مرسلون

انقلاب و خداشناسی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

unnamed0000000000_Copy1 انقلاب و خداشناسی

انقلاب دستاوردهای فراوانی دارد که نمی‌توان نادیده گرفت؛ اما تنها بحث مسائل نانو، فرآورده‌های مختلف و مسائل آن نیست؛ بلکه مسائل معنوی هم بسیار دارد.

به هر جا متصل باشی، مشکلات و مسائل روزانه را با همان مقایسه می‌کنی؛ اگر به خوش‌گذرانی و عیش و نوش‌های بیهوده وصل شوی هر چیزی را با همان مقایسه می‌کنی و تمام تلاشت می‌شود، رسیدن به همان چند ساعت کوتاه و بیهوده؛ اما وقتی به خدا وصل شوی هر چیزی را با رضایت و خشم خدا مقایسه می‌شود.

کاری که انبیا همه در تلاش تحقق آن بودند: إِنَّا إِلى‏ رَبِّنا مُنْقَلِبُونَ (1): ما به‌سوی پروردگارمان بازگشت كنندگانيم.

امیرمومنان علی علیه‌السلام: فَبَعَثَ فِيهِمْ رُسُلَهُ وَ وَاتَرَ إِلَيْهِمْ أَنْبِيَاءَهُ لِيَسْتَأْدُوهُمْ مِيثَاقَ فِطْرَتِهِ وَ يُذَكِّرُوهُمْ مَنْسِيَّ نِعْمَتِهِ... و یثِیروا لَهُم دَفائِنَ العُقُول... (2): قداست بینش صائب و گرایش صالح، در زیر اغراض مادی و غرایز حیوانی مدفون می‌شود که برای اشاره و شکوفا کردن چنین دفینه‌ای، وحی الهی ضروری است.

متصل شدن به خدا و از غیر او بریدن مهم‌ترین هدف و بزرگ‌ترین هدف انقلاب اسلامی است؛ شاه پهلوی و آبا و اجدادش در تلاش از بین بردن دین و خداشناسی بودند تا مردم را به سمت خدای خودشان که نمونه بارز بت‌پرستی و انسان‌پرستی بود (3) بکشانند؛ اما انقلاب اسلامی رخ داد و هدفش خداشناسی صحیح و اصیل الهی است؛ مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران و حکومت آن، همان‌گونه که از اسمش معلوم است متصل شدن به خداست.


پی‌نوشت:
1) اعراف، آیه 125
2) نهج‌البلاغه، خطبه 1
3) دین رضاشاه و پسرش محمدرضای پهلوی بهائیت بود که بزرگ‌ترین جنایت‌ها از همین بهایی‌ها به وجود می‌آمد؛ آبراهامیان (1389)؛ تاریخ ایران مدرن؛ صفحه 160 و 161؛ کتاب نیمه پنهان 50 جلد است که بهترین توضیح‌دهنده عقاید و مراسمات شاه و بهائیت است.

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: شبکه های اجتماعی
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 6 دفعه
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.