مرسلون

وارث چادر زهرا (س)

این مورد را ارزیابی کنید
(9 رای‌ها)

10531497971708886328_Copy وارث چادر زهرا (س)

زهرا با صدایی زیبا، چند آیه از قرآن را تلاوت کرد؛ همه محو تلاوت آسمانیش شده بودند؛ خانم معلم با تحسین نگاهش کرد؛ مطمئن بود امسال او جزو رتبه‌های برتر مسابقات قرآنی خواهد بود؛ زهرا اجازه خواست تا بنشیند؛ خانم معلم، این بار با حسرت نگاهش کرد؛ به مانتوی فرمی که نامحسوس از کمر تنگ‌شده بود؛ به آستین‌های تاشده تا آرنجش و به موهای خوش‌رنگی که به زیبایی روی پیشانی‌اش ریخته بودند؛ از جا برخاست؛ ماژیک را به طرفش گرفت و گفت: میشه روی تخته برای ما تصویری از یک ملکه بکشی؟

زهرا با تعجب نگاهی به دوستانش کرد و ماژیک را گرفت و گفت: آخه من نقاشیم زیاد خوب نیست؛ خانم معلم گفت: خیلی مهم نیست؛ می خوام ببینم چه تصوری از یک ملکه داری؛ زهرا شانه‌ای بالا انداخت و شروع به کشیدن کرد؛ دختری زیبا کشید با موهایی افشان و تاجی بر سر و لباسی که نه یقه داشت و نه آستین و دنباله دامن بلند و چین‌دار لباسش تا زمین می‌رسید؛ کارش که تمام شد، کنار ایستاد تا بقیه هم نقاشیش را ببینند.

خانم معلم ماژیک را گرفت و گفت: آفرین دخترم؛ ملکه زیبایی کشیدی؛ حالا من هم می خوام یک ملکه براتون بکشم؛ البته یک ملکه‌ایرانی! و بعد دورتادور ملکه زهرا را خطی منحنی کشید و شروع به رنگ کردن کرد؛ چند ثانیه بعد، اثری از موهای افشان و سینه و بازوهای برهنه و لباس بلند ملکه نمانده بود و همه زیبایی‌های ملکه، در زیر چادری سیاه، پنهان‌شده بودند؛ خانم معلم، نگاهی به زهرا و به بچه‌ها کرد؛ همه محو تصویر دختری پوشیده در چادر بودند که به‌جای ملکه نیمه برهنه زهرا روی تخته نقش بسته بود؛ خانم معلم گفت: این، تصویری از یک ملکه‌ایرانی است؛ یک ملکه مسلمان ایرانی! ملکه‌ای که وقتی در کوچه‌ها قدم می گذاره، فرشته‌ها بال هاشون رو فرش قدم‌هاش می‌کنند؛ ملکه‌ای که وارث چادر زهرا سلام‌الله علیها است.

روز بعد وقتی خانم معلم وارد کلاس شد، سی‌ودو ملکه زیبا دید که روی نیمکت‌ها نشسته بودند و قرآن می‌خواندند؛ سی‌ودو ملکه‌ایرانی!

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: داستان
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: وبلاگ
  • سطح قالب: سطح الف
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 55 دفعه

آخرین‌ها از دنیا اسکندر زاده (کاربر مهمان)

محتوای بیشتر در این بخش: « همسایه یک هشت گُنده »

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.