مرسلون

گروه تبلیغی مرکز مطالعات اسلام مسیحیت

گروه تبلیغی مرکز مطالعات اسلام مسیحیت

تاریخچه گروه:

اعضای گروه مرکز مطالعات اسلام مسیحیت مدت 4 سال است که در موضع مقابله با هجمه مسیحیت تبشیری در حال فعالیت هستند. و همه این اعضا در موضع مسیحیت شناسی تخصص کامل دارند.

 

اهداف گروه:

1. مقابله با هجمه مسیحیت تبشیری

2. تبدیل فعالیت تهاجمی مسیحیت تبشیری به تدافعی

3. معرفی اسلام حقیقی

4. معرفی حقیقت مسیحیت تبشیری

5. واکسینه کردن افراد در معرض آسیب مسیحیت تبشیری

6. کمک رسانی به آسیب دیده های عرصه مسیحیت تبشری

یکشنبه, 17 دی 1396 08:23

زن در اسلام

یکی از برتری‌های اسلام بر مسیحیت درباره زن این است که اسلام نظر خود را از اول مشخص کرده است ولی در مسیحیت کنونی، می‌گویند زن و مرد برابرند ولی در حقیقت این مساله از کتاب مقدس درنمی‌آید بلکه برای تطبیق با شرایط اجتماعی، این مساله را این‌گونه مطرح می‌کنند.
لطفاً این موارد را در مسیحیت و اسلام بررسی کنید.
زن در اسلام، ازلحاظ معنوی برتر از مرد است. حضرت زهرا محور خلقت است تا جایی که خدا به پیامبرش می‌فرماید اگر زهرا نبود، تو را خلق نمی‌کردم. همه عالم بر محور حضرت زهرا خلق‌شده است.
ازلحاظ مقامات معنوی زن می‌تواند برتر از مرد یا مساوی او باشد.
ازلحاظ درجات علمی، زن در اسلام می‌تواند مجتهد باشد ولی مرجع تقلید نمی‌تواند بشود
ازلحاظ حقوق اجتماعی، به دلیل تفاوت‌هایی که با مرد، تفاوت‌هایش سبب شده، حقوق متفاوتی داشته باشد. مثل دیه و ...
ازلحاظ مادری و ... بهترین فرد، زن و مادر است: بهشت زیر پای مادران است.
ازلحاظ معنوی، بدون او نصف دین مرد، از بین می‌رود.
ازلحاظ جایگاه همسری، آن‌قدر محترم است که مخارجش بر عهده مرد است، حتی اگر خودش سرمایه داشته باشد. (نفقه)
ازلحاظ تحصیل علم و دانش و مراتب عرفانی و ... هیچ محدودیتی ندارد. فقط ازلحاظ نقش‌های اجتماعی نمی‌تواند مرجع تقلید یا قاضی شود. آن‌هم به دلیل تفاوت‌های جسمی و روحی است.
ازلحاظ روحی، ریحانه شمرده‌شده و کارهای سخت از او برداشته‌شده، برای همین سربازی و ... از وی برداشته‌شده است و کارهای تربیتی فرزندان و کارهای خانه برایش حکم جهاد دارد و ثوابش را می‌برد.
مهریه‌ای که مرد به زن می‌دهد، نشانه احترام اسلام برای زن است.
زن مجبور نیست در خانه شوهر کار کند و تنها با توافق خود اوست که می‌تواند در خانه او کار کند یا بچه را شیر بدهد یا ... .
این‌ها لیست کوتاهی از جایگاه زن در اسلام است
آیا در مسیحیت هم از این خبرها هست؟

چهارشنبه, 05 دی 1397 23:30

نماز تمرینی

0ced72e67e0596cbd3d8867008c7aeee_S_Copy گروه تبلیغی مرکز مطالعات اسلام مسیحیت

بر اساس روایات، پدر و مادر باید در امر کودک به نماز از شش - هفت‌سالگی و نسبت به روزه از نه‌سالگی اقدام کنند؛ در «صحیحه حلبی» نیز آمده: فَمُرُوا صِبْیانَکمْ إِذَا کانُوا بَنِی تِسْعِ سِنِینَ بِالصَّوْمِ مَا أَطَاقُوا مِنْ صِیامٍ فَإِذَا غَلَبَهُمُ الْعَطَشُ أَفْطَرُوا: از نه‌سالگی به‌اندازه‌ای که طاقت دارد او را به روزه‌داری امر کنید؛ در این صورت کودک می‌تواند روزبه‌روز و سال‌به‌سال، توان و طاقت خود را درگرفتن روزه بیش‌تر کند؛ مثلاً در سال اول و در روز اول، دو سه ساعت از روز را روزه می‌گیرد؛ در روز دوم ساعت روزه‌داری خویش را افزایش دهد تا کم‌کم بتواند روزه کامل بگیرد؛ البته توان و طاقت نیز عرفی است. عقل هم مساعد این روش تربیتی است.

یکشنبه, 19 شهریور 1396 21:58

جایگاه مادر در اسلام و مسیحیت

درد زایمان در اسلام، مایه پاک شدن زن از گناهان و آمرزش الهی است. این امر به زن، روحیه می‌دهد و نوعی امتیاز برایش محسوب می‌شود؛ ولی در مسیحیت درد زایمان، نتیجه گناه حوا است. این تصویر، نتیجه روحی نامطلوبی بر زن مسیحی دارد؛ درواقع درد زایمان برای زن مسیحی، عذابی است که از گناه مادرش حوا به ارث برده است. اول تیموتائوس فصل ۲ ۱۳ علت این امر آن است که خدا نخست «آدم» را آفرید و بعد «حوا» را. ۱۴ و این آدم نبود که فریب شیطان را خورد، بلکه حوا فریب خورد و گناه کرد. ۱۵ ازاین‌جهت، خدا زنان را به درد زایمان دچار ساخت ؛ اما اگر به او ایمان آورند وزندگی آرام و بامحبت و پاکی را در پیش گیرند، روح ایشان را نجات خواهد داد.

اسلام محبت است در جنگ حق نداری آب و سرزمین دشمن را مسموم سازی... (حرمت سلاح شیمیایی در اسلام)
نمیدونم چرا برای دشمنان انسانیت سخته درک کنن که اسلام سلاح شیمیایی را حرام و ممنوع می‌داند، و اگر مسلمان نمائی از استفاده کرد، خدا ، اسلام و مسلمان‌های واقعی از او بیزار هستند.

جمعه, 17 شهریور 1396 20:01

حق نداری درخت را قطع کنی

اسلام محبت است در جنگ حق نداری درخت را بی‌جهت قطع کنی.. درخت حرمت دارد؛ این را قدیمی‌ها بهتر می‌فهمیدند. قدیمی‌هایی که درخت برایشان روح و معنا داشته است. شاید خیلی شاعرانه باشد یا حتی خرافی؛ اما قدیمی‌ها می‌گفتند درخت هم «روح» دارد، زنده است، احساس دارد، می‌فهمد و.... قدیمی‌ها حرمت درخت را خوب می‌شناختند.

جمعه, 17 شهریور 1396 19:41

در جنگ کودکان را نکشید

اسلام محبت است در جنگ حق ندارید کودکان را بکشید.. توجه: اسلام آن دینی است که قرآن و احادیث از آن سخن میگویند و نه آن دینی که هر تسبیح به دست و هر تکبیرگویی مانند داعش فریاد میزند..

استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.