مرسلون

سپر مؤمن

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در دوره آخرالزمان مکتب و آرمان تشیّع از سوی دشمنان تحت شدیدترین فشارهای روانی و اقتصادی حتی نظامی قرار خواهد گرفت، ائمه معصومین علیهم‌السلام محبین خود را در چنین مواقع به تقیه (1) سفارش کرده‌اند تا بتوانند در این دوران، خود و سرمایه‌شان را با کمترین خسارت پشت سر بگذارند.

تقیه سپر مؤمن است؛ (2) تقیه برترین نوع عبادت خداوند متعال است؛ (3) با تقیه دشمنی و دشمنان به زیباترین وجه دفع می‌شوند؛ (4) تقیه به دو نوع تقیه مداراتی و تقیه خوفی تقسیم می‌شود؛ تقیه خوفی جایی است که خوف بروز خطر جانی، مالی و آبرویی برای انسان باشد که سفارش به تقیه می‌شود؛ تقیه مدارتی جایی است که انسان به خاطر جلوگیری از تحریک دشمن با او مدارا کند و برای حفظ وحدت مسلمین، جذب قلوب سایرن اقدام به مماشات نماید.

در یک حدیثی نورانی از امام رضا علیه‌السلام به کسب مهارت تقیه و رعایت و حفظ آن چنین تأکید شده است که: همانا گرامی‌ترین شما نزد خدا باتقواترین و پایبندترین شما به تقیه است؛ عرض شد: ای پسر پیامبر خدا! تا کی؟ فرمود: تا روزگار آن زمان معین و آن روزگار قیام قائم ماست. پس هرکه پیش از قیام قائم ما تقیّه را ترک کند از ما نیست. (5)


پی‌نوشت:
1) تقیه در اصطلاح شیعه به معنای برنامه داشتن و پیش گرفتن یک استراتژی مناسب برای برخورد با شرایط خاص جهت حفظ نیروهای جبهه خودی و حفظ جان و مال آن‌ها می‌باشد.
2) میزان الحکمه، حدیث 22491
3) همان، حدیث 22495
4) همان، حدیث 22497
5) همان

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: شبکه های پیام رسان
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 91 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « نابودی خشم ستایش و نکوهش مختصر »
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.