مرسلون

انقلاب اسلامی، انقلابی معنوی در عصر نوین

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

1551630594-12-12-1397-07-45-25-11_Copy انقلاب اسلامی، انقلابی معنوی در عصر نوین

انقلاب اسلامی ایران، آغازگر عصر نوینی در تاریخ معاصر جهان شد. بدون شک انقلاب اسلامی، در سایه دین و معنویت بود که توانست حیات خود را آغاز کرده و توسعه یابد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم، ضمن اشاره به ظهور انقلاب اسلامی در عصر جدید گفتند: «آن روز که جهان میان شرق و غرب مادّی تقسیم‌شده بود و کسی گمان یک نهضت بزرگ دینی را نمی‌برد، انقلاب اسلامی ایران، باقدرت و شکوه پا به میدان نهاد؛ چهارچوب‌ها را شکست؛ کهنگی کلیشه‌ها را به رخ دنیا کشید؛ دین و دنیا را در کنار هم مطرح کرد و آغاز عصر جدیدی را اعلام نمود. طبیعی بود که سردمداران گمراهی و ستم واکنش نشان دهند، امّا این واکنش ناکام ماند. چپ و راستِ مدرنیته، از تظاهر به نشنیدن این صدای جدید و متفاوت تا تلاش گسترده و گونه‌گون برای خفه کردن آن، هرچه کردند به اجل محتوم خود نزدیک‌تر شدند. اکنون باگذشت چهل جشن سالانه‌ی انقلاب و چهل دهه‌ی فجر، یکی از آن دو کانون دشمنی نابودشده و دیگری با مشکلاتی که خبر از نزدیکی احتضار می‌دهند، دست‌وپنجه نرم می‌کند! و انقلاب اسلامی با حفظ و پایبندی به شعارهای خود همچنان به‌پیش می‌رود.»[1] رهبر انقلاب در این بخش از سخنان خود، این نتیجه را به مردم ایران و بخصوص جوانان ارائه می‌دهد که؛ خدامحور بودن انقلاب اسلامی باعث شده که انقلاب اسلامی در میان هجوم فتنه‌ها و دشمنی‌ها به‌پیش برود.

حقیقت این است که چون ملت ایران در پی یاری دین خدا هستند و فرمان‌های دین خدا را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند، خدا آن‌ها را یاری کرده و ثابت‌قدم گردانده است: «یا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ يَنْصُرْكُمْ‏ وَ يُثَبِّتْ أَقْدامَكُم‏؛ اى كسانى كه ايمان آورده‌اید، اگر خدا را (پيامبر و دين و كتاب او را) يارى نماييد خدا هم شما را (دررسیدن به اهدافتان) يارى می‌کند و قدم‌های شما را استوار می‌دارد.»[2] ملت بزرگ ایران در جنگ هشت‌ساله، به‌وضوح این آیه را درک کردند. بدون شک اگر یاری خدا نبود، آیا ما در مقابل آن‌همه تجهیزات نظامیِ شرقی و غربی صدام و آن‌همه توطئه‌های مستقیم و غیرمستقیم آمریکا در زمان جنگ، توان ایستادن داشتیم؟ بعد از جنگ تحمیلی نیز همواره انقلاب اسلامی از الطاف بیکران الهی بهره‌مند بوده و همچنان بهره‌مند خواهد بود.


پی‌نوشت:
1) https://www.ziaossalehin.ir/fa/content/24543
2) محمد، آیه 7

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: سایت
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 8 دفعه

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.