مرسلون

پرداخت کسری حساب از جیب خود

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

6247885_997_Copy پرداخت کسری حساب از جیب خود

مبلغ کل را که فروشنده گفت، مشکوک شد؛ تسبیحش را داخل جیبش گذاشت و لیست را با چشمانش بالا پایین کرد؛ در حال جمع زدن بود که پشت‌سری بهش گفت: آقا حرکت کن؛ کارت تموم نشده مگه؟

به پشت سرش نگاهی انداخت؛ مردم در صف بودند و چرخ‌های خریدشون پر از وسایل بود؛ ببخشیدی گفت و چرخ خالی را هل داد و کیسه‌های خریدش را مجدد داخل چرخ گذاشت؛ با خودش گفت: کامپیوتر است دیگر؛ خطا که نمی‌کند؛ اما این شکی که به دلش افتاده بود، با این حرف آرام نشده بود؛ لیست را برداشت و مجدد مشغول حساب کردن شد.

فروشنده که جنس‌ها را برایش ثبت کرده بود با صدای کمی بلند گفت: درسته آقا؛ زیاد حساب نکرده‌ام؛ چهره مجتبی برایش آشنا بود؛ آقا مجتبی سرش را از توی لیست بالا آورد و گفت: زیاد که بله مطمئنم؛ به نظرم کم حساب کردین؛ و مجدد مشغول شمارش شد؛ جمع عددها درست بود؛ نگاهی به تعداد انداخت؛ بیسکویت‌هایی که برای بچه‌ها خریده بودند؛ آره! تعدادش کمه؛ لیست و پلاستیک خرید را برد به فروشنده نشان داد و گفت: تعداد این‌ها رو کم زدین؛ و تک‌تک بیسکویت‌ها را بالا آورد؛ 20 تا بود و 2 تا خورده بود؛ خیالش راحت شد؛ بقیه پول را داد و آمد بیرون.

فروشنده تحت تأثیر این دقت مشتری، در دلش برایش دعا کرد؛ چرا که کسری حساب را باید خودش پرداخت می‌کرد و داخل جیبش، هیچ پولی نداشت؛ شب که از فروشگاه بیرون آمد، جلوی پایش، بنر سیاه و سفید تبلیغاتی یکی از نمایندگان شهرش بود؛ چقدر این چهره برایش آشنا بود؛ ابروانش را در هم کرد؛ یکهو صورتش از هم باز شد و او را شناخت. بنر را برداشت تا موقع رأی، به او رأی بدهد.

نماینده‌ای که متدین باشد، شما خاطرتان جمع است که خیانت نخواهد کرد؛ کار خلاف نخواهد کرد؛ حتی کوتاهی و سستی نخواهد کرد. (1)


پی‌نوشت:

1) بیانات در تاریخ 1371/02/17

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: داستان
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: شبکه های پیام رسان
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 7 دفعه
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.