مرسلون

حسینی یا یزیدی

این مورد را ارزیابی کنید
(52 رای‌ها)

alamdar21-45459_Copy حسینی یا یزیدی

امروزه بی‌طرفی نسبت به حوادث روزگار همچون ظلم آشکار به مسلمانان فلسطین و یمن و سوریه و افغانستان و پاکستان و سایر مناطق اسلامی، به‌عنوان ژست علمی توسط شخصیت‌های مطرح در رسانه‌ها و عموم مردم تلقی می‌شود.

مثلاً فلان منبری در طول سخنان خودش، حتی یک‌بار اشاره به ظلم هماهنگ نظام بین‌الملل به مسلمانان نمی‌کند، یا محض نمونه یک‌بار از نظام مظلوم جمهوری اسلامی که مبتلابه خائنان داخلی و یاغیان خارجی است، حمایت نمی‌کند که مبادا به او منبری سیاسی بگویند.

فارغ از هر ویژگی متعالی در ماجرای عاشورا، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های حادثه عاشورا که نمی‌تواند مورد انکار هیچ‌کس قرار بگیرد، آن است که شخصیتی مانند حضرت اباعبدالله علیه‌السلام نمی‌تواند در مقابل حوادث روزگار خود بی‌تفاوت و بی‌طرف بماند.

پس حامیان و شیعیان جبهه اباعبدالله علیه‌السلام باید تکلیف خود را با مسئله بی‌طرفی و طرفداری نسبت به یکی از دو جبههٔ حق و باطل در روزگار خود معلوم کنند و نه‌تنها نسبت به حمایت از جبههٔ حق، خجل نباشند، بلکه باید با صراحت بر گمراهی جبههٔ باطل و حقانیت جبههٔ حق ندا دهند.

شعارهایی همچون «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» می‌خواهند در همین راستا خود را نمایانگر کنند که اختلافات حق و باطل در جهان، به ما مربوط نیست و ما باید فقط مراقب خود باشیم. این در حالی است که اساساً در نظام اندیشهٔ الهی و اسلامی، توجه به مظلوم، شرط توجه به خود است و عدم توجه به ظلم ظالم نسبت به جامعه اسلامی، نشانه نامسلمانی است.

شعار دهندگان شعار فوق، به‌طورقطع اگر زمان مواجههٔ اباعبدالله علیه‌السلام و عمر سعد بودند، یا گوشه‌نشین می‌شدند، یا به لشکر عمر سعد می‌خزیدند؛ به‌هرحال، حسینی نبودند. پس تا دیر نشده، چاره بیندیشند تا از کشتی نجات اباعبدالله علیه‌السلام که همه را می‌پذیرد، عقب نمانند و مبتلابه بیچارگی ابدی نشوند.

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: وبلاگ
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 141 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « تصویر آب دادن غنچه سیره امام حسین (ع) »
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.