مرسلون

جهیزیه‌ی بهترین عروس عالم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

4f145a78bc78bd8c7c6dd827def9866e_S_Copy جهیزیه‌ی بهترین عروس عالم

حضرت فاطمه زهرا علیها السلام نمونه‌ی بارز تمام زنان عالم از اول تا به آخر است، بهترین دخترهای عالم، فاطمه‌ی زهرا علیهاالسلام بود؛ هرگز دختری و زنی به آن خوبی، به آن شرافت و به آن عظمت نیامده است؛ همه‌ی زن‌های عالم از اول تا آخر در مقابل او مثل خدمت کارهایی هستند؛ مثل ذراتی هستند در مقابل خورشید جهان‌افروز؛ شوهرش هم امیرالمؤمنین علیه‌السلام، بهترین مردان عالم؛ اگر چنانچه همه فضایل و مکارمشان را جمع کنیم؛ همه‌ی مردان عالم به یک ناخن او هم نمی‌رسند؛ این دو مظهر عظمت، مظهر زیبایی و فضیلت، با همدیگر ازدواج کردند.

جهیزیه‌شان همان چند قلم ارزان‌قیمتی بود که در کتاب‌ها نوشته‌اند و ضبط کرده‌اند: یک‌تکه حصیر، یک‌تکه لیف خرما، یکدست رختخواب و یک دستاس، یک کوزه، یک‌کاسه. (1)

همه‌اش را اگر چنانچه به پول امروز روی همدیگر بگذارند، معلوم نیست که چند هزار تومان مختصری بیشتر بشود.

حالا ما نمی‌گوییم دخترهای ما مثل فاطمه‌ی زهرا علیها السلام جهیزیه بگیرند؛ نه دخترهای ما مثل فاطمه زهرا علیها السلام هستند و نه خود ماها مثل پدر ایشان هستیم و نه پسرهای ما مثل امیرالمؤمنین علیه‌السلام، شوهر فاطمه زهرایند؛ ما کجا و آن‌ها کجا؟! زمین تا آسمان باهم فرق داریم؛ اما معلوم می‌شود راه، آن راه است؛ جهت، آن جهت است؛ جهیزیه را مختصر بگیرید؛ به این‌وآن نگاه نکنید؛ کار را برای کسانی که ندارند مشکل نکنید.

جهیزیه فاطمه زهرا علیها السلام به‌قدری بود که شاید دو نفر آدم با دست می‌توانستند از این خانه بردارند ببرند آن خانه؛ ببینید افتخار این‌هاست؛ ارزش این‌هاست؛ آیا پیامبر اکرم صلی‌الله علیه وآله وسلم نمی‌توانستند یک جهیزیه مفصل تشکیل دهند؟ اگر پیامبر صلی‌الله علیه وآله وسلم اشاره‌ای می‌کردند، این مسلمانانی که در اطراف ایشان بودند، بعضی‌هایشان هم آدم‌های متمکنی بودند، پول هم داشتند، از خدا می‌خواستند که بیایند یک هدیه‌ای بدهند کمکی بکنند، نکردند؛ چرا نکردند؟ این برای این است که من و شما یاد بگیریم؛ و الآن بنشینیم و تعریف کنیم و خوشمان بیاید و بعد هم یاد نگیریم، چه فایده‌ای دارد؟ استفاده‌اش را نمی‌بریم؛ نسخه‌ی طبیب را که انسان نباید بگذارد روی طاقچه تماشا کند؛ باید عمل کنیم تا بهره‌اش را ببریم؛ رژیم غذایی صحت جامعه است؛ صحت خانواده است؛ باید عمل شود لذا ساده برگزار کنید. (2)


پی‌نوشت:
1) بحارالانوار، جلد 43، باب 5، صفحه 94
2) بروید باهم بسازید، محمدرضا حدادی، صفحه 78-79

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: پاسخ به شبهه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: شبکه های اجتماعی
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 41 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « تنظیم هیجان

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.