مرسلون

محک مدعیان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

491537424101_Copy محک مدعیان

نهضت عاشورا یک پیام بزرگ برای تاریخ بشریت داشت؛ شعار «هیهات منّا الذله» یک رجز حماسی صرف نبود، تصویری از استراتژی آزادگان جهان بود که نشان داد عزت و پایمردی در راه حق به‌رغم همه فشارها و سختی‌ها راه ماندگار همه آنانی است که دل درگرو انسانیت و شرافت دارند.

هیهات منّا الذله را باید شاخص و معیاری برای سنجش میزان صحت ادعای مبارزان همه نهضت‌های عالم دانست؛ هر جا که با کفر و بی‌عدالتی سازشی صورت گرفت و عزت و رشادت و شرف، دستخوش معامله با اصحاب سلطه و ستم گردید، بدانید آزادی‌خواهی و استکبارستیزی و عدالت‌طلبی، شعار و بازیچه‌ای بیش نبوده است.

حسین بن علی علیه‌السلام را از این باب سرور آزادگان جهان لقب داده‌اند که همه داشته‌های مادی خود را درراه هدف و آرمان حق‌طلبی به قربانگاه عشق برد و در برابر زیاده‌خواهی دربار ظلم تا پای جان ایستاد و کمترین لغزشی از خود نشان نداد.

انقلاب اسلامی مردم ایران برخاسته از مکتب عاشوراست و هیهات منا الذله، راهبرد خدشه‌ناپذیر آن در همه عرصه‌ها تلقی می‌شود.

در تمام این چهل سال، تسلیم‌ناپذیری و صیانت و پاسداری از انقلاب و عظمت و هیبت الهی آن و گردن برافراشته‌ی آن در مقابل دولت‌های متکبر و مستکبر، خصوصیات شناخته‌شده‌ی ایران و ایرانی به‌ویژه جوانان این مرزوبوم به شمار می‌رفته است. (1)

این انقلاب در گام‌های بعدی خود نیز متأثر از آموزه‌های نورانی نهضت عاشورا، برمدار عزت طلبی و نفی سلطه اجانب و سازش‌ناپذیری با جبهه باطل حرکت نموده و استراتژی الهام‌بخش قیام اباعبدالله را شاخص همه جهت‌گیری‌های خود قرار داده و عدول از آن را انحراف از مبانی انقلاب اسلامی می‌داند.


پی‌نوشت:

1) مقام معظم رهبری، بیانیه گام دوم انقلاب

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: وبلاگ
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 45 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « خودِ گمشده آقازاده بی‌تربیت »
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.