مرسلون

آشتی دادن مؤمنین

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آشتی دادن مؤمنین آشتی دادن مؤمنین

إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَيْنَ أَخَوَيْكُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَ (1): همانا مؤمنین با یكدیگر برادرند، پس میان برادران خود (در صورت اختلاف و نزاع) صلح و آشتى برقرار كنید و تقوى داشته باشید تا مورد ترحم خداوند قرار گیرید.

بحث و جدال در دین اسلام بسیار نهی شده است، چرا که این بحث و جدال بین مؤمنین باعث می‌شود که کینه از هم به دل بگیرند و این کینه به دل گرفتن در طول زندگی برای آن‌ها ممکن است مشکلاتی را به وجود بیاورد و مورد خشم‌ خداوند نیز قرار خواهند گرفت.

در عوض در اسلام، دوستی بین مؤمنین بسیار تأکید شده است و از آن‌ها خواسته‌شده است که اگر میان دو مؤمن اختلاف و نزاع ای پیش آمد برای وساطت و آشتی دادن آن دو پیش‌قدم شوند؛ چرا که آن‌ها برادران یکدیگر می‌باشند و این آشتی و دوستی آن‌ها باعث می‌شود که آن‌ها در برابر دشمنان با هم متحد باشند و هیچ‌چیز لذت‌بخش‌تر از آن نیست که میان دو نفر صلح و آشتی برقرار کنیم

‌امام محمدباقر عليه‌السلام: رَحِمَ اللهُ امْرَأً اَلَّفَ بينَ وَلِيَّيْنِ لَنا يا مَعاشِرَ المُؤمنينَ تَأَلَّفوا وَ تَعاطَفوا (2): خدايش رحمت کند کسي که ميان دو نفر از محبان و شيعيان ما را دوستي و اُلفت دهد؛ ای مؤمنان! شما همواره اُلفت و عطوفت را ميان خود ثابت و استوار نگه بداريد.


پی‌نوشت:
1) حجرات، آیه 10 
2) سفينه، جلد 2، صفحه 698

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: عکس نوشته
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: شبکه های اجتماعی
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 183 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « یاد فراوان خداوند انفاق کردن »
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.