مرسلون

تزریق نا امیدی با نام واقعیت

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

برخی از افراد هنگام برخورد با بلا و سختی (از جمله کرونا) ناامید شده و همواره به قول معروف انرژی منفی تولید می‌کنند.

هنگامی که حضرت یعقوب علیه‌السلام به بلای فراق یوسف دچار شده بود، به فزندانش گفت به دنبال یوسف رفته و از رحمت خدا نا امید نشوید: إِنَّهُ لا یَیْأَسُ مِنْ رَوْحِ‏ اللَّهِ‏ إِلاَّ الْقَوْمُ الْکافِرُونَ (1): از رحمت خدا مأیوس نشوید؛ که تنها گروه کافران از رحمت خدا مأیوس می‌شوند.

نا امیدی خودش یک بلاست؛ وای به وقتی که با بلا و مشکل دیگری مثل کرونا جمع شود؛ وقتی به عمق این فاجعه پی می‌بریم که می‌شنویم در فلان کشور غربی، افرادی به خاطر مثبت شدن آزمایش کرونای آن‌ها دست به خودکشی زده‌اند.

متأسفانه در کشور ما نیز ممکن است افرادی باشند که به طرق مختلف، نا امیدی را به جامعه تزریق کنند؛ جدا از افرادی که به نفع دشمن کار می‌کنند و جامعه را ناامید و مسئولان را ناتوان جلوه می‌دهند، بعضاً افرادی هم ممکن است باشند که نا امیدی خود را در فضای مجازی، نشر دهند (بدبختیم، پول نداریم و…).

نکته مهم

ممکن است کسی بگوید ما واقعیت را می‌گوییم؛ در حالی که گفتن واقعیت نیز حساب و کتابی دارد؛ کسی که با بکار بردن الفاظ منفی و یاس آور واقعیت را می‌گوید، بدون شک ناامید است و این واقعیت را ممکن است در سطح جامعه نیز پخش کنند (در فضای مجازی)؛ باید در این روزها با به کار بردن الفاظ مثبت (کرونا را به امید خدا شکست می‌دهیم و از این سخنان امیدوارکننده) جامعه را نسبت به آینده امیدوار کنیم.


پی‌نوشت:
1) یوسف، آیه 87

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: سایت
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 34 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « مقایسه همدلی مغازه داران »
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.