مرسلون

شکر بر نعمت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

4b0d45fd3bd25128de866235221e593c_S_Copy شکر بر نعمت

وَ إِذْ تَأَذَّنَ رَبُّكُمْ لَئِن شَكَرْتُمْ لأَزِيدَنَّكُمْ وَلَئِن كَفَرْتُمْ إِنَّ عَذَابِي لَشَدِيدٌ (1): اگر شکر نعمت به‌جای آرید بر نعمت شما می‌افزایم و اگر کفران کنید عذاب من بسیار سخت است. 

با توجه به آیه شریفه، خداوند متعال افزایش برکت و افزایش نعمت را منوط به شکر کردن نعمات قرار داده است؛ هنگامی‌که کسی به ما خوبی می‌کند و گِره از مشکل ما باز می‌کند ما نیز برای این کار از او تشکر می‌کنیم درحالی‌که ممکن است برای انجام دادن آن کار حتی مزد نیز گرفته باشد ولی ما صبح تا شب با بدنی سالم مشغول کار وزندگی و لذت بردن از آن می‌شویم و نعمت‌هایی را که خدا به ما ارزانی کرده را استفاده می‌کنیم؛ اما تشکر از خداوند را فراموش می‌کنیم خداوندی که همه این نعمت‌ها را رایگان در اختیار ما قرار داده است.

پس نباید انتظار داشت که با شکر نکردن ما از خداوند و درست استفاده نکردن ما از نعمت‌های او، برکت از زندگی ما دور نشود و دچار خشم خداوند نشویم...

شکر نعمت باعث افزایش روزی و نعمات و خشنودی خداوند از انسان می‌شود. پیامبر اکرم صلی‌الله علیه وآله وسلم می‌فرمایند: خداوند از بنده‌ای كه پس از خوردن لقمه‌ای غذا و يا آشاميدن جرعه‌ای او را سپاس می‌گوید، خشنود می‌گردد. (2)


پی‌نوشت:
1) ابراهیم، آیه 7 
2) مجموعه ورام، جلد 1، صفحه 8

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: عکس نوشته
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: شبکه های اجتماعی
  • سطح قالب: سطح ج
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 514 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « انفاق کردن عفت ورزیدن »
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.