مرسلون

خیرات فرستادن برای درگذشتگان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

139812051256257919777204_Copy خیرات فرستادن برای درگذشتگان

یکی از سنت‌های حسنه در ایام پایانی سال، زیارت قبور است؛ اگر چه امسال به خاطر کرونا، مردم از رفتن حضوری به آرامستان‌ها منع شده‌اند؛ اما فرستان خیرات را برای درگذشتگان در خانه (از راه دور) هم می‌شود بجا آورد.

همان‌طور که ما منتظریم در این روزهای پایانی سال و شروع سال جدید، ایام خوشی داشته باشیم؛ مردگان نیز منتظرند که خیراتی به آن‌ها برسد و عیدی برای خود داشته و خوشحال باشند.

اسحاق بن عمار از امام کاظم علیه‌السلام پرسید: یزور المؤمن أهله فقال نعم فقلت فی کم قال على قدر فضائلهم منهم من یزور فی کل یوم و منهم من یزور فی کل یومین و منهم من یزور فی کل ثلاثه أیام‏ (1): آیا مؤمن (متوفی) خانواده خویش را زیارت می‌کند؟ امام فرمود: آرى! گفتم: چقدر؟ فرمود: بر حسب فضایلشان؛ بعضی از آنان هر روز و بعضی دیگر هر دو روز و بعضی دیگر هر سه روز.

نکته‌ی که در این حدیث است و با کرونا و نرفتن به زیارت قبور ارتباط دارد این است که حدیث می‌گوید مؤمنان متوفی و منتظر خیرات، به دیدار خانواده خود می‌آیند؛ خانواده‌هایی که امسال به خاطر کرونا در خانه‌اند (هر چند اگر کرونا نبود رفتن به زیارت قبور بهتر بود).

امسال بیاییم در خانه خود؛ درگذشتگان را یاد کنیم و از فرستادن خیرات برای آن‌ها دریغ نورزیم. با آرزوی مغفرت برای آنان که دستشان از دنیا کوتاه است و نیز برای درگذشتگان کرونایی این روزها.


پی‌نوشت:
1) کافی (ط ــ اسلامیه)، جلد 3، صفحه 230

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: سایت
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 29 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « مقایسه همدلی مغازه داران »
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.