مرسلون

سبک تبلیغات انتخابات در قرآن

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

ملت بزرگ ایران در آزمون بزرگ دیگری بنام انتخابات رئیس‌جمهور قرار دارد ، این انتخابات‌ها جوهره درونی هر کس را به‌خوبی به معرض نمایش قرار می‌دهند . اگر انسان دم از تقوا و اخلاق می‌زند باید در هنگام تبلیغات مرد تقوا باشد و آخرت خود را برای دنیا دیگران فدا نکند ، چه اشخاصی که به خاطر مطرح کردن کاندیدای خود چه تهمت و بدوبیراه به حریف می‌زنند و فضای جامعه را به جهنم وعده داده‌شده تبدیل می‌کنند و...
خداوند در قرآن مجید وقتی به معرفی طرز گفتگو جهنمیان می‌پردازد به نکته ظریفی اشاره می‌کند که حال بعضی از سیاسیون یا هواداران آن‌هاست . در سوره اعراف آیه 38می‌فرماید: کُلَّما دَخَلَتْ أُمَّةٌ لَعَنَتْ أُخْتَها؛ اخت در اینجا به معنی مثل و مانند و به تعبیر امروزی هم‌وزن سیاسی یا اقتصادی و...است.یعنی در جهنّم جز اختلاف و فحش و بدگویی و بدبینی چیزی نیست.
آنجا فقط از مشاجرات پوچ و اعصاب خورد کن موج می‌زند و از اخلاق و ادب خبری نیست. درحالی‌که کشور ما اسلامی است و باید سبک گفتگوی بهشتیان را الگو و سرمشق مناظرات خود قرار دهند.خداوند روش گفتگوی بهشتیان را سرشار از مِهر و صفا و صمیمیت می‌داند،می‌فرماید: لا لَغْوٌ فیها وَ لا تَأْثیمٌ (1)
یعنی بجای اینکه یکدیگر را متهم کنند با نقد منصفانه یا دفاع واقع‌بینانه میدان کارزار را برای انتخاب آگاهانه مردم روشن می‌کنند و در آخر هم از خداوند می‌خواهد که کینه هیچ مؤمنی را در دل نگیرند؛ لا تَجْعَلْ فی‌ قُلُوبِنا غِلاًّ لِلَّذینَ آمَنُوا(2) این حرف بهشتی‌هاست و این روش باید نقشه راه ما در انتخابات باشد که هم آبروی نظام را حفظ کنیم و هم با شرکت در انتخابات ثوابی برای آخرتمان ذخیره کنیم .
1-طور؛ آیه23.
2-حشر، آیه10.

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: نوجوان, جوان, عمومی, طلاب
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: وبلاگ
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت درج در «نرم افزار» و انتشار آن, مناسب جهت تهیه «پیام یا پیامک فرهنگی»مانند پیامک های مناسبتی یا شبکه تله تکس صدا و سیما, مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 667 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « مدافع حرم مانند حضرت خديجه (س) »
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.