مرسلون

زیارت، بهترین کارها

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

a5cc3f97de32caace96cca0a797115a7_XL_Copy زیارت، بهترین کارها

چرا برای زیارت امام حسین علیه‌السلام ثواب‌های مختلفی ذکرشده است؟

آنچه مسلم است زیارت کربلا همیشه آزاد نبوده بلکه همراه با گرفتاری‌ها و محدودیت‌هایی بوده است که موجب دشواری زیارت می‌شده است؛ ولی ائمه برای همین شرایط هم تکلیف را ساقط ندانسته و به زیارت امام حسین علیه‌السلام دستور می‌دادند؛ معاویه بن وهب می‌گوید: وارد منزل حضرت صادق علیه‌السلام شدم؛ در نمازخانه منزلش به نماز ایستاده بود؛ صبر کردم تا نمازش تمام شد؛ دیدم پس از نماز دست به دعا برداشت و برای زائران قبر حسین بن علی دعا کرد: آنان که با انفاق مال و تلاش بدنی به زیارت می‌روند، برای پیوند با ائمه و شاد کردن رسول خدا و پاسخگویی به‌فرمان امامان و خشمگین ساختن دشمنان و راضی کردن خداوند و چنین دعا کرد:

خدایا، از آنان راضی باش و خود و خانواده‌شان را شب و روز نگهدار و همراهی‌شان کن و از شر هر جبار سرکشی و ستمگر و از گزند شیاطین نهان و آشکار درامانشان بدار و نیازهایشان را برآور؛ خدایا به آنان، به خاطر اینکه از وطن دور ماندند و ما را بر فرزندان و بستگان خود برگزیدند، بهترین پاداش‌ها را عطا کن.

خدایا! دشمنان ما، این زائران را به خاطر سفر، ملامت کردند ولی این سرزنش‌ها، هرگز پیروان ما را از این زیارت، مانع نگشت؛ آمدند تا با مخالفان ما مخالفت کرده باشند! خدایا! آن چهره‌ها را که آفتاب در این راه تغییر داد، رحمت کن، آن صورت‌هایی را که بر تربت حسین، قرار گرفت، مورد لطف قرار بده، آن چشم‌هایی را که درراه ما اشک ریخت، آن دل‌هایی که برای ما و تشنگی ما سوخت، آن ناله‌هایی که برای ما سر داده شد، رحمت کن.

خدایا! من آن بدن‌ها و جان‌ها را تا قیامت تا هنگام ورود به کوثر در آن روز تشنگی بزرگ، به تو امانت می‌سپارم؛ امام همچنان دعا می‌خواند و سجده می‌کرد؛ پس از فراغت ‌از نماز گفتم: این دعاهایی را که از شما شنیدم اگر در حق کسی بود که خدا را نمی‌شناخت، می‌پنداشتم که هرگز به آتش دوزخ نخواهد سوخت به خدا قسم، با این دعاهای شما، آرزو کردم که ای‌کاش به حج نرفته بودم و حسین را زیارت می‌کردم.

امام فرمود: تو به او بسیار نزدیکی؛ پس چه چیز مانع از آن می‌شود که به زیارتش بروی؟ ای معاویه بن وهب! مبادا که این کار را ترک کنی! گفتم: نمی‌پنداشتم که کار به این ارزش و عظمت می‌رسد. (1)


پی نوشت:

1) کامل‌الزیارات، صفحه 116؛ وسائل الشعیه، جلد 10، صفحه 320

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: شبکه های پیام رسان
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی», مناسب جهت«پاسخ به شبهات»
  • طرح مجازی: سوگواره 97
خواندن 312 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « تُربت و تربیت زیارت امام حسین (ع) »

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.