مرسلون

انقلاب اسلامی، انقلابی معنوی در عصر نوین

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

1551630594-12-12-1397-07-45-25-11_Copy انقلاب اسلامی، انقلابی معنوی در عصر نوین

انقلاب اسلامی ایران، آغازگر عصر نوینی در تاریخ معاصر جهان شد. بدون شک انقلاب اسلامی، در سایه دین و معنویت بود که توانست حیات خود را آغاز کرده و توسعه یابد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم، ضمن اشاره به ظهور انقلاب اسلامی در عصر جدید گفتند: «آن روز که جهان میان شرق و غرب مادّی تقسیم‌شده بود و کسی گمان یک نهضت بزرگ دینی را نمی‌برد، انقلاب اسلامی ایران، باقدرت و شکوه پا به میدان نهاد؛ چهارچوب‌ها را شکست؛ کهنگی کلیشه‌ها را به رخ دنیا کشید؛ دین و دنیا را در کنار هم مطرح کرد و آغاز عصر جدیدی را اعلام نمود. طبیعی بود که سردمداران گمراهی و ستم واکنش نشان دهند، امّا این واکنش ناکام ماند. چپ و راستِ مدرنیته، از تظاهر به نشنیدن این صدای جدید و متفاوت تا تلاش گسترده و گونه‌گون برای خفه کردن آن، هرچه کردند به اجل محتوم خود نزدیک‌تر شدند. اکنون باگذشت چهل جشن سالانه‌ی انقلاب و چهل دهه‌ی فجر، یکی از آن دو کانون دشمنی نابودشده و دیگری با مشکلاتی که خبر از نزدیکی احتضار می‌دهند، دست‌وپنجه نرم می‌کند! و انقلاب اسلامی با حفظ و پایبندی به شعارهای خود همچنان به‌پیش می‌رود.»[1] رهبر انقلاب در این بخش از سخنان خود، این نتیجه را به مردم ایران و بخصوص جوانان ارائه می‌دهد که؛ خدامحور بودن انقلاب اسلامی باعث شده که انقلاب اسلامی در میان هجوم فتنه‌ها و دشمنی‌ها به‌پیش برود.

حقیقت این است که چون ملت ایران در پی یاری دین خدا هستند و فرمان‌های دین خدا را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند، خدا آن‌ها را یاری کرده و ثابت‌قدم گردانده است: «یا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ يَنْصُرْكُمْ‏ وَ يُثَبِّتْ أَقْدامَكُم‏؛ اى كسانى كه ايمان آورده‌اید، اگر خدا را (پيامبر و دين و كتاب او را) يارى نماييد خدا هم شما را (دررسیدن به اهدافتان) يارى می‌کند و قدم‌های شما را استوار می‌دارد.»[2] ملت بزرگ ایران در جنگ هشت‌ساله، به‌وضوح این آیه را درک کردند. بدون شک اگر یاری خدا نبود، آیا ما در مقابل آن‌همه تجهیزات نظامیِ شرقی و غربی صدام و آن‌همه توطئه‌های مستقیم و غیرمستقیم آمریکا در زمان جنگ، توان ایستادن داشتیم؟ بعد از جنگ تحمیلی نیز همواره انقلاب اسلامی از الطاف بیکران الهی بهره‌مند بوده و همچنان بهره‌مند خواهد بود.


پی‌نوشت:
1) https://www.ziaossalehin.ir/fa/content/24543
2) محمد، آیه 7

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: سایت
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 30 دفعه

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.