زمین بیمار (عکس نوشته و متن)

نوشته‌شده توسط

ا يُكَلِّفُ اللَّهُ نَفْسًا إِلَّا وُسْعَهَا ۚ لَهَا مَا كَسَبَتْ وَعَلَيْهَا مَا اكْتَسَبَتْ ۗ رَبَّنَا لَا تُؤَاخِذْنَا إِنْ نَسِينَا أَوْ أَخْطَأْنَا ۚ رَبَّنَا وَلَا تَحْمِلْ عَلَيْنَا إِصْرًا كَمَا حَمَلْتَهُ عَلَى الَّذِينَ مِنْ قَبْلِنَا ۚ رَبَّنَا وَلَا تُحَمِّلْنَا مَا لَا طَاقَةَ لَنَا بِهِ ۖ وَاعْفُ عَنَّا وَاغْفِرْ لَنَا وَارْحَمْنَا ۚ أَنْتَ مَوْلَانَا فَانْصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِينَ

خداوند هیچ کس را، جز به اندازه تواناییش، تکلیف نمی‌کند. (انسان،) هر کار (نیکی) را انجام دهد، برای خود انجام داده؛ و هر کار (بدی) کند، به زیان خود کرده است. (مؤمنان می‌گویند:) پروردگارا! اگر ما فراموش یا خطا کردیم، ما را مؤاخذه مکن! پروردگارا! تکلیف سنگینی بر ما قرار مده، آن چنان که (به خاطر گناه و طغیان،) بر کسانی که پیش از ما بودند، قرار دادی! پروردگارا! آنچه طاقت تحمل آن را نداریم، بر ما مقرّر مدار! و آثار گناه را از ما بشوی! ما را ببخش و در رحمت خود قرار ده! تو مولا و سرپرست مایی، پس ما را بر جمعیّت کافران، پیروز گردان!

بقره آیه ۲۸۶

‌اعمال و رفتار ما آثاری دارد که به خودمان باز می‌گردد ، گاهی چنان انسان ها غرق در این دنیای فانی می‌شوند که گویی دنیا مکان ابدی آنهاست و سرای آخرت و پرسش و پاسخی وجود ندارد به معنی یک کلام خداوند را فراموش می‌کنند و دلبسته دنیای رنگارنگ خود می‌شوند.

در این مواقع باید انتظار امتحان های بزرگ الهی باشیم و اگر از این امتحان های الهی سربلند بیرون نیاییم و به ریسمان خداوند متعال چنگ نزنیم ، باید منتظر عواقب آن و قهر خداوند باشیم ...

بسیاری از مشکلات دنیای امروز ، از جمله ظلم هایی که میشود حق هایی که خورده می‌شود و جنگ هایی که شکل می‌گیرد و ... نتیجه فراموش کردن خداوند مهربان است .

به تاريخ گذشتگان وحوادث تلخ آنان بنگريم تا درس عبرت گرفته وبه خدا پناه ببريم. «كَما حَمَلْتَهُ عَلَى الَّذِينَ مِنْ قَبْلِنا»

‌گاهی خداوند انسان مغرور را ، به وسیله یک ویروس کوچکی که حتی به چشم نیز قابل مشاهده نیست ، امتحان می‌کند و تلنگری به او میزند و ، واقعاً چرا اینگونه به خود مغرور شده ایم در مقابل عظمت خداوند متعال !!!

‌آیا زمان آن نرسیده که به خداوند متعال رو بیاوریم و به سوی او فرار کنیم .

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید