انقلاب و خداشناسی

نوشته شده توسط

unnamed0000000000_Copy1 انقلاب و خداشناسی

انقلاب دستاوردهای فراوانی دارد که نمی‌توان نادیده گرفت؛ اما تنها بحث مسائل نانو، فرآورده‌های مختلف و مسائل آن نیست؛ بلکه مسائل معنوی هم بسیار دارد.

به هر جا متصل باشی، مشکلات و مسائل روزانه را با همان مقایسه می‌کنی؛ اگر به خوش‌گذرانی و عیش و نوش‌های بیهوده وصل شوی هر چیزی را با همان مقایسه می‌کنی و تمام تلاشت می‌شود، رسیدن به همان چند ساعت کوتاه و بیهوده؛ اما وقتی به خدا وصل شوی هر چیزی را با رضایت و خشم خدا مقایسه می‌شود.

کاری که انبیا همه در تلاش تحقق آن بودند: إِنَّا إِلى‏ رَبِّنا مُنْقَلِبُونَ (1): ما به‌سوی پروردگارمان بازگشت كنندگانيم.

امیرمومنان علی علیه‌السلام: فَبَعَثَ فِيهِمْ رُسُلَهُ وَ وَاتَرَ إِلَيْهِمْ أَنْبِيَاءَهُ لِيَسْتَأْدُوهُمْ مِيثَاقَ فِطْرَتِهِ وَ يُذَكِّرُوهُمْ مَنْسِيَّ نِعْمَتِهِ... و یثِیروا لَهُم دَفائِنَ العُقُول... (2): قداست بینش صائب و گرایش صالح، در زیر اغراض مادی و غرایز حیوانی مدفون می‌شود که برای اشاره و شکوفا کردن چنین دفینه‌ای، وحی الهی ضروری است.

متصل شدن به خدا و از غیر او بریدن مهم‌ترین هدف و بزرگ‌ترین هدف انقلاب اسلامی است؛ شاه پهلوی و آبا و اجدادش در تلاش از بین بردن دین و خداشناسی بودند تا مردم را به سمت خدای خودشان که نمونه بارز بت‌پرستی و انسان‌پرستی بود (3) بکشانند؛ اما انقلاب اسلامی رخ داد و هدفش خداشناسی صحیح و اصیل الهی است؛ مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران و حکومت آن، همان‌گونه که از اسمش معلوم است متصل شدن به خداست.


پی‌نوشت:
1) اعراف، آیه 125
2) نهج‌البلاغه، خطبه 1
3) دین رضاشاه و پسرش محمدرضای پهلوی بهائیت بود که بزرگ‌ترین جنایت‌ها از همین بهایی‌ها به وجود می‌آمد؛ آبراهامیان (1389)؛ تاریخ ایران مدرن؛ صفحه 160 و 161؛ کتاب نیمه پنهان 50 جلد است که بهترین توضیح‌دهنده عقاید و مراسمات شاه و بهائیت است.

منتشرشده در دهه فجر

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید