مرسلون

گروه تبلیغی اندیشمندان جوان مجازی

گروه تبلیغی اندیشمندان جوان مجازی

گروه اندیشمندان مجازی در سال 1395 با رویکرد فرهنگی تبلیغ تشکیل و حوزه فضای مجازی فعالیت خود را شروع کرده است .

"فضای مجازی حقیقتا قتلگاه جوانان ما شده است"
مقام معظم رهبری
- حضور در عرصه بین المللی مجازی برای بیان ظرایف و لطایف فرهنگ ناب اسلامی
- پرداخت به امر تبلیغ دینی در فضای آلوده مجازی آماده شده برای جوانان
- اثر گذاری کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در تبلیغ نوین

صفحه گروه در اینستاگرام

نشانی وبگاه: http://https://telegram.me/Tahora_313
چهارشنبه, 24 آبان 1396 09:38

چگونگی معاشرت با دوستان

چگونگی معاشرت با دوستان مختلف

شنبه, 05 اسفند 1396 21:27

خصلت پنهان

خصلت پنهان امام على عليه السلام :
شاید تا حالا این جمله رو شنیده باشین که آدم‌ها رو تو سفر میشه شناخت. تو زندگی‌های خودمان و تو معاشرت‌ها هم همینطوره. وقتی با یکی سر صحبت روباز می‌کنیم و مقداری صمیمی میشیم خصوصیات طرف مقابل رو راحت میشه درک کرد. ان‌شاءالله سعی کنیم جزء کسایی باشیم که بهترین‌ها نصیبمون بشه و معاشرت پاک داشته باشیم. ** خصلت‌ها و اخلاق پنهان را، معاشرت آشكار می‌سازد. خَوَافِي الْأَخْلَاقِ تَكْشِفُهَا الْمُعَاشَرَة؛(1)


پی‌نوشت‌ها
1.تصنیف غررالحکم و درر الکلم صفحه/437

جمعه, 17 شهریور 1396 08:39

هم‌نشینی با علما

دلیل این‌که میگن با علما هم‌نشینی داشته باشین اینه که حداقل چند تا نکته‌ی پندآموز چند تا نکته‌ی اخلاقی ازشون یاد می‌گیریم. مخصوصاً استادای اخلاق که بهترین راه و روش رو در اختیار ما میذارن پس از حضورشون استفاده کنیم تا بهترین نوع معاشرت و بهترین شیوه‌ی زندگی رو از اونا یاد بگیریم البته باید بگم که استادا هم این سیر و سلوک رو از پیامبر و ائمه یاد میگیرن و در اختیار ما میذارن . ** امام على علیه‌السلام : با علما معاشرت كن تا علمت زياد، ادبت نيكو و جانت پاك شود. جالِسِ الْعُلَماءَ يَزْدَدْ عِلْمُكَ وَ يَحْسُنْ اَدَبُكَ وتَزكُ نَفسُكَ (1)


پی نوشت ها

1.تصنیف غررالحکم و درر الکلم صفحه/430

جمعه, 08 ارديبهشت 1396 09:33

تقوی در رفتار

باید تمرین کنیم تا در معاشرت‌های روزمره، وضعیت اقتصادی طرف مقابل فرقی در کیفیت برخورد ما نداشته باشد.

امام رضا علیه‌السلام فرمودند: هر کس مسلمان فقيری را ببيند و برخلاف روشی که به فرد ثروتمند سلام می‌کند بر او سلام کند، در روز قيامت خدا را درحالی‌که بر او خشمگين است ملاقات خواهد نمود.
«قال الامام الرضا عليه السلام: مَنْ لَقِيَ فَقِيراً مُسْلِماً فَسَلَّمَ عَلَيْهِ خَلافَ سَلامِهِ عَلَي الْغَنِيِّ، لَقِيَ اللهَ عَزَّوَجلَ يَوْمَ القيَامَةِ وَ هُو عَلَيْهِ غَضْبَانُ.»


پی‌نوشت‌ها
1- أمالی شيخ صدوق | صفحه 359 | حدیث 5

چهارشنبه, 06 ارديبهشت 1396 22:18

آسانی روز حساب

روزی که همه‌ی حساب و کتاب‌ها در هم تنیده شده و جزئی ترین فعالیت‌های ما مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد، راهی وجود دارد که محاسبات سهل گردد. از امام صادق عليه السلام نقل شده كه فرمودند: معاشرت و رفت و آمد با خويشاوندان، حساب روز قيامت را بر انسان آسان مى كند. «عَنْ اَبى عَبْدِاللّهِ عليه السلام: اِنَّ صِلَةَ الرَّحِمِ تُهَوِّنُ الْحِسابَ يَوْمَ الْقِيامَةِ.»


پی‌نوشت‌ها

1- بحارالانوار، جلد 74، صفحه 102

پنج شنبه, 31 فروردين 1396 10:52

تذکر همگانی

از جمله مسائلی که امام ششم به صورت همگانی توصیه فرمودند، خوشرفتاری و خوش خلقی است، این پیام حضرت به نحوی ضرورت فراگیری آداب معاشرت اجتماعی را می‌رساند تا -خدای ناکرده- برخورد نامناسبی از ما سر نزند. ابو الربیع شامی می‌گوید: خدمت امام جعفر صادق علیه السلام رسیدم در حالی که خانه اش مملو از جمعیت بود امام فرمود: ای پیروان آل محمد صلی الله علیه و آله بدانید که: هر کس مالک خشم خویش نباشد و یا با همنشینانش خوشرفتاری نکند، و یا با افرادی که با او با اخلاق نیک و مدارا و حسن همجواری و نرمش رفتار می‌کنند، برخوردی نامناسب داشته باشد، از ما نیست...
«یَا شِیعَةَ آلِ مُحَمَّدٍ اعْلَمُوا أَنَّهُ لَیْسَ مِنَّا مَنْ لَمْ یَمْلِكْ نَفْسَهُ عِنْدَ غَضَبِهِ وَ مَنْ لَمْ یُحْسِنْ صُحْبَةَ مَنْ صَحِبَهُ وَ مُخَالَقَةَ مَنْ خَالَقَهُ وَ مُرَافَقَةَ مَنْ رَافَقَهُ وَ مُجَاوَرَةَ مَنْ جَاوَرَهُ ...»


پی‌نوشت:
وسایل الشیعه | کتاب العشره | باب 2 | حدیث 3

صفحه1 از2
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.