مرسلون

پیام یک ویروس

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

oip_0_Copy پیام یک ویروس

بنده خدا برای خودش زور بازویی داشت، ورزشکار بود؛ آن یکی خودش پزشک بود و می‌دانست، چطور باید از سلامتش مراقبت کند؛ یکی رئیس حزب بود و آن یکی هم سفیر و نماینده و مدیر یک بابایی از مال دنیا چیزی کم نداشت.

ویروس که این چیزها سرش نمی‌شود؛ صد رحمت به پشه که نمرود را با همه عظمت و داعیه خداییش به زمین زد! این یکی از پشه هم ریزتر، پشه را لااقل می‌شد با چشم دید و صدایش را شنید.

عده‌ای به کرونا مبتلا شدند و حالشان رو به بهبود است الحمدلله؛ اما عده‌ای هم جانشان را با همین ویروس نامرد از دست دادند؛ نه پول، نه قدرت، نه اعتبار و نفوذ، هیچ‌کدام نتوانست نجاتشان بدهد؛ مرگ، حقیقت انکارناپذیر زندگی است؛ در هر چه که تشکیک شود در مرگ و رخت بستن از دنیا نمی‌توان تردید داشت؛ اگر بدانیم که دیر یا زود خواهیم رفت، به شیرینی‌های دنیا دل نمی‌بندیم، دلی را نمی‌شکنیم، خودخواهی را کنار می‌گذاریم، محبت به دیگران را یک فرصت می‌دانیم، دستمان به جیب دیگری نمی‌رود، حق را ناحق نمی‌کنیم انسان می‌شویم؛ آدمی که از یک‌لحظه بعد نیز بی‌خبر است و نمی‌داند چه سرنوشتی انتظارش را می‌کشد باید به ضعف خود در برابر خدا ایمان بیاورد و سرکشی و منیت و غرور و نامردی را کنار بگذارد.

اینکه اسلام گفته است هر از گاه یادی از مرگ کنید برای همین این است که دنیایی آباد و عاری از طغیان گری و آخرتی آبادتر داشته باشیم؛ اگر عبرت بگیریم!

 

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: وبلاگ
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 15 دفعه
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.