مرسلون

ثبات قدم در صیانت از آرمان های انقلاب

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

13920426114209458848274_Copy ثبات قدم در صیانت از آرمان های انقلاب

متن بیانیه:

انقلاب پرشکوه ملت ایران که بزرگ‌ترین و مردمی‌ترین انقلاب عصر جدید است، تنها انقلابی است که یک چله پرافتخار را بدون خیانت به آرمان‌هایش پشت سرنهاده و در برابر همه‌ وسوسه‌هایی که غیرقابل مقاومت به نظر می‌رسیدند، از کرامت خود و اصالت شعارهایش صیانت کرده و اینک وارد دومین مرحله خودسازی و جامعه پردازی و تمدّن‌ سازی شده ‌است.

 

نکته:

یکی از مصیبت‌هایی که دامن‌گیر افراد و جوامع بشری می‌شود، ارتداد است؛ ارتداد، یعنی پشت پا زدن به اعتقادات و باورها و نادیده گرفتن آنچه زمانی بدان باور داشته و معتقد بودند؛ چه در زندگی شخصی، چه زندگی مذهبی و چه در بعد کلان سیاسی و حکومتی.

در مقابل کسانی هستند که باثبات قدم، در صیانت از کیان اعتقادات خود ذره‌ای سستی و تنبلی ندارند.

خدای متعال می‌فرماید: يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا مَنْ يَرْتَدَّ مِنْكُمْ عَنْ دينِهِ فَسَوْفَ يَأْتِي اللَّهُ بِقَوْمٍ يُحِبُّهُمْ وَ يُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنينَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْكافِرينَ يُجاهِدُونَ فی سَبيلِ اللَّهِ وَ لا يَخافُونَ لَوْمَةَ لائِمٍ ذلِكَ فَضْلُ اللَّهِ يُؤْتيهِ مَنْ يَشاءُ وَ اللَّهُ واسِعٌ عَليمٌ (1): اى كسانى كه ايمان آورده‌اید! هر كس از شما از دين خود برگردد؛ به‌زودی خدا گروهى [ديگر] را می‌آورد كه آنان را دوست مى‏دارد و آنان [نيز] او را دوست دارند؛ [اينان‏] با مؤمنان، فروتن [و] بر كافران سخت و محکم‌اند؛ در راه خدا جهاد می‌کنند و از سرزنش هيچ ملامتگرى نمی‌ترسند؛ اين فضل خداست. آن را به هر كه بخواهد می‌دهد و خدا گشايشگر داناست.


پی‌نوشت:

1) مائده آیه 54

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: شبکه های اجتماعی
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 38 دفعه
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.