مرسلون

انتخاباتی با نشاط؛ مجلسی قوی و کشوری قوی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

9250615_716_Copy انتخاباتی با نشاط؛ مجلسی قوی و کشوری قوی

بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی، تقریباً هرسال یک انتخابات در کشور برگزارشده است؛ این نکته یکی از نقطه قوت‌های انقلاب ماست که باید با انتخاب اصلح و کاردان و معتقد به انقلاب و ارزش‌ها، همراه شود.

 
قرآن می‌فرماید: وَ الَّذینَ اسْتَجابُوا لِرَبِّهِمْ وَ أَقامُوا الصَّلاهَ وَ أَمْرُهُمْ شُورى‏ بَیْنَهُمْ وَ مِمَّا رَزَقْناهُمْ یُنْفِقُون‏ (1): و کسانى که دعوت پروردگارشان را اجابت کرده و نماز را برپا می‌دارند و کارهایشان به‌صورت مشورت در میان آن‌هاست و از آنچه به آن‌ها روزى داده‌ایم انفاق می‌کنند.

این آیه، کارهای اجتماعی نظیر مشورت کردن و کمک کردن به همدیگر را به ما می‌آموزد.
 
می‌دانیم که مشورت کردن با هم در سطح کلان، همان انتخابات است؛ به‌عبارت‌دیگر مردم در انتخابات از هم می‌پرسند (به کی رأی می‌دهی) از هم استدلال می‌خواهند، نکات قوت و ضعف هم را به هم می‌گویند (این مشورت کردن است)؛ از طرف دیگر انتخابات برای نهادی برگزار می شود (مجلس) که بیشترین ارتباط را با شور و مشورت و چانه‌زنی دارد.
 
پیداست هر چه مجلسی قوی‌تر و کارآمدتر و ولایی‌تر داشته باشیم؛ به همان اندازه دشمنان نظام ناامید و عصبانی می‌شوند و دیگر به تصویب طرح‌هایی که به نفع آنان است (برجام  و اف ای تی اف) چشم طمع ندارند.

 

نکته مهم

همواره دنیای غرب، دم از دموکراسی و انتخابات می‌زند؛ در حالی که مشارکت مردمی آن‌ها چه‌بسا از ما کمتر باشد؛ ما باید این مشارکت مردمی را ارج نهاده و آن را به سمت‌وسوی انتخاب‌هایی بانشاط برای کشور سوق دهیم.

حاصل سخن آنکه یکی از نقاط قوت انقلاب ما، تعداد انتخابات آن (هرسال یک‌بار) و نیز مشارکت بالای مردمی در انتخابات است؛ ان‌شاءالله که در دوم اسفند، مردم با مشارکت بالا در انتخابات، حماسه دیگری بیافرینند و با انتخاب اصلح، به قوی‌تر شدن کشورمان کمک کنند.


پی‌نوشت:
1) شوری، آیه 38

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: سایت
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 25 دفعه
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.