مرسلون

قسم حضرت زینب (س)

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

23220212119884160261883711871235342204726_Copy قسم حضرت زینب (س)

وقتی از ما بپرسند که از خطبه‌های دشمن‌شکن و افشاگرانه و تبیین‌گر حضرت زینب سلام‌الله علیها چه می‌دانید به نخستین عبارتی که اشاره می‌کنیم جمله معروف ما رأیت الا جمیلا است که البته مبنای اعتقادی موحدان و مؤمنان حقیقی است که هر چه از دوست رسد نیکوست و رضای خدا، رضای بندگان شایسته اوست.

اما حضرت زینب سلام‌الله علیها جملات تاریخی دیگری هم دارد که بعد از گذشت سال‌ها و قرن‌ها همچنان زنده و جاری است.

یزید و یزیدیان تاریخ از امویان و بنی العباس گرفته تا صدام و وهابیت و صهیونیسم و روشنفکرنماهای خودباخته و غرب‌زده همواره تلاش داشته و دارند تا راه اهل‌بیت علیهم‌السلام را از بین برده و با استفاده از روش‌های مختلف مانند تحقیر، قتل، تخریب قبور، ایجاد شبهه، توهین و ... این چراغ ایزدی را خاموش سازند، ولی تاکنون راه به‌جایی نبرده‌اند.

در بین مردم عراق معروف است حسین کامل، داماد صدام که فرماندهی خون‌آشام در ارتش بعث بود، هنگام قتل‌عام قیام شیعیان در کربلا، گنبد اباعبدالله را به گلوله بست؛ بعد بالای نفربر ایستاد و فاتحانه فریاد برآورد: تو هم حسینی و من هم حسین، بجنگ تا پیروز این میدان مشخص شود!

حسین کامل مدتی بعد مبغوض صدام واقع شد و به دستور او به قتل رسید؛ اما یاد اباعبدالله هرروز بیشتر از گذشته در دل‌ها زنده گردید که راهپیمایی بزرگ و جهانی اربعین، جلوه‌ای از آن به شمار می‌آید؛ شاید امروز هیچ‌کس سری هم به قبر حسین کامل نزند، چنان اسلاف فراموش‌شده‌اش و همچون یزید که امروز کسی از قبر او اطلاع دقیقی ندارد.

حضرت زینب سلام‌الله علیها عقیله بنی‌هاشم و علمدار روایتگری نهضت حسینی در خطابه‌اش که در دربار شام و رو به یزید بیان داشت، قسم یادکرد که راه حق و مرام عترت رسول‌الله فراموش ناشدنی است؛ این جمله تاریخی دختر حیدر کرار را هم خوب به خاطر بسپارید:

فوالله لا تَمحُوَنَّ ذکرَنا و لا تُمیتُ وحیَنا (1): به خدا قسم نمی‌توانی یاد ما را از ذهن‌ها محوکنی و چراغ الهام‌بخش کلاممان را بمیرانی.

دشمنان دین برای زدودن یاد حسین علیه‌السلام و از بین بردن اندیشه آزادگی عاشوراییان راه به‌جایی نخواهند برد و ره پویان جبهه حق بدانند که در عرصه تقابل با باطل، پیروز بوده و شهادت و اسارت و مرارت‌هایشان نجات‌بخش نسل‌های آینده خواهد بود.


پی‌نوشت:

1) لهوف سید ابن طاووس، صفحه 227

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: وبلاگ
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 31 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « کوه صبر همان‌ که می‌گویی باش »
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.