مرسلون

بی‌حجابی؛ حق‌الله یا حق‌الناس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

00000000000000000040000 بی‌حجابی؛ حق‌الله یا حق‌الناس

متأسفانه امروزه برخی زنان به بدترین و محرک‌ترین شکل ممکن خود را در کوچه، خیابان، محل کار و تحصیل و فضای مجازی عرضه می‌دارند و در جامعه فساد ایجاد می‌کنند و معتقدند که بی‌حجابی آن‌ها به دیگران مربوط نیست، درحالی‌که خانم بی‌حجاب با عدم رعایت حجاب نه‌تنها به وظیفه شرعی و دستور الهی عمل نمی‌کند، بلکه با بی‌حجابی خود باعث آسیب و لطمه زدن به دیگران می‌شود، مانند اینکه:

1) مرد پاک‌دامنی که دوست ندارد به این خانم نگاه کند، مجبور است سرش را پایین بیندازد و به خودش فشار می‌آورد و اذیت می‌شود و حقش پایمال می‌شود، زیرا می‌توانست راحت در خیابان و محل کار راه برود.

2) جوان بی‌بندوبار نیز با دیدن خانم بی‌حجاب نیازش را مجانی برطرف می‌کند و ازدواجش عقب می‌افتد، درحالی‌که باید نیازش را با ازدواج تأمین کند نه با چشم‌چرانی.

3) خانم‌ها نیز با بی‌حجابی خود متاعی که باید گران بفروشند را مفت در خیابان حراج می‌کنند و با این کار به خود و زنان دیگر ظلم می‌کنند.

4) مردان متأهل نیز با دیدن این خانم‌های بی‌حجاب، وقتی به خانه می‌روند، شروع به بهانه‌گیری می‌کنند و زندگی‌ها به هم می‌ریزد.

با بی‌حجابی موارد دیگری از حقوق انسانی پایمال می‌شود، لذا بی‌حجابی شخصی نیست و علاوه بر حق‌الله حق‌الناس هم می‌باشد.

حضرت امیرالمؤمنین امام علی علیه‌السلام درباره زنان این‌چنینی می‌فرمایند: در آخرالزمان و نزدیک به قیامت که بدترین زمانه است، زنانی پدیدار می‌شوند که کشف حجاب کرده‌اند و برهنگی را پیشه خودساخته‌اند و به دنبال خودنمایی هستند، این‌گونه زنان از دین خارج هستند، در فتنه‌ها و بلاها داخل هستند، گرایش به شهوات دارند و با سرعت به دنبال لذت‌ها می‌روند، حرام‌های خدا را حلال می‌دانند و درنهایت در جهنم عذاب همیشگی خواهند داشت. (1)

پس بی‌حجابی هم حق‌الناس و هم حق‌الله است.


پی‌نوشت:
1) من لایحضره الفقیه، جلد 3، صفحه 390

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: سایت
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 29 دفعه

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.