مرسلون

کشور و مقابله با دشمنان

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

Dahe-Fajr98356743856843756473856943563495367591_Copy کشور و مقابله با دشمنان

یک‌شنبه‌ها بود به نظرم؛ شما یادتان هست؟ آن موقع که فقط دو شبکه در سیما داشتیم و همه برنامه‌هایش را با دقت نگاه می‌کردیم؛ برنامه پرمخاطبی بود به نام دیدنی‌ها، یک‌شنبه شب‌ها پخش می‌شد؛ انگار فقط تابستان‌ها؛ بگذریم.

یک‌شب جلال مقامی که مجری برنامه بود پیرمردی را به‌عنوان مهمان برنامه معرفی کرد و با او به گفت‌وگو نشست؛ پیرمرد سرحال و بشّاش بود؛ انگارنه‌انگار سن و سالی از او گذشته است؛ دفترچه بیمه‌اش را درآورد و نشان داد، سفید سفید بود؛ اهل نرمش و ورزش بود و هر روز منظم و مرتب ساعتی را به این کار اختصاص می‌داد؛ حرفی زد که تا مدت‌ها سر زبان‌ها افتاده بود؛ می‌گفت: پیشنهاد می‌کنم به‌جای بیمارستان، ورزشگاه بسازید، دفترچه‌های درمانی مردم سفید می‌ماند.

آن موقع بچه بودم و این عبارت در ذهنم نقش‌بست؛ بعدها دیدم محققان علم پزشکی هم می‌گویند هر کس به‌وسیله ورزش و غذای مناسب و مقوی، بدن سالم‌تری داشته باشد در برابر میکروب‌ها و ویروس‌ها هم مقاومت بیشتری داشته و دیرتر بیمار می‌شود؛ آدم‌های ضعیف بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌ها قرار دارند.

کشور قوی هم همین ویژگی را دارد؛ کشوری که در اقتصاد و صنعت و کشاورزی و فرهنگ و دانش و درمان و تسلیحات قدرتمند و خودکفا باشد در برابر دشمنان از آسیب‌پذیری کمتری برخوردار خواهد بود؛ «وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ» را برای همین گفته‌اند؛ همه میدان‌ها عرصه هجوم و بدخواهی دشمنان است و در همه عرصه‌ها و زمینه‌ها باید به قوت و اقتدار رسید.

 

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: وبلاگ
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 5 دفعه
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.