مرسلون

دوستی با گرگ

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

1111111111111111111111111111111234562a615e19246225b6393ab24a9c5f567a_S_Copy دوستی با گرگ

مصدق از گل نازک‌تر به آمریکا نگفت؛ دنبال تقویت بنیه نظامی کشور نبود؛ کاری با سیاست‌های استثماری ابرقدرت‌ها در خاورمیانه نداشت؛ آرمانی در حمایت از مستضعفین عالم و دفاع از محرومان و آزادی خواهان مطرح نکرد؛ شعار مرگ بر اسرائیل نداد؛ حرفی از انرژی هسته‌ای و خودکفایی اقتصادی و استقلال صنعتی و علمی نزد؛ شاه سرسپرده آمریکا را سرنگون نکرد.

فقط خواست نفت را ملی کند که زدند و ناکارش کردند! همین آمریکایی که اتفاقاً جناب مصدق روی خوش به آن نشان داده بود، در 28 مرداد 1332 در ایران کودتا کرد و دولت مصدق را زمین زد.

آن‌وقت عده‌ای بدون توجه به وقایع تاریخی و ماهیت پلید کاخ سفید و همدستانش گمان می‌کنند اگر از انرژی هسته‌ای دست‌برداریم، شعار مرگ بر اسرائیل سر ندهیم، از کنار مظلومیت کودکان بی‌گناه غزه و یمن و بحرین و نیجریه به‌سادگی عبور کنیم، صنایع نظامی را تعطیل کنیم، دیگر آمریکا دست از سر ما برداشته و کاری به کارمان نخواهد داشت!

کودتای 28 مرداد ثابت کرد تا زمانی که تسلیم محض ایالات‌متحده نبوده و استقلال و شرف خود را به مستکبران نفروشیم، دشمنی با ملت ایران ادامه خواهد داشت.

به‌جای چشم دوختن به دست یاری دشمن حیله‌گر روی پای خود بایستیم و باور کنیم باغیرت و همت خویش می‌توانیم مشکلات را از سر راه برداریم.

اینکه کسی گمان کند که «مشکلات اقتصادی صرفاً ناشی از تحریم است و علّت تحریم هم مقاومت ضد استکباری و تسلیم نشدن در برابر دشمن است؛ پس راه‌حل، زانو زدن در برابر دشمن و بوسه زدن بر پنجه‌ی گرگ است» خطایی نابخشودنی است. (1)


پی‌نوشت:
1) مقام معظم رهبری، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: وبلاگ
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 228 دفعه
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.