مرسلون

توجه به جنگ نرم کرونایی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

در شرایط کرونایی این روزها، یک جنگ نرم واقعی در فضای مجازی در جریان است؛ شبهه افکنان برای خود دوگانه دروغینی تعریف کرده‌اند که هر طرفش را بگیریم، شاید در ابتدای امر به نفع ما نباشد؛ آن‌ها مثلاً می‌گویند: کرونا یا نعوذبالله کار خداست و یا حاصل بی‌تدبیری مسئولان است و آن را بزرگ نشان می‌دهند؛ در این بین نقش کانال‌های مذهبی برای پاسخ به سؤالات آن‌ها نقشی کلیدی است.

کانال‌های مذهبی و مقابله‌کنندگان جنگ نرم باید بدانند که این گونه سخنان (که هر دو طرفش دروغ است) شگرد مخالفان اسلام و دین (جامعه اسلامی) بوده و خواهد بود؛ دشمنان پیامبران، سخنان ایشان را یا عقلی می‌دانستند و یا ضد عقل؛ سپس می‌گفتند که اگر عقلی باشد، ما خودمان نیز می‌دانیم (سرقت و امثال آن) و اگر این گونه نیست که ضد عقل است و ما قبول نداریم؛ در حالی که شق سومی هم به نام وحی وجود دارد.

قرآن درباره افراد فوق می‌فرماید: وَ قالُوا قُلُوبُنا غُلْفٌ‏ بَلْ لَعَنَهُمُ اللَّهُ بِکُفْرِهِمْ فَقَلیلاً ما یُؤْمِنُون‏ (1): و (آن‌ها از روى استهزا) گفتند: دل‌های ما در غلاف است! (و ما از گفته تو چیزى نمى‏ فهمیم؛ آرى! همین طور است) خداوند آن‌ها را به خاطر کفرشان، از رحمت خود دور ساخته، (به همین دلیل، چیزى درک نمی‌کنند)؛ و کمتر ایمان می‌آورند.

خلاصه دشمنان جامعه اسلامی با سخنان فریبنده و پیچیده در پی القای ناکارآمدی مسئولان بهداشتی و نیز تخریب آموزه‌های دینی ما هستند؛ در حالی که مسئولان بهداشتی کشور ما به مراتب بهتر از کشورهای دیگر هستند؛ درباره نقش خدا و بیماری کرونا هم قبلاً بحث کردیم؛ این مطالب را باید کانال‌های مذهبی ما و سربازان جنگ نرم به خوبی ارائه دهند و جامعه را در مقابل سم‌پاشی‌های آن‌ها نجات دهند تا ان‌شاءالله با یاری خدا و همدلی همدیگر کرونا را شکست دهیم.


پی‌نوشت:
1) بقره، آیه 88

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: سایت
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 59 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « مقایسه همدلی مغازه داران »
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.