مرسلون

شادی در اسلام

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

11111111111123434 شادی در اسلام

دشمنان اسلام و نیز مغرضان و شبهه افکنان، دین اسلام را مخالف شاد زیستن معرفی می‌کنند؛ درحالی‌که به‌هیچ‌وجه این‌گونه نیست.

واقعیت آن است که دشمنان اسلام و شبهه افکنان، به‌خوبی می‌دانند که دین اسلام، مخالفتی با شادی ندارد؛ اما نه آن شاد بودنی که مدنظر آن‌هاست. به‌عبارت‌دیگر دشمنان اسلام و شبهه افکنان می‌خواهند که هر طوری دلشان می‌خواهد شاد باشند؛ و اسلام این را قبول ندارد. درنتیجه اسلام را دین مخالف شادی، معرفی می‌کنند.

کسانی که با فضای مجازی (اینستاگرام) سروکار دارند، با خیل عظیمی از شبهات راجع به شاد نبودن دین اسلام مواجه‌اند؛ که با شیطنت خاصی به یک از آیه از قرآن نیز استناد کرده‌اند؛ إِنَّ اللَّهَ لَا يحُبُّ الْفَرِحِين (1): قطعاً خدا انسان‌های شاد را دوست ندارد.

اما کسانی که اهل تحقیق و بررسی هستند، به سراغ آیه رفته و قبل و بعد آن را می‌بینند تا دچار فتنه نشوند؛ آیه در مورد قارون است؛ قارون از قوم موسى بود اما بر آنان ستم كرد؛ ما آن‌قدر از گنج‌ها به او داده بوديم كه حمل كليدهاى آن براى يك گروه زورمند مشكل بود! (به خاطر آوريد) هنگامى را كه قومش به او گفتند: این‌همه شادى مغرورانه مكن، كه خداوند شادی کنندگان مغرور را دوست نمی‌دارد؛ (2) بنابراین شادی مغرورانه قارون است که مشکل دارد نه هر شادی که باشد؛ دلیلش آن است که در آیه بعد، قوم خردمند و باایمان او به او می‌گویند: و در آنچه خدا به تو داده، سراى آخرت را بطلب؛ و بهره‌ات را از دنيا فراموش مكن؛ و همان‏گونه كه خدا به تونیکی كرده نيكى كن؛ و هرگز در زمين در جستجوى فساد مباش، كه خدا مفسدان را دوست ندارد؛ (3) به‌عبارت‌دیگر قوم قارون به او گفتند که تو با ثروت و دارایی خود خوش باش (استفاده حلال ببر)؛ ولی نیازمندان را نیز فراموش نکن، ثروت خود را به رخ آن‌ها نکش، مغرور و خودخواه نباش (سخن حضرت موسی علیه‌السلام و خدا را گوش کن).

الغرض قارون سخن آن‌ها را رد کرد و سخنی گفت که مدنظر دشمنان اسلام و شبهه افکنان است؛ (قارون) گفت: جز اين نيست كه اين اموال از روى دانشى كه دارم (دانش به تورات و کیمیا و تجارت و كشاورزى) به دست آورده‌ام؛ (4) به‌عبارت‌دیگر قارون گفت که من هر طوری بخواهم رفتار خواهم کرد و کاری به خدا و پیامبر او و نیازمندان ندارم؛ من می‌خواهم خوش باشم.

آری! دشمنان اسلام و شبهه افکنان نیز می‌خواهند خوش باشند؛ هر حرفی بزنند، هرجایی بروند، هر کاری انجام دهند و خلاصه طبق مرام شیطانی خود، هر چه دلشان بخواهد انجام دهند؛ چون اسلام این را قبول ندارد بر ضد آن موضع گرفته و شبهه می‌سازند.


پی‌نوشت
1) قصص، آیه 76
2) قصص، آیه 76
3) قصص، آیه 77
4) قصص، آیه 78

اطلاعات تکميلي

  • قالب تولید: متن کوتاه
  • مخاطب: عمومی
  • قالب های محتوا: تولیدی
  • محیط انتشار: سایت
  • سطح قالب: سطح ب
  • قالب انتشار: مناسب جهت انتشار در «شبکه های اجتماعی»
خواندن 43 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « عید نوروز و خانه تکانی بخشش »

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
استفاده از مطالب این سایت در راستای ترویج دین مبین اسلام بلامانع می باشد.