مرسلون

خدیجه خانم

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

زن باشی، پول داشته باشی، مال و منال دنیا زیر دست و پایت ریخته باشد، جوانی‌ات را در دوره جاهلیت عرب که عیش و نوش بی‌انتها و اختلاط بی‌حد، خوراکشان است، گذرانده باشی؛ اما به گناه آلوده نشوی! خدایی‌ برای خودت فرشته‌ای هستی خدیجه!

معصوم نیستی؛ اما مادر دوازده معصوم می‌شوی؛ حق دارد خدا که تو را برمی‌گزیند برای همراهی فرستاده‌اش؛ سنگ صبور دل دردمند محمد خودش باید دلی به وسعت اقیانوس داشته باشد.

زن باشی، پول داشته باشی، مشهور باشی، شوهرت فقیر باشد، از تو کوچک‌تر باشد، موقعیت اجتماعی‌ات در خطر بیفتد، به خاطر ازدواج با یک جوان فقیر مغضوب اربابان عرب، منزوی بشوی، سرکوفت بشنوی، سرمایه‌ات را برای شوهرت و راه او که راه خداست خرج کنی، سال‌های سال سختی و گرفتاری و محاصره و گرسنگی و طعن و رنج را تحمل‌کنی، منت نگذاری که هیچ، این دم آخری از رسول خدا بخواهی که تو را به خاطر آنکه شاید و شاید که در حقش کوتاهی کرده باشی، ببخشاید و بعد رؤیت نشود حتی پیراهن مبارکش را که هنگام وحی به تن داشت در ازای همه خوبی‌ها و صبوری‌هایت برای کفن خود طلب کنی و دخترت را واسطه قرار دهی، این حیا و عشق و معرفت، مقام اولیاء اللهی یک زن کامل است که جبرائیل را برای رساندن سلام خدا نازل می‌دارد و خلعت آخرتت را از بهشت می‌آورد و پیامبر را سال‌های سال در داغ فراقت غمگین می‌دارد و یادت، حلقه اشک را بر چشمان مبارک فرستاده خدا می‌نشاند؛ هر کس که نمی‌تواند مادر فاطمه باشد و مادربزرگ سیدان شباب اهل جنت. قرار است جبل الصبر، از نسل تو باشد. ام‌المؤمنین حقیقی تو هستی که بر گرده همه مؤمنان درگاه حق تا ابد حق مادری داری.

خانم که باشی، خدیجه می‌شوی، بانویی که در حدیث نبوی، بخشی از دین به یاری تو قوام یافت.

خدیجه نه معصوم است و نه معصوم زاده؛ اما تبلور اختیار بشر در گردباد شداید و اباطیل و غرایز و وسوسه‌ها و جبر ناملایم محیط است که برتری فطرت را برای ثبوت انسانیت در همه احوال به اثبات می‌رساند؛ راه خدیجه راه عبور از سیاهی‌ها به سمت نور و کمال است بی‌آنکه غباری از غلظت تباهی‌ها بر دامنت بنشیند؛ می‌خواهی انسان بشوی خدیجه باش، مرد یا زن فرقی نمی‌کند خدیجه الگوی نجات بشریت از چنگال وسوسه‌های مادی و غفلت‌های دنیایی است.

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: وبلاگ
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 48 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « روزه و ضرر روزه گرفتن »
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.