مرسلون

آثار و برکات حفظ حریم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در بیان آثار حفظ حریم روابط زن و مرد به چند مورداشاره می‌نماییم:

1) پیشرفت علمی و تحصیلی: آن دسته از انسان‌هایی که به حریم‌ها توجه دارند، کمتر اسیر چشم‌وهم‌چشمی و کمتر دچار غیبت‌های طولانی در کلاس و عدم تمرکز حواس در کلاس‌های درس می‌شوند؛ و از همین رو در بين افرادي كه اين مسائل را رعايت نمی‌کنند شاهد افت تحصيلی، گريز از مدرسه و بی‌رغبتی هستيم.

2) محفوظ بودن از ازدواج‌های نامناسب و غلط: همان‌گونه که می‌دانیم در ازدواج ملاک‌های اساسی همچون اخلاق، ایمان، خانواده و غیره باید موردبررسی گیرد؛ به همین خاطر آن دسته از افرادی که حریم‌ها را رعایت نمی‌کنند، در دام ازدواج‌های نامناسب قرار خواهند گرفت؛ ازدواج‌هايی كه با تصميم عجولانه و بی تدبيرانه انجام می‌گیرد، پس از چند صباحی به سردی می‌انجامد.

3) به دست آوردن آرامش روانی: بر اساس گزارش‌های روانشناسان افرادی که به مسائل دینی توجه دارند، ازنظر روانی آرامش بیشتری دارند؛ بسیاری از دانشمندان و روانشناسان غربی این مطلب را تأیید کرده‌اند؛ به همين خاطر امروزه بسياری از روان شناسان و روان‌پزشكان به مردم توصيه می‌کنند كه برای حفظ بهداشت جسم و روان و نشاط و شادابی در زندگی و دوری از فشارهای زندگی و ... به دين و مسائل دينی توجه بيشتر می‌کنند و دعا نيايش و توجه به دستورات الهی را در زندگی خود جزو برنامه‌های هميشگی قرار دهند.

هيچ كنجی بی دد و بی دام نيست

جز به خلوتگاه حق آرام نيست

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: وبلاگ
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 72 دفعه
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.