مرسلون

خریدن زمین کربلا توسط امام حسین علیه‌السلام

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید زمین کربلا توسط امام حسین علیه‌السلام خرید زمین کربلا توسط امام حسین علیه‌السلام

در چنین روزی (روز دوم محرم) ابی‌عبدالله به کربلا رسید. امام حسین علیه‌السلام پرسید: «نام این زمین چیست؟» گفته شد: کربلا فرمود: اللهم انّى اعوذ بک من الکرب و البلاء: خدایا من پناه می‌برم به تو از اندوه و بلا.» (1) سپس فرمود: «اینجا محل اندوه و بلا است، فرود آیید.» 
انزلوا هاهنا و اللَّه محطّ رحالنا و مسفک دمائنا، هاهنا و اللَّه محطّ قبورنا و هاهنا و اللَّه سبى حریمنا بهذا حدّثنى جدّى، در همین‌جا فرود آیید، سوگند به خدا همین‌جا جاى پیاده شدن ما و محل ریختن خون ما و محل قبرهاى ما است. سوگند به خدا در همین‌جا اهل‌بیت من به اسیرى برده شوند. جدم رسول خدا صلى اللَّه علیه وآله و سلم به من چنین خبر داده است.  همه همراهان امام حسین علیه‌السلام در همان‌جا فرود آمدند، حر و لشکرش در ناحیه‌ای از آن سرزمین توقّف نمودند. (2)


پی نوشت:

1)روایت‌شده: امام حسین (ع) زمین کربلا (آن قسمتى که محل قبر و اطرافش است) را از اهالى نینوا و غاضریّه به شصت هزار درهم خریدارى کرد و آن مبلغ را به آنها انفاق نمود و با آنها شرط کرد که مردم را به مکان قبرش راهنمایى کنند و زائرانش را سه روز به‌عنوان میهمان بپذیرند. (معجم البلدان، ج ۴، ص ۲۴۹- مجمع البحرین، واژه کربلا) (مترجم)
2)غم‌نامه کربلا: ترجمه لهوف؛ ص 103

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: وبلاگ
  • سطح قالب: سطح ج
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی», مناسب جهت«پاسخ به شبهات»
خواندن 581 دفعه
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.