حُجَّةُ اللَّهِ ؛ در امور مستحدثه به علما مراجعه كنيد كه آن‌ها حجت من بر شمايند و من حجت خدا بر آن‌ها.»

 در عصر پرالتهاب كنوني، یکی از عمده‌ترین مشکلات دامن‌گیر جوامع بشری در تمام عرصه‌های مختلف اجتماعی سخن گفتن افراد ناآگاه از موضع متخصصان آگاه است این اتفاق در عرصه مباحث دینی نیز تاکنون مشکلات فراوانی را به همراه داشته است رویکرد به دین اگر از مجاری صحیح و الهی و فهم عمیق صورت نگیرد به کج‌فهمی،‌ قشری گرایی و خودمداری می‌انجامد. روشن است دینی که قرار باشد بدون اتکاء به عالمان وارسته و فقهای متعهد فهمیده شود، فهمی آسیب‌دیده و دریافتی آفت‌زده در انسان به وجود خواهد آورد و چنین فهمی از دین قطعاً راهبر به مقاصد دین نخواهد بود؛ چنین درک ناقصی به فرموده مولای متقیان حضرت علی (علیه السّلام) نتیجه‌ای جز گرد خود گشتن و ره به‌جایی نبردن نصیب صاحبش نخواهد کرد.

اما دسترسی به عالمان عامل و کسانی که با شناخت منطق و زبان روز و آشنا با انديشه‏هاي نوين بتوانند پاسخگوی این نیاز باشند بسیار مشکل است.

امروز با پيچيدگي فرايند تبليغ و تأثيرگذاري و از طرفی با توجه به گستره دامنه‏دار تبليغ ديني و تنوّع و تکثّر مخاطبان و نو به نو گشتن انديشه‏ها و نيازهاي متفاوت جوامع و نگرش‏هاي فرهنگي و عقیدتی قشرهاي گوناگون، وجود خبرگاني کارشناس و اثربخش و از ديگر سو، متعهد، بسيار ضروري به نظر مي‏رسد که این مهم از عهده یک نفر خارج است و نیاز به اندیشمندان دینی متخصص در زمینه‌های مختلف را می‌طلبد که دسترسی به این تعداد علمای مختلف، کار را بر نظام تبليغ ديني بیش‌ازپیش دشوار ساخته است.

از سوی دیگر، بازسازي و تحول در روش‏ها و وسايل در مسير تأثير مؤثر تبلیغ دین بيش‏تر جلوه مي‏کند که ضمن حفظ ارزش‏ها و سنّت‏هاي تبلیغی ديرين و پاسداری از ميراث گران‏سنگ و پربهاي تجارب و آموزه‏هاي گذشتگان، نگاهي به روش‏ها و ابزار  نوين انداخت و با تجهيز به فناوری‌های نوین، به این مهم پرداخت.

از ديگر رسالت‏هاي مهم تبليغ ديني، هماهنگ نمودن و سازمان‏دهي منابع انساني و هم‌طیف نمودن آن‏ها در جهت رسيدن به هدف مشترک تبلیغی است که نیازمند برنامه ایی تبلیغی منسجم و برگزاری دوره‌های تربیت دینی است که این مسئله نیز به علت عدم دسترسی آسان به مبلّغان ديني آگاهي و متخصص، با مشکل روبروست.

لذا با توجه به مشکلات ذکرشده در امر تبلیغ و اهمیت تبلیغ در دنیای امروز، سایت live menbar   پایه‌گذاری شد تا ارتباط سهل‌تری را میان مبلغین متخصص و گروه‌های دینی به‌خصوص جوانان ایجاد گردد و ندای حیات‌بخش اسلام و شیعه را با استفاده از ابزار پیشرفته و فضای مجازی به اقصی نقاط جهان برساند.

مزایای گروه تبلیغی لایو منبر:

1- مؤسسین live menbar   از طلاب متخصص فضای مجازی و تبلیغ در حوزه ایران و بین‌الملل می‌باشند.

2- استفاده از مبلغان و خطیبان توانا, متعهد و قابل‌اعتماد.

3- استفاده از مبلغان متخصص با تحصیلات عالی حوزوی و دانشگاهی.

4- استفاده از به‌روزترین و پیشرفته‌ترین نرم‌افزار ارائه کلاس مجازی (ADOBE CONNECT)

5- برگزاری دوره‌های تبلیغی (تربیت فرزند، دانش‌افزایی همسران، عقیدتی و...) با به‌کارگیری مجرب‌ترین کارشناسان دینی.

6- ارتباط آسان جهت برگزاری مراسم‌های مذهبی.

7- عدم محدودیت زمانی و مکانی در ارائه سخنرانی‌های مذهبی جهت اقصی نقاط دنیا.

8- هدفمندی موضوعات تبلیغی و ارائه محتوای سخنرانی با توجه به درخواست مخاطبین.

9- عدم محدودیت جهت برگزاری انواع مراسم‌های مذهبی (سخنرانی، کنفرانس، خواندن خطبه عقد و...)

نشانی وبگاه: http://www.liveminbar.com/
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.