روش های مقابله با تهدیدات نرم

نوشته شده توسط

IMG10335852_Copy روش های مقابله با تهدیدات نرم

دشمن همواره به دنبال ایجاد جنگ نرم و تغییر ارزش‌های فرهنگی در جامعه اسلامی می‌باشد؛ به همین منظور لازم است که روش‌های مقابله با تهدیدات را نیز بدانیم تا مغلوب آن‌ها نشویم؛ ما می‌توانیم با بهره‌گیری از روش‌های گوناگون از یک‌سو از اعمال تهدیدات نرم دشمن جلوگیری نماییم و از سوی دیگر می‌توان با مداخله موثر باعث کاهش تأثیرات آنان شد و این تهدیدات را از میان برد. برخی از این روش‌ها عبارتند از:

1) از بین بردن شبهات مطرح‌شده: همواره از سوی دشمنان شبهاتی مطرح می‌شود و این شبهات به‌منظور ناکارآمد جلوه دادن فرهنگ اسلامی روزبه‌روز در جامعه گسترش پیدا می‌کنند؛ با این وجود فرهنگ اسلامی بايد به‌گونه‌ای معرفی گردد كه كارآمدی و پويايی آن برای اداره زندگی فردی و اجتماعی آشكار گردد.

2) ترویج فرهنگ دینی برای افراد جامعه خصوصاً نسل جوان: فرهنگ ناب اسلامی و زیبایی‌های آن باید برای افراد جامعه و جوانان روشن گردد؛ این فرهنگ ازآن‌جهت که با روح و روان آمیخته است در برابر تأثيرات فرهنگ بيگانه در امان خواهد ماند؛ ازاین‌رو وظيفه دولت و نهادهاي فرهنگي در دفاع از فرهنگ اسلامي، ترويج روزآمد و تكنولوژيك ارزش‌هاست.

3) روشنگری و تبیین توخالی بودن فرهنگ غرب: در این زمینه باید مردم را ضمن شناساندن فرهنگ اسلامی، با انحطاط و ابتذال فرهنگ غرب و پيامدهای ناگوار آن برای فرد و اجتماع آشنا کرد تا از گرايش به آن صرف‌نظر نمایند.

منتشرشده در دهه فجر

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید