مرسلون

نیمه مخفی انقلاب

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

b95a06fea7efceac4ca30084da61655b_S_Copy نیمه مخفی انقلاب

نقل شده است که«وقتی وجود مبارک حضرت رسول ص فاتحانه وارد مکه شد؛ دید اباسفیان راه می‌رود و می‌گوید: لَیْتَ شِعْرِی بِاَیّ شَیْءٍ غَلَبْتنِی؛ با حالت تعجب می گوید: ای کاش می دانستم که این ها چطور پیروز شدند؟ ما به سربازان خود کباب دادیم با شتر رفتند با شمشیر جنگیدند، این ها به سربازانشان خرما دادند، پیاده بودند ،چوب دستشان بود و خیلی هم مسلّح نبودند، چگونه شد که ما شکست خوردیم؟! حضرت از پشت رسیدند دست مبارک را روی دوش نحس اباسفیان گذاشتند فرمود: بِاَللهِ غَلَبْتُک! (1)

امروز هم این معجزه  الهی در انقلاب اسلامی ظهور پیدا کرده است؛ استکبار با تمام قوا به خاور میانه آمد؛ ولی دست خالی در حال برگشت است و ترامپ مجبور است با آن هزینه سنگین از ترس شبانه به عراق بیاید و بر گردد! اما ایران فاتح مقاومت در بیرون  است و از درون هم اگر این تحریم های همه جانبه به تعبیر خود غربی ها که «جنگ تمام عیار» است و به اعتراف اقتصادانان مطرح غربی؛ هیچ اقتصادی نمی تواند با وجود تحریم بانک مرکزی و این میزان فشار اقتصادی از سوی کشورهای دیگر سر پا بایستد. در کتاب «هنر تحریم ها» از برخی برنامههای آمریکا علیه ایران در زمینه تحریم ها پرده برداری شده است.

راز این این پیروزی فقط در نصرت الهی ، تدبیر رهبری و هوشیاری مردم باید جستجو کرد، با کمال تاسف رفتار برخی از مسئولین رده بالای کشور در مقابله با این مشکلات انسان را به شک وا می دارد که گویا اراده جدی دارند تا کشور را دو دستی تقدیم غرب کنند؛فقط مردم مانع هستند و با چنگ و دندان کشور را حفظ کردند ؛ لذا از هر مشکلی  که بر این مردم وارد شود، هیچ ابایی ندارند!


پی‌نوشت:
1) السیرة الحلبیة، أبو الفرج الحلبی الشافعی‌، جلد 3، صفحه 145

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: شبکه های اجتماعی
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 26 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « بصیرت بن بست نداریم »

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.