مرسلون

حیله های دشمن

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

N82542625-71636973_Copy حیله های دشمن

بعضی از سران و بزرگان قریش آمدند خدمت پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه وآله وسلم گفتند: یا رسول‌الله! یک سال تو دست از دینت بردار و از آیین ما پیروی کن و سال بعد ما دست خواهیم برداشت و جزو پیروان دین تو خواهیم شد تا ببینیم کدام بهتر است و به سعادت می‌رسیم؛ اما حضرت هیچ‌گونه قبول نکرد فرمود: لَكمُ‏ْ دِينُكُمْ وَ لىَ دِينِ (1) و اصلاً در برابر آن‌ها و تحریم‌های آن‌ها سر خم نکرد.

دشمن هیچ‌گونه رحم و مروتی نسبت به ما ندارد از هر راهی که بتواند سعی می‌کند ما را وادار کند که از حرف‌هایش اطاعت کنیم، چه برجام 1 را فرشته نجات ما کند چه برجام 1000 را آنچه برایش مهم است، نرسیدن ما به مقصد است؛ ما با مقاومت و تلاش دشمن را به‌زانو درآوردیم حالا که توافق شد ما به‌زانو درآمدیم؛ اما هنوز جای امید هست و می‌توانیم پیش رفتی بزرگ حتی از قبل هم بزرگ‌تر داشته باشیم.

گام دوم بعد از چهل سال همین است که هیچ اطاعتی از دشمن نداشته باشیم همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمود: یعنی تبعیت نکردن از دشمن؛ فَلا تُطِعِ الكافِرينَ وَ جاهِدهُم بِهِ جِهادًا كَبيرًا (2): بنابراین از کافران اطاعت مکن و به‌وسیله آن [قرآن‌] با آنان جهاد بزرگی بنما!


پی‌نوشت:
1) کافرون، آیه 6
2) فرقان، آیه 52

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: شبکه های اجتماعی
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 9 دفعه
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.