مرسلون

کرونا در اسلام

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

download111111111113_Copy کرونا در اسلام

این روزها بارها این نکته را از پزشکان شنیده‌اید که به‌طورمعمول انسان‌های سالم در مقابل انواع ویروس‌ها و بیماری‌ها از جمله همین کرونای خودمان! مقاومت بیشتری داشته و آسیب کمتری می‌بینند.

آن‌ها برای حفظ و تقویت سلامتی بدن سه مورد را توصیه می‌کنند:

غذای مناسب

ورزش

روحیه خوب

بگذارید اول از مورد سوم شروع کنم! پزشکان می‌گویند کسانی که در زمان ابتلا به بیماری، خودشان را می‌بازند و یا در زندگی روزمره دچار هیجان و اضطراب و افسردگی و دیگر ناملایمات روحی و فشارهای عصبی هستند مقاومت خوبی در مقابل بیماری‌ها ندارند؛ راستش را بخواهید اسلام هزار و چهارصد سال است که دارد همین را می‌گوید.

اسلام می‌گوید: خشمگین نباشید، حرص دنیا را نخورید، حسادت را کنار بگذارید، عجول نباشید، لجبازی نکنید، بدخواه مردم نباشید، قلب و وجدانتان را دریابید، کار نیک کنید، بزرگواری و گذشت را در وجودتان نهادینه‌سازید، به خدا توکل کنید و تعلقات و فراز و نشیب‌های دنیا را در دل راه ندهید، از کنار مشکلات با طمأنینه عبور کنید، به سفر بروید، به دریا و کوه و پدیده‌های خلقت نگاه کنید.

اسلام می‌گوید در پناه معنویت و اتصال به خدا به آرامش روح می‌رسید؛ پزشکی می‌گوید تلاطم روح، ضعف جسم را به دنبال خواهد داشت.

کمترین دستاورد معنویت و سلامت روح، سلامت جسم است؛ بماند که اسلام درباره ورزش و نشاط جسم و نیز استفاده از غذای سالم و پاک و مفید و به‌اندازه، حرف‌هایی شنیدنی دارد.

 

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: وبلاگ
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 37 دفعه
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.