مرسلون

پیاده‌روی اربعین، جبهه‌ی فرهنگی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

fedc90db8b13be1183c785d7eb0335c9_XL_Copy پیاده‌روی اربعین، جبهه‌ی فرهنگی

پیاده‌روی عظیم اربعین علاوه بر اثرات بزرگ معنوی برای زائران و برای جامعه اسلامی، اثر بزرگ دیگری دارد و آن خشمگین نمودن دشمنان اهل‌بیت و دشمنان اسلام است؛ چنانکه امام صادق علیه‌السلام در ضمن دعایی برای زائران سالار شهیدان به همین مطلب اشاره می‌کند؛ خدایا من و برادران و زائرین قبر پدرم حسین علیه‌السلام را بیامرز، آنان که اموالشان را انفاق کرده و بدن‌هایشان را به‌سختی انداخته، به خاطر اشتیاق در نیکى به ما ... و خشمگین ساختن دشمنان ما. (1)

بدون شک پیاده‌روی عظیم اربعین، قدرت شیعه را به رخ دشمنان اسلام و وهابیت تکفیری خواهد کشاند و اثر این قدرت نرم اگر از قدرت نظامی بیشتر نباشد کمتر نیست؛ بنابراین هر چه این همایش جهانی، باشکوه‌تر و منسجم‌تر برگزار شود، بر قدرت و شوکت شیعه در دنیا افزوده می‌شود.

 

 

پیاده‌روی اربعین، مقابله با جبهه فرهنگی دشمن

خدای بزرگ در کلام جاودانش، مسلمین را به آمادگی همه‌جانبه در برابر دشمنان دعوت می‌نماید: و در برابر آنان آنچه در قدرت و توان داريد از نيرو [و نفرات و سازوبرگ جنگى‏] و اسبان ورزيده [براى جنگ‏] آماده كنيد تا به‌وسیله آن‌ها دشمن خدا و دشمن خودتان را بترسانيد. (2)

تفسیر نمونه بعد از اشاره به تقویت جبهه نظامی طبق مفاد این آیه، می‌نویسد: از قدرت‏هاى اقتصادى، فرهنگى، سياسى، كه آن‌ها نيز در مفهوم " قوة " مندرج هستند و نقش بسيار مؤثرى در پيروزى بر دشمن دارد نيز نبايد غفلت كرد؛ (3) پیاده‌روی اربعین، قدرت فرهنگی شیعه را به رخ دشمنان اهل‌بیت و دشمنان قسم‌خورده اسلام و مسلمین می‌کشاند؛ قدرت فرهنگی پیاده‌روی اربعین در این است که سیره و پیام حسینی را (ظلم‌ستیزی) در کشور اسلامی تقویت کرده و کشور را در مقابل دشمنان اسلام و اهل‌بیت، یاری می‌دهد.

امروزه اقتداری که ایران اسلامی در مقابل گروه‌های تروریستی و اربابان وهابی و نیز اربابان غربی آن دارد، حاصل پایبندی ایران اسلامی به فرهنگ حسینی است و پیاده‌روی عظیم اربعین در راستای تداوم همین فرهنگ ذی‌قیمت است.


پی‌نوشت:
1) بحارالانوار، جلد 98، صفحه 51
2) انفال، آیه 60
3) تفسير نمونه، جلد ‏7، صفحه 222

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: مقاله اینترنتی
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: سایت
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی», مناسب جهت«پاسخ به شبهات»
  • طرح مجازی: سوگواره 97
خواندن 233 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « زیارت امام حسین (ع) کربلا، حرم امن »

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.