مرسلون

کرونا؛ کشورهای غربی و نقش دین

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

در ایامی که ویروس کرونا دنیا را در برگرفته است، خبرهای خوشی از اهتمام کشورهای غربی به اسلام به گوش می‌رسد؛ این نکته را باید رسانه‌های ما تبلیغ کنند تا ان‌شاءالله فضایی به وجود بیاید که در مدیریت کنترل کرونا مؤثر است.

وقتی که انسان می‌شنود که فلان ورزشکار معروف آمریکایی برای توصیف گذر از این روزها به یک آیه از قرآن ما استناد کرده است؛ (1) از یک طرف خوشحال می‌شود و از طرف دیگر تأسف می‌خورد؛ خوشحالی انسان معلوم است؛ ولی تأسف برای این است که چه بسا ما ارزش داشته‌های معنوی خود را ندانیم و دیگران، ما را متوجه کنند؛ این ورزشکار معروف در حساب خود نوشته است که: إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْراً (2): بی‌تردید همراه با سختی، آسانی هست.

البته ما نمی‌گوییم که آن ورزشکار با دید معنوی این آیه را نوشته است؛ اما همین که برای امیدآفرینی به یک آیه از قرآن، تمسک جسته است، مطلب مهمی است؛ او می‌توانست کلمات امیدآفرینی را از دانشمندان غربی خودشان بنویسد اما…

خدا نکند ما که مسلمانیم، نه تنها به جنبه معنوی این کار توجه نداشته باشیم؛ بلکه حتی به حداقل پیام این کار (امیدآفرینی در روزهای کرونایی) نیز توجه نکنیم.

یکی دیگر از اتفاقات خوب این روزها، آشنا شدن مردمان مغرب زمین با مسئله‌ای به نام طهارت اسلامی است؛ (3) زیرا آن‌ها وقتی که از توالت خارج می‌شوند، تقیدی به شستن دست‌ها ندارند.

حاصل سخن آنکه ویروس کرونا، دنیای غرب را مجبور کرده است که به مطلوب بودن آموزه‌های دین (شستن دست‌ها و طهارت) اعتراف کند؛ بنابراین رسانه‌های ما باید در این ایام، مخاطبان خود را به ارزش دین خود واقف کنند؛ دینی که علیرغم توطئه دشمنان اسلام، برای روزهای بحرانی، برنامه دارد (شستن دست‌ها در وضو)؛ این نکته برای مدیریت کنترل کرونا مفید و سازنده است.


پی‌نوشت:
1) کلیک کنید.
2) انشراح، آیه 6
3) کلیک کنید.

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: سایت
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 45 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « مقایسه همدلی مغازه داران »
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.