مرسلون

دوستی با آمریکا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

حرف‌های استاد آن‌قدر محکم و قانع‌کننده بود که همه فقط گوش می‌کردن و هیچ‌کس اعتراضی نداشت.

استاد: از طرف دیگر، تاریخ سرشار از فراز و فرود و عبرت و آموزش است؛ بد نیست برای این‌که دچار فرود نشویم، از گذشتگانمان عبرت بگیری؛ نمونه‌ای از این فرود‌های تاریخی که تحول بزرگی در ایران ایجاد کرد، همین قدرت نظامی بوده؛ مگر نه این‌که بزرگ‌ترین پادشاهی ایران، هخامنشیان بودن؟ تا حالا به این فکر کردید که چرا این حکومت قدرتمند، سقوط کرد؟ می‌دانستید از مهم‌ترین علل سقوط هخامنشیان ضعف نظامی بوده؟

برای این مسئله چند تا کتاب معرفی می‌کنم؛ ببینید حقیقت تلخ یک حکومت قدرتمند چی بوده؛ کتاب امپراتوری هخامنشی نوشته پیر بریان و کتاب تاریخ ایران باستان نوشته شیرین‌بیانی؛ پس اگر نیروی نظامی قدرتمند نداشته باشیم، سرنوشت ما همان سرنوشت شاهان و نیاکان خودمان خواهد بود و یک روز آیندگان ما رو درس عبرت می‌بینند.

در موردبحث ژاپن هم مطلب زیاده؛ اما فقط به یک مسئله اشاره می‌کنم و بقیه مطلب رو خودتان می‌توپید تحقیق کنید؛ ژاپن کشور پیشرفته‌ای است که چیزی نیست جز یک کشور شِبه مستعمره! این کشور حتی امکان برگزاری یک مانور نظامی هم نداره و اجازه کارهاش رو از آمریکا می‌گیرد! دقیقاً چیزی شبیه به یک برده؛ ایران و ایرانی هرگز حاضر نیست که در مقابل دیگران سر خم کنه و خودش و تمدن چند هزارساله‌اش رو زیر سؤال ببره.

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: شبکه های پیام رسان
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی», مناسب جهت«پاسخ به شبهات»
خواندن 170 دفعه
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.