شکست کرونا با آرامش معنوی

نوشته شده توسط

علیرغم سخنان بی‌اساس دشمنان اسلام، تنها آرامش‌دهنده انسان‌ها، یاد خداست؛ مخصوصاً در این روزها که کرونا دنیا را درنوردیده است و کشورهای به ظاهر پیشرفته غربی در مقابل آن درمانده‌اند و راه چاره را در به صدا درآوردن ناقوس کلیساها می‌دانند.

قرآن در مورد تنها آرامش‌دهنده قلب‌ها می‌فرماید: أَلا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُ‏ الْقُلُوبُ (1):آگاه شوید که تنها با یاد خدا آرام ‏بخش دل‌هاست.

این روزها که مصادف با ماه شعبان است و ماه مبارک رمضان را نیز در پیش رو داریم، فرصت مناسبی برای توسل به خدا و اهل‌بیت علیهم‌السلام و کسب آرامش است؛ آرامشی که دنیا دریافته است در این روزهای کرونایی، آن را کم دارد.

یکی دیگر از اسباب آرامش در این روزها، در کنار هم بودن خانواده‌هاست.

وَ مِنْ آیاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ أَنْفُسِکُمْ أَزْواجاً لِتَسْکُنُوا إِلَیْها وَ جَعَلَ بَیْنَکُمْ مَوَدَّهً وَ رَحْمَهً إِنَّ فی‏ ذلِکَ لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یَتَفَکَّرُون (2): و یکى از آیات (لطف) او آن است که براى شما از جنس خودتان جفتى بیافرید که در کنار او آرامش یافته و با هم انس گیرید و میان شما رأفت و مهربانى برقرار فرمود. در این امر نیز براى مردم با فکرت ادله‌ای (از علم و حکمت حق) آشکار است.

نکته

البته بین آرامشِ حاصل از یاد خدا و آرامش حاصل از مودت بین زوجین، منافاتی وجود ندارد؛ زیرا آرامش بین زوجین، یکی از آیات خداست.

ان‌شاءالله که خانواده‌ها با آرامش کامل در کنار هم و با آرامش حاصل از عبادت خدا در این ماه‌های خوب خدا، کرونا را شکست دهند.


پی‌نوشت:
1) رعد، آیه 28
2) روم، آیه 21

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: سایت
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
منتشرشده در فرهنگ و مناسبت ها
محتوای بیشتر در این بخش: « مقایسه همدلی مغازه داران »

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید