مرسلون

بی‌حجابی و پیروی از هوای نفس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

0120 بی‌حجابی و پیروی از هوای نفس

یکی از عوامل اصلی بی‌حجابی زنان پیروی از هوای نفس است، پدیده‌ای که بسیار خطرناک و لغزاننده است و در همه دوران تاریخ، انسان‌های بسیاری را گرفتار کرده و آن‌ها را در مقابل حق و حتی رو در روی پیامبران و اولیای الهی قرار داده است؛ اگر انسان، پیرو هوای نفس و شهوات باشد و زندگی‌اش را در مسیر رسیدن به لذت‌های دنیا قرار دهد، خدا و روز جزا را فراموش خواهد کرد و در ردیف حیوانات و حتی بدتر از آن قرار خواهد گرفت چراکه عقلش را که نشانه برتری از حیوانات است را تعطیل کرده و هم‌وغمش مانند حیوانات، پیرو هوای نفس و شهوات و رسیدن به لذت‌ها و ارضاء نیازهای جسم است.

قرآن کریم درباره این‌گونه افراد می‌فرماید: أَرَأَیتَ مَنِ اتَّخَذَ إِلَهَهُ هَوَاهُ أَفَأَنْتَ تَکونُ عَلَیهِ وَکیلًا أَمْ تَحْسَبُ أَنَّ أَکثَرَهُمْ یسْمَعُونَ أَوْ یعْقِلُونَ إِنْ هُمْ إِلَّا کالْأَنْعَامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ سَبِیلًا (1): آیا دیدی کسی را که هوای نفس خویش را معبود خویش ساخت؟! آیا تو می‌توانی او را هدایت کنی (به دفاع از او برخیزی؟!) ... آن‌ها همچون چهارپایان‌اند بلکه گمراه‌ترند.

چنین انسانی تسلیم محض خواسته‌های دل خویش است و هرچه نفس اماره به او دستور بدهد همان را اجرا می‌کند؛ مثلاً نفس اماره می‌گوید برای جلب‌توجه مردان یا فخرفروشی برزنان و یا آزار دیگران آرایش کن! او هم بدون تعقل آرایش می‌کند و در کوچه و بازار و خیابان شروع می‌کند به خودنمایی.


پی‌نوشت:
1) فرقان، آیه 43 و 44

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: سایت
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 41 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « نقش طاغوت در گسترش فساد حجاب و کفن »

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.