مرسلون

رهبری و میدان دادن به جوانان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر، بارها از بهتر بودن یا کمتر نبودنِ جوانان دهه نود از جوانان دهه شصت (جوانان دفاع مقدس) سخن به میان آورد است؛ این نکته در این روزهای کرونایی، بیش از هر زمان دیگری خود را نشان می‌دهد؛ باید این دستاورد مهم را رسانه ملی به خوبی تبلیغ کرده و در پخش برنامه‌های مربوط به کرونا، از آن استفاده کند.

شاید برای برخی‌ها از جمله نگارنده‌ی این سطور قابل هضم نبود و می‌گفتند که مگر می‌شود جوانان الآن از جوانان دوره جنگ بهتر باشند؟!

اما رهبر معظم انقلاب با دید الهی خود می‌داند که علیرغم عوض شدن ظواهر، باز هم جوانان الآن اگر پرشورتر از جوانان دوره جنگ نباشند، کمتر نیستند؛ زیرا که جوانان در سنی هستند که اگر به طرف خوبی سوق داده شوند، سریع‌تر به‌سوی آن رو می‌آورند.

امام صادق علیه‌السلام در این باره می‌فرماید: عَلَيكَ بِالحداثِ فَإنَّهُم أَسرَعُ إلى كُلِّ خَيرٍ (1): نوجوانان را درياب؛ زيرا كه آنان سریع‌تر به كارهاى خير روى می‌آورند.

پیام این حدیث امام ششم این است که باید به جوانان میدان (کار خوب) داد؛ میدانی که رهبر انقلاب از آن نهایت استفاده را برد و صحنه‌هایی از مشارکت جوانان در پیشرفت ایران از جمله در بحران‌هایی مثل کرونا را با مدیریت خود رقم زد.

نکته قابل ‌تأمل

خطاب اصلی رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم به جوانان است؛ جوانانی که در این روزهای کرونایی بدون هیچ چشم داشتی به میدان آمدند و دنیا را به تحسین وا داشتند؛ صحنه‌هایی که باید صداوسیما نسبت به تبلیغ آن اهتمام ورزد و همچنین علت تأکید رهبری بر بهتر بودن یا کمتر نبودن جوانان دهه نود بر جوانان دوره جنگ را تبیین نماید؛ بدون شک اهتمام صداوسیما به این مطالب، علاوه بر تقویت روحیه همدلی در بین ملت و مدیریت کنترل کرونا، تبیین سخن رهبری عزیز را نیز در پی خواهد داشت.


پی‌نوشت:
1) كافى (ط-الاسلامیه)، جلد 8، صفحه 93، حدیث 66

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: سایت
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 35 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « مقایسه همدلی مغازه داران »
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.