مرسلون

غدیر غدیر، عیدی متمایز

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
غدیر غدیر، عیدی متمایز غدیر غدیر، عیدی متمایز

پیامبر اکرم صلی‌الله علیه واله به‌وضوح حقانیت وبرتری حضرت علی علیه‌السلام را دید و در این قسمت از خطبه غدیر بیان داشته‌اند:

مَعاشِرَالنّاسِ  فَضِّلُوا عَلِیّاً فَإِنَّهُ أَفْضَلُ النَّاسِ بَعْدی مِنْ ذَکَرٍ و أُنْثی ما أَنْزَلَ الله الرِّزْقَ وَ بَقِی الْخَلْقُ مَلْعُونٌ مَلْعُونٌ مَغْضُوبٌ مَغْضُوبٌ مَنْ رَدَّ عَلَی قَوْلی هذا وَلَمْ یُوافِقْهُ أَلا إِنَّ جَبْرئیلَ خَبَّرنی عَنِ الله تَعالی بِذالِکَ وَ یَقُولُ مَنْ عادی عَلِیّاً وَلَمْ یَتَوَلَّهُ فَعَلَیْهِ لَعْنَتی وَ غَضَبی؛ وَ لْتَنْظُرْ نَفْسٌ ما قَدَّمَتْ لِغَدٍ وَاتَّقُوالله؛ أَنْ تُخالِفُوهُ فَتَزِلَّ قَدَمٌ بَعْدَ ثُبُوتِها إِنَّ الله خَبیرٌ بِما تَعْمَلُونَ؛ مَعاشِرَ النَّاسِ إِنَّهُ جَنْبُ الله الَّذی ذَکَرَ فی کِتابِهِ العَزیز فَقالَ تعالی مُخْبِراً عَمَّنْ یُخالِفُهُ «أَنْ تَقُولَ نَفْسٌ یا حَسْرَتا عَلی ما فَرَّطْتُ فی جَنْبِ الله»

هان مردمان! علی علیه‌السلام را برتر دانید؛ که او برترین مردمان از مرد و زن پس از من است؛ تا آن هنگام که آفریدگان پایدارند و روزی‌شان فرود آید؛ دور دور باد از درگاه مهر خداوند و خشم خشم باد بر آن‌که این گفته را نپذیرد و با من سازگار نباشد!

هان! بدانید جبرئیل از سوی خداوند خبرم داد: هر آن‌که با علی علیه‌السلام بستیزد و بر ولایت او گردن نگذارد، نفرین و خشم من بر او باد! البته بایست که هر کس بنگرد که برای فردای رستاخیز خود چه پیش فرستاده؛ [هان!] تقواپیشه کنید و از ناسازگاری با علی علیه‌السلام بپرهیزید؛ مباد که گام‌هایتان پس از استواری به لغزد؛ که خداوند بر کردارتان آگاه است.

هان مردمان! همانا او هم‌جوار و همسایه خداوند است که در نوشته‌ی عزیز خود او را یادکرده و درباری ستیزندگان با او فرموده: تا آنکه مبادا کسی در روز رستخیز بگوید: افسوس که درباری هم‌جوار و همسایه‌ی خدا کوتاهی کردم.

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: عکس نوشته
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: شبکه های اجتماعی
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 30 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: عید غدیر، عید آسمانى »

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.