مرسلون

خورشید و ماه به فدای تو

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

f807a13e3150a35b61bb4ff937ef9030_S1_Copy خورشید و ماه به فدای تو

حضرت فاطمه زهرا علیها السلام: مَنْ اصْعَدَ إ لیَ اللّهِ خالِصَ عِبادَتِهِ اهْبَطَ اللّهُ عَزَّوَجَلَّ لَهُ افْضَلَ مَصْلَحَتِهِ (1): هر کس عبادات و کارهای خود را خالصانه برای خدا انجام دهد، خداوند بهترین مصلحت‌ها و برکات خود را برای او تقدیر می‌نماید.

اخلاص و خالص کردن نیت‌ها و اهدافمان تنها برای خدا کاری نیست که هر قلبی توان تحمّل آن را داشته باشد و از طرفی هم تحمل آنچه در زندگی و گذر عمرمان مصلحت ما است و راضی شدن به رضای خداوند هم باز مسئله نیست که در توان هر انسان غیر ساخته و تربیت‌نشده‌ای باشد.

هر انسانی به هراندازه که قلبش از تعلقات خالی باشد و در قیدوبند دنیا و غیر خدا نباشد، به همان اندازه توان خالص شدن و قبول ولایت و مقامات معنوی را خواهد داشت.

به عبارتی تمام بی‌ظرفیتی و جزع‌وفزع کردن ما در روبرو شدن با مشکلات و امتحانات الهی برمی‌گردد به همان تعلقات و قیدوبندهایی که از غیر خدا که در قلب ما هستند و برای ما اهمیت دارند.

وقتی نهال صداقت و اخلاص در قلب انسان شروع به رشد کرد و فهمی از معرفت خالق و مدارای با خلائق برای انسان باز شد، آنگاه پایه‌های انسانیت انسان هم شروع به شکل گرفتن خواهد کرد و در این هنگام است که زمین و آسمان، خورشید و ماه برای انسان خواهند چرخید و با کمترین عبادت بیشترین عنایت و با کمترین تلاش بیشترین نتیجه به‌طرف انسان حرکت خواهد کرد.


پی‌نوشت:
1) بحار، جلد 67، صفحه 249، حدیث 25

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: شبکه های اجتماعی
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 75 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « پایبندی به عهد قلب و زبان پاک »
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.